Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] tylne tarcze


Gość Michel

Rekomendowane odpowiedzi

podobno w większości almerek n16 rdzewieją tylne tarcze. Moje są bardzo zardzewiałe, ale - na przeglądzie sprawdzono mi siłę hamowania i wszystko jest w normie, klocki są zużyte tylko w połowie, więc szkoda mi teraz to wymieniać. Jedynym objawem zużycia tarcz jest to, że jak dojeżdżam do świateł to samochód hamuje pulsacyjnie, ale w bardzo niewielkim stopniu. Czy zardzewiałe tarcze z tyłu, jeśli siła hamowania jest ok, mogą być niebezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wymieniać od razu tarcze. Wystarczy przetoczyć z 0,3mm i ewentualnie wymienić klocki. Koszt klocków na tył ok 70zł/kpl. Ja też tak miałem zardzewiały a teraz pięknie lśną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz rację, choć nie każde trarcze można przetoczyć, swojąoglądałem tylko z zewnętrznej strony i naprawdę kiepsko wyglądają, ciekawe jak od wewnętrznej, podejrzewam, że jeszcze gorzej. ale póki hamuje ok - nie przejmuję się za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno w większości almerek n16 rdzewieją tylne tarcze

 

:galy: Raz w życiu widziałem na moich tarczach delikatny rudawy nalot po tym, jak samochód stał przez ponad tydzień jesienią w garażu (nie moim). Tarcze wymieniałem (przebieg auta 130 kkm) i na nowych również takich objawów nie zanotowałem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

moje tylne tarcze tez rdzewieją, nie przejmuję się tym, siła hamowania nimi jest w normie. tylne hamulce w bardzo niewielkim stopniu biorą udział w zwyczajnym hamowaniu -tylny hamulec to przede wszystkim hamulec ręczny.

hamowanie pulsacyjne? masz może ABS? ja miałem kiedyś podobnie tylko, że to nie było hamowanie pulsacyjne a złe klocki z przodu. w sklepie sprzedali mi złe a w warsztacie koleś je wpasowywał przy pomoc młotka. skończyło się wymianą tarcz i klocków z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS mam, ale to nie takie objawy. Objaw typowy dla skrzywionych tarcz - dojeżdżając do świateł hamulec raz trochę zaciska a raz puszcza - oczywiście w niewielkim stopniu, ale jest to wyczuwalne jednak.

Ja stwierdziłem, że tylnymi tarczami też się nie będe przejmować, tym bardziej, że siła hamowania jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...