Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Alarm - jaki


Gość Bruneros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie dziwne jest to ze chyba nie mam :-)

 

wersja elegance p11.144 z automatem i wszytskimi mozliwymi bajerami a alarma chyba nie ma z tego co sprawdzalem - w sensie kombinacji z drzwiami, ale nic nie wyło...

 

i stad moje pytanie bo do ubezpieczenia potrzebuje drugie zabezpieczenie poza immobilajzerem natsa, a nie chce ladowac jakiegos badziewia za 100 na sztuke z badziewnym pilotem, tylko chetnie bym dopasowal cos co dalo by sie zgrac ze sterowaniem z fabrycznego kluczyka....a przy okazji zamontuje sobie czujki parkowania z tylu bo po przesiadce z p10 hatchback na p11.144 kombi jakos tej d*py nie czuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy alarm da sie podlaczyc pod centralny nissana, ja u siebie to ostatnio przerabialem, trzeba troche z glowa to zrobic, ale da sie i dziala dobrze nawet przy zwyklym prostym alarmie z allegro za 150 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

w elegance musi być fabryczny alarm.

Zamknij auto z pilota poczekaj 10 minut i otwórz je kluczykiem, alarm powinien sią włączyć.

Zobacz też na konsoli pomiędzy fotelami czy nie ma przycisku wyłączającego czujniki alarmu.

Poza tym na słupkach B ponad górnym mocowaniem pasów powinny być krateczki po jednej na każdym słupku zwróconej na przód i po jednej na tył kabiny.

Jeśli alarm Ci nie działa to znaczy że ktoś go zepsuł i nie szukaj nowego alarmu tylko daj do naprawy istniejący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w elegance musi być fabryczny alarm.

Zamknij auto z pilota poczekaj 10 minut i otwórz je kluczykiem, alarm powinien sią włączyć.

Zobacz też na konsoli pomiędzy fotelami czy nie ma przycisku wyłączającego czujniki alarmu.

Poza tym na słupkach B ponad górnym mocowaniem pasów powinny być krateczki po jednej na każdym słupku zwróconej na przód i po jednej na tył kabiny.

Jeśli alarm Ci nie działa to znaczy że ktoś go zepsuł i nie szukaj nowego alarmu tylko daj do naprawy istniejący.

 

guzieczk do wylaczania czujek ruchu jest, siateczki - wygladaja jak tweetery w slupku nad pasami sa... ale nic nie wyje. jezeli alarm byl (jest) ale nie dziala gdzie mozna znalezc jego puszke ?

 

(edit) chyba jednak alarmu nie ma - w ksiazce gwarancyjnej/serwisowej ktora dostalem w dziale rejestracja montazu akcesriow pole autoalarm jest puste... - wogole nic tam nie ma...

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. mam alarm ale mam syrenę wyłączoną. Jak się włączy to tylko kierunki migają.

 

hmm.. aaa wlasnie... przy otwieraniu i zamykaniu kierunki u mnie tez migaja - a moze swiadczy to wlasnie obecnosci siakiegos alarmu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migają, ci przy zamykaniu z pilota - jak zwykły centralny zamek.

 

Spróbuj wsiąść do auta, zamknąć pilotem - niech się uzbroi i poruszaj się w aucie - jak będą migały kierunki - świadczy o tym ze masz alarm tylko syrena wyłączona. Musisz popróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z elektryka ? znajomy monter w instrukcjach montazu ma instrukcje do p10, p11 do 99 roku i potem zaraz od 2002 roku do p12 i sie boi ze w p11.144 jest inaczej cos z elektryka niz w starszej p11...

 

moze ktos kto montowal taki alarm ma jakies wskazkowki ? znajomy mowi ze zadnym problemem jest dolaczenie byle alarmu do istnejacego centralnego zamku, problemem jest to by takiego alarmu np. nie dalo sie wylaczyc poprzez rozwalenie centralnego zamka (czytaj otwarcie go np. srubokretem)

 

ma ktos jakies wskazowki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest to problem z alarmem w samochodach, które fabrycznie nie miały zamontowanego urządzenia. Koszty związane z zamontowaniem alarmu, sterowanym oryginalnym kluczykiem są wręcz irracjonalne. Dlatego odstąpiłem od zamontowania alarmu.

 

Nie oznacza to, że temat przestał dla mnie istnieć. Obecnie rozważam opcję zakupu zwykłego, prostego alarmu, bo jego zadaniem jest jedynie odstraszenie zbira. Chcę go podłączyć pod skrzynkę sterowania zamkiem centralnym, tak by impuls aktywował i deaktywował urządzenie alarmowe.

Pytań związanych z takim pomysłem jest przynajmniej dwa: jaki sygnał jest możliwy do uzyskania z urządzenia sterującego centralnym zamkiem, plus, czy minus?

I drugie pytanie, z którego złącza należy pobrać ten impuls?

 

Jeśli ktoś umiałby zidentyfikować te wartości, byłoby łatwiej temat realizować.

 

Myślałem też nad układem połączonym z komórką wysyłającą SMSy. Układ taki połączyłbym z alarmem wyposażonym w czujniki ruchu (moim zdaniem one w zupełności wystarczą) i dodatkowo czujką udarową.

 

Ale i tak wciąż brakuje mi odpowiedzi na wcześniej postawione pytania.

 

Czy jest ktoś na forum, kto umie na nie odpowiedzieć??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie popadaj w paraonje, jak beda chcieli to i tak wzma

 

wezma, nie wezma... standardowo na umowie z link4 zaznaczyli mi - 2 niezalezne zabezpieczenia elektroniczne (czyli immo + alarm)

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

można dostać dodatkową zniżkę za dodatkowe zabezpieczenie, wymagane nie jest

 

[ Dodano: Pią 07 Wrz, 2007 18:10 ]

w elegance musi być fabryczny alarm.

Zamknij auto z pilota poczekaj 10 minut i otwórz je kluczykiem, alarm powinien sią włączyć.

Zobacz też na konsoli pomiędzy fotelami czy nie ma przycisku wyłączającego czujniki alarmu.

Poza tym na słupkach B ponad górnym mocowaniem pasów powinny być krateczki po jednej na każdym słupku zwróconej na przód i po jednej na tył kabiny.

Jeśli alarm Ci nie działa to znaczy że ktoś go zepsuł i nie szukaj nowego alarmu tylko daj do naprawy istniejący.

 

guzieczk do wylaczania czujek ruchu jest, siateczki - wygladaja jak tweetery w slupku nad pasami sa... ale nic nie wyje. jezeli alarm byl (jest) ale nie dziala gdzie mozna znalezc jego puszke ?

 

(edit) chyba jednak alarmu nie ma - w ksiazce gwarancyjnej/serwisowej ktora dostalem w dziale rejestracja montazu akcesriow pole autoalarm jest puste... - wogole nic tam nie ma...

 

M

a dlaczego miałoby coś być, skoro alarm jest FABRYCZNY a nie montowany u dilera ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w elegance musi być fabryczny alarm.

Zamknij auto z pilota poczekaj 10 minut i otwórz je kluczykiem, alarm powinien sią włączyć.

Zobacz też na konsoli pomiędzy fotelami czy nie ma przycisku wyłączającego czujniki alarmu.

Poza tym na słupkach B ponad górnym mocowaniem pasów powinny być krateczki po jednej na każdym słupku zwróconej na przód i po jednej na tył kabiny.

Jeśli alarm Ci nie działa to znaczy że ktoś go zepsuł i nie szukaj nowego alarmu tylko daj do naprawy istniejący.

 

guzieczk do wylaczania czujek ruchu jest, siateczki - wygladaja jak tweetery w slupku nad pasami sa... ale nic nie wyje. jezeli alarm byl (jest) ale nie dziala gdzie mozna znalezc jego puszke ?

 

(edit) chyba jednak alarmu nie ma - w ksiazce gwarancyjnej/serwisowej ktora dostalem w dziale rejestracja montazu akcesriow pole autoalarm jest puste... - wogole nic tam nie ma...

 

M

 

Wydaje mi się, że na bank masz alarm tylko jeżeli któryś z czujników w drzwiach, bądź masce nie działa alarm się nie uzbroi. Czujniki w drzwiach możesz łatwo sprawdzić, wciskasz i sprawdzasz, czy zniknął wskaźnik od otwartych drzwi, założe się, że coś jest nie tak z przednim czujnikiem. Musisz po pierwsze zobaczyć, czy on w ogóle jest, znajduje się przy gnieździe przedniego amorka po stronie kierowcy. Druga sprawa, to do maski powinna być przykręcona niewielka kostka w którą chowa się czujnik. Panowie lakiernicy dość często zapominają przykręcić tej kostki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

KOLEDZY CZYTAM TEN TEMAT BO MAM PODOBNY PROBLEM U SIEBIE MAM P11 GT z 97 mam te wszystkie czujniki na środkowych słupkach, pod maską, i wyłącznik czujek ultradźwiękowych koło ręcznego. central chodzi bez zarzutów kierunki migają przy zamykaniu i otwieraniu ale nigdzie nie znalazłem syreny ?? i pomimo tego że sporo sam grzebie przy samochodach to bladego pojęcia nie mam jak to ugryźć

 

a na polocie od centrala mam SIEMENS NISSAN 5WK4 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pablos :) poszukaj w bagazniku w boczka z prawej lub lewej strony nie pamietam dokladnie:) i jak sie nie myle nie ma syreny tylko klakson na moj sluch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mogę dodać ze na bank jest klakson (jeśli jest orginalny) i na bank jest z prawej strony(trzeba zdjąć boczek i jest tak gdzieś nad podnośnikiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...