Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile KM zyskam po...


Gość blank
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...wyrzuceniu instalacji gazowej, zaslepieniu EGR, zalozeniu filtra stozkowego i walka od P10 GT. Moj model to 136 konna 2 litrowa P10 z '95. Jaka bardzo odbije sie to na spalaniu?

 

Wiem ze suma sumarum kazdy z elementow byl dosc szeroko opisany, mnie jednak interesuje to bardziej od strony matematycznej. Czyli ile KM za ile zł pozostawionych na stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowa Seria powinna mieć 130-132KM... Gaz II generacji może zabierać w piku nawet do 30KM...

Wałek, dolot, egr i wywalony kat oraz optymalnie ustawiony zapłon powinny ci podnieść moc do ok 137-139KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wyrzuceniu instalacji gazowej, zaslepieniu EGR, zalozeniu filtra stozkowego i walka od P10 GT. Moj model to 136 konna 2 litrowa P10 z '95. Jaka bardzo odbije sie to na spalaniu?

 

Przy tych modach nic spalanie nie wzrośnie bo jeszcze nie ingerowałeś w zasilanie czyli wymianie wtrysków i pompy na wydajniejszą + wymiana regulatora ciśnienia itd.

ALE! po takich modach jest auto sporo zrywniejsze zwłaszcza w górnym zakresie obr. co prowokuje do korzystania z nich :!:

i to dzięki takiej jeździe na max obr. spalanie podskoczy a nie po tych opisanych przez ciebie modach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki zapomnieli ci dodac ze po wsadzeniu stozka stracisz troche Newtonow

Hehe w Polsce jakoś się nie traci tylko w USA :D

Kwestia jaki dolot ze stożkiem zrobisz...

 

Ps. bardzo dobry mod to jest kolektor wydechowy z SR20DE - ten rurowy stalowy (nie żeliwny) jak go dodatkowo wyszlifujesz to myślę że bez problemu osiągniesz ok 145KM i 180 parę Nm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blank-nie wyrzucaj LPG,zainwestuj 350 zeta w BLOSa[co to jest to poszukaj na forum],na benzynie nie stracsz nic,a na LPG zyskasz po konkretnyn strojeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas ma racje...ja zalozylem Blosa i chodzi auto malinowo. Na benzynie ZERO strat..lekko na gazie, ale to normalka. WIec jak masz wywalac gaz i smgiac na wahe to mysle ze to glupi pomysł :)

 

A co do Blosa to gadaj z wyzej wypowiadającym sie COOBCIEM, on Ci powie co i jak :) i cos o primerce tez Ci powie, bo cos tam czytał w GT Tuning ;P heh :P

 

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Blosa to gadaj z wyzej wypowiadającym sie COOBCIEM, on Ci powie co i jak :) i cos o primerce tez Ci powie, bo cos tam czytał w GT Tuning ;P heh :P

 

"bo coś tam czytał w GT Tuning" :056: :056: :056: normalnie się popłakałem ze śmiechu :053: :053: :053:

sory za mały ot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11 GT po odetkaniu dolotu, na sekwencji. W przyszlym roku wydech robie-Coobciu wreszcie Cie odwiedze to mi po opowiedasz....

Slyszalem ze Switek robi ze "miekkie" walki, to prawda?

Ja bym chcial zeby ten samochod sluzyl mi na codzien, czyli w miare rozsadnie palil do 4000-5000tys obr a pozniej to juz moze byc kocia ale i jazda....

Jakie walki-slyszalem ze ze staanow fajne przysylaja do sr20 i jakie koszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze Switek robi ze "miekkie" walki, to prawda?

Akurat w tym silniku świątki nic się nie wycierają ale bez rególowanych kół rozrządu zabierają Nm i za wiele KM nie dokładają - tak więc odpuść to sobie...

Jak chcesz poprawiać parametry tego silnika to zdecydowanie odradzam wymianę wałków...

Lepiej ze stanów przytargać kolektor wydechowy do tego zrobić wydech, do seryjnej puszki doprowadzić zimne poweitrze do tego jakieś strojenie i coś pod 160KM i 200Nm powinno być bez proszenia. W miedzy czasie porting przepustnicy gazu możesz sobie strzelić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jou Cooba

A w ta seryjna puszke to jaki filtr sie zmiesci?? Chodzi mi o jakis konkretny model,marke to odrazu bym sobie zamowil.....

Taki kolektor z ameryki jakie koszta??

W polsce mi takiego nie zrobia???

Plany na wiosne wiesz, w tym roku ten dolot jesze,

A wkladka do seryjnej puszki sportowa moze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W polsce mi takiego nie zrobia???

EL - TEC ok. 2500zł

MOTOwydech ok. 2000zł

GRABOWSKI ok. coś pomiędzy

 

Lecz niewiadomo co zmieni taki kolektor, może wogóle nie przynieść efektów, te z chin są już sprawdzone i o polowe tańsze:D

 

Co do seryjnej puszki to najprościej chyba wkładkę zapodać, mało żeźby a efekt sprawdzone (pod warunkiem że doprowadzisz zimny air spod zderzaka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukam wkladki do seryjnej puszki, wywalilem tego stozka co mi gazownik zamontowal prosto na przeplywke i jest znacznie lepiej na sekwencji, tylko rure wymysle do obudowy i bedzie git.

Kuba w srode postaram sie wpasc rano, Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...