Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie wybrać radio z MP3 (nowe) chcąc wydać 300-400 zł ?


Gość ozio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno kupiłem P11. Niestety zamontowane w nim radio należy do grupy "radia za 10 zł do sprzedaży z autkiem, żeby móc dopisać w anonsie /radioodtwarzacz/", dlatego chce je zmienić na radioodtwarzacz CD/MP3.

 

Chciałbym na ten cel przeznaczyć możliwie niewiele pieniędzy, bo czekają mnie inne wydatki związane z autem, a poza tym kupno super-sprzętu bez zmiany głośników i okablowania mija się z celem.

 

Zdecydowałem się wybrać coś z najtanszych modeli ALPINE, BLAUPUNKT i PIONEER:

 

ALPINE za ok 400 zł:

http://tinyurl.com/yt6h8p

 

BLAUPUNKT za ok 300 zł:

http://tinyurl.com/yqwj26

 

PIONEER za ok 300 zł:

http://tinyurl.com/2cx2oe

Co sądzicie o w/w modelach i który polecacie ?

 

Czy Waszym zdaniem w ogóle jest sens pchać się w najtańsze markowe modele ?

 

Czekam na odpowiedź,

 

Pozdrawiam,

Ozio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak - mam podobnego Pioneera. O ile się nie mylę to Pioneer ma chyba największy wachlarz ustawień i opcji (wzmacniacz i equalizer). Dość precyzyjny tuner, choć wcześniej miałem Sony i był poręczniejszy. Odsłuch MP3 bez zarzutu. Ale wybór to rzecz gustu - ja po prostu z tych trzech wybrałbym właśnie ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa

Jesli chcesz niedrogie i ladnie grajace radio z mp3 to z pelnym przekonaniem moge polecic Ci Sony-gt310.Gra ladnie i czysto.Ma 24 bitowy przetwornik d/a,osobne wyjscie na wzmacniacz i sub(ze sterowaniem,pilot ir w komplecie(jest tez tansza wersja,bez pilota,ale nie pamietam oznaczenia).Nie przeskakuje nawet na duzych wybojach.Radio ladnie sie dostraja,gra bez szumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Biorac pod uwage stosunek cena/jakosc, wybierz Pioneera. Mialem podobny model, rowniez z odtwarzaniem plikow MP3. Zaleta tej marki jest bardzo dobre przetwarzanie dzwieku (bylem zaskoczony roznica pomiedzy Pioneerem a radiem Panasonic za ktore zaplacilem wiecej). Radio pracuje bardzo stabilnie, nigdy nie zdarzylo mi sie aby "zawiesilo" sie w trakcie odtwarzania MP3-ek.

 

Pozdrawiam

 

PS. Znalazlem taki oto link KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda Alpine'ka zagra poprawnie i przyjemnie. I ja bym Ci polecil. Pioneer tez jak najbardziej.

 

W cenie do 400zl z mp3 mozesz wybierac w markach:

Alpine

Pioneer

Kenwood

Clarion (tu moga byc problemy z laserem)

Blaupunkt

JVC

 

roznice sa slyszalne, wiec warto posluchac wczesniej kilku modeli

 

Odradzam jednak Sony, moim zdaniem nie maja nic wspolnego z dynamika dzwieku (opieram sie na wlasnych wrazeniach odsluchowych i serwisowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze opinie!

 

Chyba zdecyduję się na Pioneer'a, bo Alpine jest od niego o ponad 40% droższy.

 

matt28 - dzięki za link, ale już przeczytałem wszystko o wyborze radia na tym forum. Wiem jakie radyjko kupić za 600zł, czytałem o wyższości jvc nad pioneer, a także dlaczego nie kupować odtwarzacza z USA. Wiem jak sie korzysta z funkcji szukaj ;D

 

DJSzmer - Kenwood i Clarion powiadasz, nie brałem ich wcześniej pod uwagę. Pewnie dlatego, że pozostałe firmy mają lepszy marketing ;)

 

Pozdrawiam,

Ozio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.blaupunkt.com/pl/7647503310_main.asp

Moje radio dokonało żywota, zaczynam się poważnie zastanawiać nad czymś takim ...

Po cholere, mam płyty przegrywać ;)

Czy ktoś tego słuchał w akcji ?

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

velociraptor, chcesz sluchac mp3 z kart pamieci lub pendrive'a??

kombinuję w tę stronę ...

Ale jestem bardzo otwarty na opinie i propozycje

zasadniczo oryginały leżą w domu a w samochodzie używam kopii, jak mam robić kopię to może lepiej zrzucić mp3 na kartę ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

velociraptor, jezeli nagrywasz CD Audio z mp3, to jasne ze nic nie tracisz; Lub jezeli nagrywasz Mp3 CD.

Jezeli natomias sluchasz oryginalnych CD (lub czesto Ci sie to zdarza) to polecam lepsze jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

velociraptor, jezeli nagrywasz CD Audio z mp3, to jasne ze nic nie tracisz; Lub jezeli nagrywasz Mp3 CD.

Jezeli natomias sluchasz oryginalnych CD (lub czesto Ci sie to zdarza) to polecam lepsze jednostki.

1. nie

2. nie

3. tak

kopiuję oryginały i używam w aucie aż umrą .. ;)

ale żonglowanie płytami mnie męczy i zastanawiam się nad tym wygodnym rozwiązaniem ...

Z Twojej wypowiedzi wynika że to raczej słabe radio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinuję w tę stronę ...

Ale jestem bardzo otwarty na opinie i propozycje

zasadniczo oryginały leżą w domu a w samochodzie używam kopii, jak mam robić kopię to może lepiej zrzucić mp3 na kartę ..

 

Velociraptor, a może podpasują Ci odtwarzacze CD/MP3 wyposażone w czytnik DVD ?

Np: http://tinyurl.com/ynt7zx /przykladowo, bo nie wiem czy taki NoName to sensowny wybór/

 

Na jedno DVD wchodzi 4,37 GB czyli tyle co na ponad 6 plyt CD. Za kartę pamięci SD 4GB zaplacisz ok 130 zl, plyta DVD kosztuje 2-3 zł.

 

Skoro w samochodzie korzystasz z kopii bezpieczeństwa to tak czy siak trzeba przegrać utwory na kartę pamięci albo dvd.

 

Pzdr,

Ozio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś kupiłem takiego pioneera jak w linku w pierwszym poście. Gra na prawdę super , lepiej niż poprzedni JVC.

I jeszcze rada: nie kupujcie na allegro. Są tanie bo nie mają polskiej gwarancji , mają tylko gwarancję producenta , a tej serwisy nie honorują. Co prawda radio kosztowało mnie 390 zł , ale mam polską gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość boris.blank

A ja kupiłem radio z Bedronki Denver z USB i wejściem SD za 199zł i uważam, że jest super. Następny-wyższy model (z Bluetooth) jest do bani bo piszczy coś w torze audio i musiałem zwrócić ale ten jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecilbym kenwooda kdc-w3037

http://www.allegro.pl/item247365201_kenwoo..._gw_serwis.html

 

czytam juz od 3 lat magazyn GT i co roku jest zestawienie najtanszych odtwazaczy mp3 zawsze w czolowce jest alpine i kenwood z tym ze kenwood duzo tanszy a wcale mocno nie odstepuje alpine

 

sam sie chyba w najblizszej przyszlosci zastanowie nad tym kenwoodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupiłem...Pioneer DEH-2900MP.

 

Wziąłem z Allegro. Wiem, że z gwarancją mogą być problemy, ale Sprzedawca twierdzi że za jego pośrednictwem będzie realizowana.

BTW: W Saturnie na otwarciu Galerii Bałtyckiej ten Pioneer był za 349 zł. Info dla osób, które chcą mieć z gwarancją i instrukcją PL.

 

Za 2-3 dni powinna do mnie dotrzeć przesyłka. Najpóźniej w weekend zamontuję i dam znać jak się sprawuje.

 

Pozdrawiam,

Ozio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem takiego Pioneera, i jestem zadowolony nawet bardzo.

Ja mam takiego samego grajka i jestem również baardzo zadowolony ;)

...do tego kolorystycznie idealnie jest dopasowane do podświetlenia zegarów i nawiewu w moim autku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...