Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gaśnie. Częste spalanie bezpiecznika od Pompki Paliwa.


Gość tofel3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu często gaśnie mi Micra K11 1993r 1.0 16V. Z początku nie wiedziałem co jest, ale okazało się za po prostu bezpiecznik od pompki paliwa często się spala i po prostu nie podaje paliwa. Co może być przyczyną tak częstego spalania się bezpiecznika ? Co z tym zrobić ?

Tak myślę że to jest od pompki pali bo zgaśnie, wsadzę nowy bezpiecznik i pali normalnie.

 

Z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dajesz słabszego bezpiecznika niż ma być ?

Sprawdź przewody , w Primerze wychodzą z baku pod tylną kanapą , przypuszczam, że w Micrze będzie podobnie, może tam gdzieś zwierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz tak jak mowi jarkk przy samej pompie, pod tylnia kanapa masz dostep.

Potem lec od baku w strone deski rozdzielczej, moze w progu gdzies ktos przytrzasnal przewody.

Moze gdzies lapie zwarcie do masy i wali bezpiecznik, a moze poprostu pompa juz pada jak 30A pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi miec na stale zwarcie.

Elektryka w Nissanach jest strasznie podatna na zalamania, korozje itp.

Jesli nie chce wydawac kasy na elektrykow to co napisalem moze spokojnie sam zrobic i sprobowac diagnozy.

Jak bedzie wszystko ok z przewodami to bym rozebral pompe lub poprostu wymienil jesli nie ma czasu na takie diagnozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% kończy się pompa.

 

Na początek sprawdzić trzeba jakie podaje ciśnienie, może wystarczy ją wyjąć ze zbiornika i oczyścić filterek, który się przy niej znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Samochód oddałem w ręce elektryka i stwierdził że jest to wina wtrysku. Coś tam się spaliło. I teraz potrzebuje wtrysku, ma ktoś może na sprzedaż ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...