Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

DIMMER


Ziutek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - czy w N15 da się tak podłączyć radio (Alpine) żeby działał DIMMER (ściemnienie przy włączonych światłach)? Trochę mocno daje po oczach w nocy i bardzo się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, pod pomarańczowy przewód w radiu (lub inny oznaczony jaki ill) podłączasz +12V z jakiejkolwiek żarówki podświetlenia konsoli która załącza się po włączeniu światel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, pod pomarańczowy przewód w radiu (lub inny oznaczony jaki ill) podłączasz +12V z jakiejkolwiek żarówki podświetlenia konsoli która załącza się po włączeniu światel.

 

Witam,

 

A może wiecie, jaki przewód w kostce do radia w N16 jest odpowiedzialny za wzmacniacz anteny? Według schematu który znalazłem na forum nie mogę go namierzyć, bo u mnie w tej kostce nie ma tam pinu... A może almery nie miały fabrycznego wzmacniacza anteny radiowej?? Muszę z tym coś zrobić, bo radio to tylko lokalne odbiera... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamRut, to moze byc wina anteny, przewodu anteny lub nawet samego radia.

 

To znaczy, że należałoby wymienić oryginalną antenę? A nie wiecie, czy były montowane wzmacniacze seryjnie w tych antenach? Bo może dlatego nie mam kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy w N15 da się tak podłączyć radio (Alpine) żeby działał DIMMER (ściemnienie przy włączonych światłach)? Trochę mocno daje po oczach w nocy i bardzo się przyda.

 

Koledzy ci już odpisali jak to zrobić, ja dodam ze swojej strony ze efekt jest bardzo mały, wprawdzie widać że coś sie trochę ściemnia ale rewelki nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Koledzy ci już odpisali jak to zrobić, ja dodam ze swojej strony ze efekt jest bardzo mały, wprawdzie widać że coś sie trochę ściemnia ale rewelki nie ma.

Zależy jakie radio, jesli ma ostry wyswietlacz, to ta funkcja w nocy ratuje szczegolnie w trasie kiedy oczy sie przyzwyczajaja do ciemnosci.

 

KamRut, o wzmacniaczu sie nie wypowiem ale czesto anteny maja pod podsufitka gdzies laczenia przewodu i tam moze zle stykac.

Jesli nie masz pinu we wtyczce to masz odpowiedz ze raczej nie masz wzmacniacza.

Rozumiem że taka masz wtyczke:

niss-new.gif

I 6 pina nie masz u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamRut, o wzmacniaczu sie nie wypowiem ale czesto anteny maja pod podsufitka gdzies laczenia przewodu i tam moze zle stykac.

Jesli nie masz pinu we wtyczce to masz odpowiedz ze raczej nie masz wzmacniacza.

Rozumiem że taka masz wtyczke:

 

I 6 pina nie masz u siebie ?

 

Tak dokładnie mam taką wtyczkę i nie mam 6 pinu. Mam zamiar podłączyć inny wzmacniacz antenowy i sprawdzić czy się poprawi, bo jeśli nie to doświadczenie mówi, że wzmacniacz niepodłączony (fabryczny) obniża jakoś odbioru... a jeśli się poprawi, to znaczy że poprostu go nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klajgus napisał/a:

Koledzy ci już odpisali jak to zrobić, ja dodam ze swojej strony ze efekt jest bardzo mały, wprawdzie widać że coś sie trochę ściemnia ale rewelki nie ma.

 

Zależy jakie radio, jesli ma ostry wyswietlacz, to ta funkcja w nocy ratuje szczegolnie w trasie kiedy oczy sie przyzwyczajaja do ciemnosci.

 

miałem na myśli właśnie radyjko o które pytał Ziutek czyli Alpine , w tym radyjku dimer ma dwie opcje przynajmniej moje: "auto" przyciemnia sie TROSZECZKĘ przy włączeniu świateł i manual to w moim przypadku nie działa ale z tego co wyczytałem reaguje na ustawienie o ile sie ma, jak wiadoma almera nie ma :( ) tego potencjometru do przyciemniania podświetlenia deski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klajgus, toś mnie nie pocieszył... jak przestanie w końcu padać to zabiorę się za podłączenie, nie wiem jeszcze skąd przeciągnąć sygnał ale pewnie pójdzie od wyłączników lub podświetlenia nawiewu. Pstryknę fotki w nocy i napiszę czy jest widoczna różnica.

W każdym razie za rzeczowe informacje - plusik dla Ciebie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziutek, ale w N15 masz ten przewod w oryginalnej instalacji radia a dokladnie to jest 4 pin.

nissan.gif

 

Jesli mialbys przejsciowke N15>ISO z wszystkimi pinami to masz i to wykorzystane, tylko w radiu wlaczyc funkcje.

Sprawdz zaroweczka czy pojawia sie + po przekreceniu na swiatla pozycyjne w kostce japonskiej i czy masz polaczenie dalej do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wwl, gorsza sprawa że u mnie przerobiono instalację na iso tnąc oryginalne wiązki, niemniej jednak kawalek kości się ostał i pójdę sprawdzić czy przypadkiem nie ma tam tego przewodu, który mnie interesuje.

 

I po zabiegu:) podłaczyłem wg wskazówek wwl (był przewód przy oryginalnej kości) i funkcja dimmer działa! ściemnia się podświetlenie klawiszy i to w sposób widoczny nawet w dzień także sądzę, że w nocy będzie na reszcie dobrze.

 

Dzięki za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziutek pochwal sie dokładnie jakie masz radyjko , bo ja mam alpine cda 9847R i podłączyłem sie tez pod kabelek w kostce dokładnie do tego pinu o którym mówił WWL i kurde dla mnie efekt nie jest zabójczy, widać ze sie przyciemnia ale ....... ciekawe jak by to funkcjonowało w aucie z opcja przyciemniania potencjometrem, nawet myślałem żeby takie coś sobie zrobić ale jakoś sie przyzwyczaiłem do tego, a jak już naprawdę mnie zaczyna denerwować to zmieniam podświetlenie na czerwony i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak by to funkcjonowało w aucie z opcja przyciemniania potencjometrem

Z tego co mi wiadomo, przyciemnialoby sie tak samo, tylko od zadanej wartosci +.

Nie widzialem jeszcze nieseryjnego radyjka z plynnym sciemnianiem, jedynie stopniowe w Panasonic-ach.

Możliwe że mało widziałem :P

Podajesz +12V to przygasa, znika +12V to wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klajgus, mam dokładnie ten sam model Alpiny. Podświetlenie ustawiłem na czerwono i szczególnie mocno biły w oczy cztery klawisze funkcyjne. Co prawda myślałem że dimmer ściemni całość łącznie z wyświetlaczem ale najbardziej mnie cieszy, że nie muszę zasłaniać ręką tych klawiszy bo było to upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...