Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

alternator


Gość janni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W mojej Maximie z 2000 alternator przestaje ładować akumulator jak się nagrzeje. Zimny działa. Kontrolka nie zapala się jak przestaje działać. Może ktoś miał podobny problem? Co to może być? Diody, regulator, szczotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie (Maxima 1999) ostatnio wymieiniałem alternator bo się po prostu przepalił, zaczęło się od podobnej sytuacji o której piszesz, a skończyło się nawet na wymianie akumulatora, bo też się przepalił. Gość w ASO nissana powiedział, że to się w takim wieku samochodu po prostu już może zdarzyć...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może wie jakie powinno być napięcie przy działającym alternatorze (znowu działa). Przy różnych obciążeniach i w zależności (niewielkiej) od obrotów, napięcie zmienia się od 13.2 do 13.8V. Nie powinno być wyższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem auto z "naprawy". Spec, do którego wysłano alternator stwierdził, że nie może wymienić regulatora bo jest niedostępny. Może ktoś ma namiar na prawdziwych specjalistów od alternatorów (najlepiej we Wrocławiu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość don_martinez
Właśnie odebrałem auto z "naprawy". Spec, do którego wysłano alternator stwierdził, że nie może wymienić regulatora bo jest niedostępny. Może ktoś ma namiar na prawdziwych specjalistów od alternatorów (najlepiej we Wrocławiu)?

Zmień speca i po kłopocie. Jeżeli chcesz to mam kontakt we Wrocłwiu na człowieka, który może mieć każdą część do Maxi. Ma trochę gratów na miejscu a jak trzeba to przywozi ze stanów. Kupiłem od niego mój egzemplarz a znajomy kupił tez Maxi tylko nowszą. Namiary wyślę Ci na PRIV.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Było wtej sprawie wezwanie serwisowe, poszukaj na Forum. W zależności od wersji w aturyzowanym serwisie powinni naprawić Ci za darmo. Pozdrawiam, Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...