Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Trzeci wahacz?


Gość raffaell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odkąd kupiłem auto, coś stukało w lewym przednim zawieszeniu. Pojechałem do znajomego mechanika, wymienił mi górny wahacz, ale dodał, że trzeba będzie wymienić jakiś pionowy wahacz (w angielskiej instrukcji third link), bo jest duży luz na łączeniu tego czegoś z górnym wahaczem.

Czy gdzieś można to dostać?

A może coś powinno być na łączeniu tych dwóch wahaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wrzuceniem zdjęcia (schematu) ale jest to Wahacz pionowy o ile moge go tak nazwać, a dokładnie "kolumna". Przykręcony jest do sworznia w dolnym wahaczu i do górnego wahacza - taki pionowy kołnierz za który wchodzi amor. Tak wyczytałem z rysunku. Daj maila to ci wyślę na pocztę.

 

Wydaje mi się, że wina leży w górnym wahaczu albo w sworzniu na dole - ten trzeci wahacz jest to kawałek blachy do której mocujesz górny wahacz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymienił górny wahacz to problemu powinno nie być i luzów też.

Przecież wahacz jest z kompletem tulei, ale żeby ten fartuch do wymiany był to moim zdaniem jakaś lipa.

Pewnie sam coś popsuł, przecież to solidny kawał blachy i nieźle trzeba glebę zaliczyć żeby to uszkodzić a i tak pewniej górny wahacz poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pojechałem ze schematem do mechanika i okazało się, że się nie dogadaliśmy. Chodziło o połączenie zwrotnicy z wysięgnikiem górnego wahacza (tym pionowym). Teraz sprawa jasna - łożyska i uszczelniacz będą wymienione :)

Jesteście the best!

A już zaczynaqłem kląć, że z hondy przesiadłem się na nissana.

Choć i tak w hondzie wszystko było proste jak budowa cepa, a tu trzeba się nagłówkować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...