Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głosniki w P10 sedan


Gość Mik99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!jest to mój I post i chciałbym się przywitać ze wszystkimi maniakami Nismo :P

Możecie mi napisać jakiej średnicy głośniki są w Primerce P10 sedan?.Oczywiście szukałem na forum i można powiedzieć, że znalazłem odpowiedź, jednak ja słyszałem, że na przód i tył lecą 165mm więc jak to jest w rzeczywistości?

Od siebie dodam, że już zamówiłem 165mm Blaupunkta do przodu jednak po tym co przeczytałem na tym forum mam obawy czy się one zmieszczą do przodu i do tyłu.

 

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tylnej półce mam u siebie 16.5 cm (pasują!!) ale nie grają (są odłączone ponieważ jest subik ;) ) z przodu fabrycznie wstawiali małą elipsę 4x6 cala ale da się zamontować 16,5 cm po zastosowaniu odpowiedniego panela dystansowego :D mam takowe coś u siebie z 16,5 cm Phonocarami Y-line :)

wygląda to tak :)

 

P.S u mnie dodatkowo są wygłuszone drzwi odpowiednimi matami :) POLECAM ten zabieg

dsc00411qk8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim układzie jak jest to zrobione u mnie (dystanse konkretnie robione pod P10) montaż wymagał powiększenie otworu na głośniki w boczku drzwiowym!!!! inaczej po prostu nie dało by rady go założyć (większy głośnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim układzie jak jest to zrobione u mnie (dystanse konkretnie robione pod P10) montaż wymagał powiększenie otworu na głośniki w boczku drzwiowym!!!! inaczej po prostu nie dało by rady go założyć (większy głośnik)

Hmm ja czytałem ,że ludzie montowali dystanse i wszystko się normalnie mieściło bez wycinania.

 

Mam identyczną kostkę ISO jak ta na tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item229087154_kostka...0_i_innych.html

powiedzcie mi czy będę musiał kupować jakaś przejściówkę czy normalnie złącze z głośników będzie pasować do mojej ISO?

 

[ Dodano: Nie 26 Sie, 2007 09:28 ]

Radyjko założone.Operacja to była prostsza niż mi się wydawało.Panowie powiedzcie mi gdzie założyć tweetery w Primerce??i czy lepszym rozwiązaniem będa dwie 165mm z przodu i dwa suby z tyłu czy 4 165mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Kup Hertze lub Helixy, do tego jakieś dystanse i nie pożałujesz.Na przód najlepiej zestaw odseparowany.Wszystko troszke kosztuje ale radość gwarantowana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mik99, 1 sub 25CM porzadnej marki wystarczy, np. Itertechnik czy C-Vega

1 komplet 16tek + Tweeterki (zamontowane na słupkach przenich, na wysokosci uszu ,skierowane nieco przed i pod lusterko wsteczne) podpiete pod dobrej klasy wzmacniacz.

I niebo, odjazd i satysfakcja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mik99, 1 sub 25CM porzadnej marki wystarczy, np. Itertechnik czy C-Vega

1 komplet 16tek + Tweeterki (zamontowane na słupkach przenich, na wysokosci uszu ,skierowane nieco przed i pod lusterko wsteczne) podpiete pod dobrej klasy wzmacniacz.

I niebo, odjazd i satysfakcja!

Dzisiaj przytępuję do montażu blaupunktów z tyłu(na razie na tył bo z przodu nie mam jeszcze mdf) a tu lipa!!głośniki mają za małe otwory montażowe!!!trzeba kupić model 662 żeby pasował a ja mam 652.Pisałem do sprzedawcy czy mi wymieni jak myślicie wymieni??jeden głośnik jest tylko rozpakowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miales zapedy na duza ilosc glosnikow, ale po co duzo kiczu?

Poprzednie graly ladnie - to po co je wyrzucales?

Lepiej kupic kilka konkretnuch podzespolow i cieszyc sie dzwiekiem, niz pakowac mase kiczu do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miales zapedy na duza ilosc glosnikow, ale po co duzo kiczu?

Poprzednie graly ladnie - to po co je wyrzucales?

Lepiej kupic kilka konkretnuch podzespolow i cieszyc sie dzwiekiem, niz pakowac mase kiczu do auta.

Kolego te Blapunkty kupiłem z sentymentu do poprzednich.Poprzednie zamontowane głośniki są z 1999 roku!!!Tak teraz chcę sprzedać Primerkę bo mam inne autko na oku , ale głośniki wytestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Majki_Wawa

W taki razie i ja sie dolacze do tematu bo od jakiegos czasu zbieram sie z udoskonaleniem swojego sprzetu audio.Juz jakis czas temu sie orientowalem i wiem tyle ze:trzeba kupic dystanse do drzwi przednich(pytanie sie nasuwa,czy seryjne oslony glosnikow beda pasowaly pozniej?),

 

Druga sprawa to czy jesli chce zmienic tylne glosniki to na jakie?(to sa 16? )cos nie za drogiego a zeby daly troche basu i czystego brzmienia?czy da sie wydusic ladne brzmienie w autku bez wzmacniacza?tutaj w ogole nie wiem co i jak,laik) :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki_Wawa, w miare czyste sie da. Powiem , ze nawet przyzwoite. Ale bassu nie za wiele, mniej dynamiczne.

p10 tyl w metalowa polke wejda 16tki

 

(lepiej wzmacniacz, porządny przod + sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie za 10 punktów czy te glosniczki beda dobrze grały w p10 w przednich drzwiach ??? http://www.allegro.pl/item242591111_potezn...oczuj_moc_.html . beda pod wzmakiem blaupunkta gta 4100 4x100 watt . ja mam tweestery oryginalne w slupkach i sie zastanawiam czy trzeba bedzie dokupic zwrotnice do tego , czyt poprostu podpiac te do oryginalnej instalacji. panelez mdf-u juz zamowilem od 100nx a drzwi w przeciagu tygodnia chce wygluszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa

Czyli ja juz wszystko wiem

 

Przod: Odseparowany zestaw 16,5 cm

Tyl: 16,5 współosiowe

 

Narazie bez skrzyni i wzmacniacza

 

Teraz pozostal dobor glosnikow.Zalezy mi bardzo na tym aby mialy duze pasmo przenoszenia,od jak najniszego do jak najwyszego.Porownywalem dzisiaj Sony,Magnat,Hertz,JBL i padlo na znienawidzonego Sonego.Model ponizej

 

http://www.allegro.pl/item241664471_sony_x...pl_hurt_k_.html

 

Teraz pewnie polowa ludzi mnie zjedzie ze sony,ale na moje ucho to graly najlepiej w swoim przedziale cenowym.Czysty bas nawet przy sporej glosnosci,tony wysokie tez ok.Na tyl pojda takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki_Wawa, jestem przekonany ze za te pieniadze mialbys cos sporo ale to sporo lepszego.

 

[ Dodano: Czw 13 Wrz, 2007 11:31 ]

choc tak pod samym radiem nie odczujesz roznicy.

 

bobi_man, te sinusy, maja niezlego kopa pod wzmakiem, zagraja super pod wzmakiem (od 80W RMS), nie konieczna jest zwrotnica jezeli masz filtry w wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa

DjSzmer,ja chetnie zamontowalbym wzmacniacz na wszystkie 6 glosnikow ale po prostu nie za bardzo wiem jak sie za to zabrac.Chodzi o montaz tego wszystkiego pod aktualna instalacje audio.Oddalbym to specjaliscie ale pewnie koszta za dosc spore a ja licze oszczednosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki_Wawa, pomozemy, to ie jest takie trude. Wystarczy troszke checi i czasu.

Najwazniejsze zebys mial przod pod wzmakiem.

 

[ Dodano: Pią 14 Wrz, 2007 16:37 ]

jezeli nie chcesz wzmacniacza to mozna cos dobrac na przod, a na tyl odradzam, jezeli nie wozisz nikogo na tylnej kanapie (kto sluchalby Twojej muzyki) to po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa

Na tyle jezdza ze mna niekiedy ludziska i sluchaja na szczescie tego co ja.

 

Dobra,moze ktos mi poda praktyczna rade jak zdementowac fabryczne glosniki na tylnej polce? Bo w ksiazce haynesa jest to jakos lakonicznie opisane z jednym zdjeciem :P. Potrzebuje sie dostac do aktualnych blaupunktow rocznik 96 :P i je zdementowac.Podobno trzeba zdjac obicie polki tylko jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...