Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Konkret w sprawie świec N16 QG15DE przed FL


Gość tomo79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Oczywiście zalecane świece wg strony NGK to BKR5E-11 (V-Line 33).

Wy natomiast polecacie do N16 zagazowanych LPG świece BKR6E i teraz pytanie czy to ma być świeca V-Line 14 BKR6E-11 czy może V-Line 28 BKR6E

 

Tak przy okazji... niestety na stronie NGK nie ma przewodów zapłonowych do tego modelu... jakie polecacie...

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Wto 28 Sie, 2007 16:45 ]

Tak przy okazji... niestety na stronie NGK nie ma przewodów zapłonowych do tego modelu... jakie polecacie...

 

Tu Cie pociesze:

O ile dobrze pamietam... to przed FL tak jak po FL... nie ma jako takich przewodow zaplonowych... sa "tylko" cewki :)

 

A co do swiec to kup zwykle V-line ... wg. mnie. Testowalem to na innym poprzednim aucie, wytrzymuja 50Tkm bez klopotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i cewki ale do cewek jakieś kable dochodzą przecież... i je można zapewne wymienić... więc jakie kupić...

 

a co do świec to mam rozumieć żeby założyć BKR5E-11 VL33...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do świec to mam rozumieć żeby założyć BKR5E-11 VL33...

 

jesli to sa swiece wg. katalogu NGK do twojego auta to beda dzialac, mozna dac minimalnie mniejsza przerwe i to wszystko w tym temacie! I tak bedziesz musial je wymieniac 2 razy czesciej niz dla benzyny - niby taka zasada dla LPG.

 

może i cewki ale do cewek jakieś kable dochodzą przecież... i je można zapewne wymienić... więc jakie kupić...

 

Widze ze uparcie dazysz do celu... wiec masz 2 opcje:

1. Aso Nissan i kupic cala wiazke ( pewnie z modulem zaplonu.. i kostkami ), moze w 1000zl sie zmiescisz... albo

2 jak cie bardzo dreczy ten temat.. to kupic kabli z miedzi po 3zl za metr i sobie nowe dolutowac....

 

tylko nie wiem po co jak wszystko dziala..i tych kabli sie nie wymienia chyba ze sa wadliwe. Ale i tak pierwsze popsuja sie cewki... niz by sie mialo tym przewodom cos stac!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i cewki ale do cewek jakieś kable dochodzą przecież... i je można zapewne wymienić... więc jakie kupić...

 

...

 

zajzyj chlopie pod maske a sam sie przekonasz ze kabli NN nie ma co wymianiac - sa integralna czescio wiazki.

w n16 nie ma ukladu zaplonowego typu 1 cewa i rozdzielacz i kable

tu kazda swieca ma swoja cewke bezposrednio zalozona na swiecy! do cewki idzie tylko napiecie z ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...