Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CO LEPSZE HERTZ CZY HELIX?


eszi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Które zestawy odseparowane lepsze Hertz czy Helix? Które lepiej dać pod wzmacniacz, a które pod radio?Z drugiej strony które lepsze wspólosiowe Hertz czy Helix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wzmak okolo 60W RMS na kanal to ładnie zagra Helix

Jezeli wzmak powyzej 60W RMS na kanal to ładnie zagra Hertz

 

wszystko jest rownierz zalezne od modelu systemu glosnikow i jakosci wykonania wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym wzmaku zagraja podobnie, lagodniejszy tweeter ma Helix, ale ostroznie z Gainem i Volume, jezeli ma zasilic Helixy.

 

[ Dodano: Pon 27 Sie, 2007 21:30 ]

choc watpie zeby w rzeczywistosci osiagnal taka moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to że helixy wcale nie graja źle pod samym radiem i po podłączeniu pod wzmaka o takiej mocy jak mam, można je spalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model 6.1 z samego radyjka ladnie zagra, ale nie nadaje sie na montaz z przodu

tym bardziej na zasilenie ich wzmakiem

 

inny model Helixa, w zestawie odseparowanym, mozna zasilic wzmacniaczem, nawet jest to wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni:

http://www.allegro.pl/item226452885_helix_...2_x_gratis.html

od

http://www.allegro.pl/item229616283_helix_...letny_nowy.html

czy tylko ceną i że ten pierwszy to nowszy model?Czy na midbas trzeba będzie dać dystanse do drzwi p11 sedan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie w głosnikach za ok. 300 zł jakos dużej róznicy nie słychać.

kupiłem helix - najtańsze wyszły :)

co do dystansów - patrz PW

samo radio 4x60W

 

 

za to po założeniu słychać różnicę, czy uzywam płyty CD audio, czy mp3 nawet jeśli mało skompresowane. na kiepskich (firmowych) głosnikach tej róznicy nie było słychać

 

aha, pomyśl o wyciszeniu drzwi. mi to się wydywało fanaberią, ale te 5 godz. roboty zwraca się teraz baaaardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśl o wyciszeniu drzwi. mi to się wydywało fanaberią, ale te 5 godz. roboty zwraca się teraz baaaardzo.

 

Napisz, proszę, czy wyciszenie wykonywałeś samodzielnie, czy zleciłeś to specjalistom. Mi w Wa-wie krzykęli po 400 zł za jedne drzwi (sam materiał).

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troche inne pytanie ale też dotyczące głośników hertza :) . Mam w suniaczu zamontowany model DSK. Chciałbym je zasilic wzmacniaczem o mocy 2x55W . Obawiam sie tylko czy głośnikom nie wyjdzie to na złe bo o ile sie orientuje to zestaw ESK gra ładnie pod wzmakiem ale czy DSK da rade? :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Strzała Szmer po długim namyśle zakupiłem wszystkie głośniki Helix(DB 62.1+Db 6.1).Przód daje pod radio, tył(DB 6.1) na jakiś czas chcę podłączyć pod wzmaka(2x75).Na co zwrócić uwagę aby nie spalić głośników.Wzmaka dałem na połowę mocy,ale pozostają jeszcze inne pokrętła(filtry LPP,HPP, X-bass) które mam na min.,mogę troszkę je podkręcić?Wiem,wiem lepiej byłoby dać wzmaka na przód, ale postanowiłem że zasili on niedługo suba małego 100-200 rms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TZN.RESZTA POKRETEł MOGE SIE BAWIć DO BóLU?Na ile pokrętło vol. ustawić,aby nic sie nie działo:1/4, 1/2, 2/3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...