Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czy taka zmieniarka zadziala z fabrycznym radiem w p11.144


Gość Bruneros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak - to jest ta sama zmieniarka tylko masę ma pociągniętą chyba z auta, a nie z konsoli i radia. Obie różnią się kablami, a sterowanie powinny mieć te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się podłączyć do tematu - z przeczytanych przeze mnie postów wynika że do mojego radia ( Blaupunkt - ten z pokrętłem, z obsługą zmieniarki - chyba MIDLINE ) pasuje zmieniarka Clarion CV707 PN-2144U. Na jednej z aukcji na ebay znalazłem taką zmieniarkę :

clarion

 

Jest to model PN-2144U ale nie CV707 tylko CV737 - jeśli chodzi o kabel to wygląda że powinna pasować - kwadratowa wtyczka C-Net.

 

Czy ten model będzie współpracował z moim radiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodzina Clarionów 2144 z literka na końcu mają te same złącze - takie prostokątne.

Jedna ze zmieniarek ma w tym złączu masę (czarny kabelek), inne go nie mają - więc masę ciągną z karoserii. Który jest który nie wiem, ale tam gdzie działa CV707 zadziała i CV747 - nie widziałem zmieniarek o oznaczeniu CV737 - nie mylisz Kolego czasem symbolu? Do mojego dedykowano 2144U, a jest 2144F i działa. Zgodzę sie z przedmówcą, ze lepiej podjechać i sprawdzić, tylko trza mieć kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniarkę znalazłem na amerykańskim ebay-u więc opcja żeby podjechać raczej odpada :D ,

Jest to zmieniarka - która jak wynika z tytułu aukcji wyjęta z Pathfindera. Model na pewno CV737. Jest do niej kabel.

Tu jest link :

 

Clarion CV737

 

Choć w sumie nie wiem czy warto ryzykować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś walczyłem z tym tematem. Znalazłem odtwarzacz również na ebay tylko w Anglii.

Kosztowało mnie dość sporo. W efekcie okazało się, że sprzęt nie działa i musiałem dopłacić jeszcze 150, by działał. Sama naprawa z testami trwała około miesiąca, gdyż elektronik, który podjął się tej zabawy dobierał elektronikę z innych otwarzaczy. W efekcie zaczęła działać i był spokój przez... 8 miesięcy.

W końcowym efekcie kupiłem drugą, trochę inną, gabarytami nie pasującą do mojej primery, ale również clarion i generalnie do nissanów.

Do dziś działa i nie sprawia kłopotów, jedynie zwraca przyjemność słuchania płyt, odtwarzanych z bardzo dobrą jakością.

 

konkludując, nie polecam zakupu na ebay (nawiasem wypisałem się stamtąd, bo prawa na ebay są respektowane tylko w przypadku innych europejczyków, tylko nie Polaków), to zbyt ryzykowne. Natomiast zakup sprzętu w Polsce jest bardziej opłacalny. Nawet jeśli odległość do sprzedającego mieści w promieniu ca 500 km.

 

Ale decyzja należy do Ciebie. Jeśli sprzęt był produkowany do nissanów, to będzie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i udalo mi sie upolowac zmieniarke CD do fabrycznego radia za 50 zl

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=228579447

i o dziwo pasuje i dziala :-) ma oznaczenie PN-2144F

dziala tez sterowanie z kierownicy :-)))))

 

teraz tylko mam zagwózdke jak jak przymocować jakos sensownie w bagażniku by nie latała - jak to jest rozwiązane przy oryginalnie zamontowanej zmieniarce ?

z lewej strony jak zdejmuje podłoge - gdzie mam kabel do podlaczenia zmieniary sa niby jakies blaszki ale nijak to mi nie pasuje by na plasko podlaczyc zmieniarke i miec do niej latwy dostep - moze ktos moze podeslac fotki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Jakie masz radio - blaupunkta z pokrętłem ?

t30598_bp9345.jpg

 

kabel miałeś czy kupiłeś radio z kablem ?

czy kabel ma okrągłą wtyczkę (C-Bus) czy prostokątną (Ce-NET )

Mógłbyś podać dokładnie model bo z nazwy aukcji wynika CAA-355 ale to nie to bo to oznaczenie odnosi się do magazynku a nie do zmieniarki

Pozdrawiam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio takie jak na foto - z gałeczka, kabel mialem juz w aucie, podlaczylem do zlacza do bagaznika i dziala... :-) nie wiem jaka to wtyczka ale zdaje sie ze jakis niestandardowy nissanowski wynalazek.. zmieniarka ma z tylu oznaczenie PN-2144F

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanego zakupu,

 

Znalazłem też coś takiego - raczej w formie ciekawostki - zmieniarka Alpine z modułem który dostosowuje ją do standardów nissana

alpine

cena bagatelka 150 funtów :-)

 

[ Dodano: Sob 22 Wrz, 2007 13:13 ]

Bruneros, mam pytanie czy zmieniarka z linku podanego poniżej jest taka sama jak twoja ?

 

zmieniarka

 

na zdjęciu jakiś dziwnie krótki kabel ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam klubowiczów!

Chciałem się podpiąć do tematu.

Czy ktoś wie, czy wyjście C-BUS zmieniarki Clarion CDC634 jest kompatybilne z fabrycznym radiem Blaupunkta w P11.144? Jeśli nie, to czy można jakoś dopasować (zamienić) to wyjście na inne?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowałem pionowo - przewierciłem podłogę bagażnika po lewej stronie i w kącie się zmieściła. Zauważyłem też , że w pionie jest mniej podatna na wstrząsy niż w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i jeszcze jedno.. czy ktos wie, jaki kabel powinienem kupic do kupionej zmieniarki? zlacze jest pokazane na zdjeciu i wyglada na to, ze standardowy ce-net nie bedzie pasowal.. chodzi o P11.144, fabryczne radio blaupunkta..

na allegro mozna kupic kabeleku ce-net do clariona, ale kostka rozni sie od tej w mojej zmieniarce: http://allegro.pl/item253261538_kabel_do_z..._net_nowy_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...