Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Antena do CB


Fer

Rekomendowane odpowiedzi

Może moje pytanie jest głupie, ale cały czas nurtuje mnie. Czy można przerobić antene z radia na antenę do CB ?

Myśle by od przyszłego roku jeździć z CB, lecz nie podoba mi się mój samochód z normalną anteną cb (czy to magnes czy na stałe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to prawda są anteny nie wyglądające jak CB, dodatkowo na antenie do CB można odbierać fale radiowe FM do radioodbiornika, potrzeba specjalny rozdzielacz sygnału. Wtedy wystarczy jedna antena na aucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitram, no to ja życzę powodzenia z tym rozdzielaczem. Ciekawe co będzie jak postawisz nośną pełne 4W. Te anteny o których mówisz to są 3 anteny w 1 i jedyna rzecz jaka ich łączy to wspólna masa i nic więcej. Szczerze powiedziawszy to one są g.... warte bo to nawet dobrego odbioru nie ma - zasięg

Antena CB ma dość specyficzną budowę - posiada takie coś jak cewka, która odpowiednio wydłuża bat do długość pełnej fali nośnej na pasmo CB 27MHz lub jej części 1/2, 1/4, 5/8, 7/8 a i tak trzeba jeszcze stroić antenę, żeby uzyskać jak najlepszy SWR - bliskie 1 każde większe to porażka (tak 1.1-1.4 to jest w miarę optymalne dla całej pełnej 40 w paśmie 27MHz). A takiej anteny o jakiej piszesz to nawet nie zestroi, a źle zestrojoną anteną można sobie znakomicie i szybko załatwić radio i walić tam min 100zł na serwis.

Ja jestem zwolennikiem anten montażowych i to jak najdłuższych >1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze chyba chodziło o urządzenie spliter ale po zamontowaniu tego odbiór CB straci na jakości... i to dość znacznie. tak jak mówi Janusz_lublin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...