Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] obcieranie gumy


Gość Alien66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam primerke z 98 2,0td, nie dawno wymienialem wszystkie paski i rozrzad. i prawy przegub a teraz w lewym kole cos obciera. odglosy odchodza w momencie gdy auto wjezdza nawet w najmiejsza nierownosc, przy hamowaniu nic nie slychac.patrzylem to wszystko jest na swoim miejscu.co to moze byc? jakas guma od amorow,uszczelka.slychac obcieranie gumy i to glosno, czassem nawet jakby skrzypienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby elementy gumowe wahacza :?: : :D

Bardzo podobne objawy choć na oko nie będzie widać. Najlepiej złapać za błotnik i poszarpać góra dół a najlepiej we dwóch, drugi się przysłuchuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siadalem na blotnik i obciera,moze i byc i to, nie wykliczalem, bralem pod stabilizatory, wsztsyko co jest w gumie i pracuje w zawieszeniu.wczoraj nagle przestalo.obieralo mi przez tyd i nagle przestalo.dziwna sprawa? zdejme kolo i zobacze gdzie sa slady obtarc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też obstawiałbym wahacz na 99,9 %, miałem to samo niedawno, teraz Ci przestało a potem znowu i już niestety aż do wymiany, przynajmniej ja tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też niedawno miałem podobny kłopot tylko z prawym przednim kołem. Przy wymianie opony "fachowiec" po prostu nie dokręcił koła. Przy wjeździe w każdą nierówność bądź przy skręcaniu kół był odgłos szorowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KevinTworog

Na pewno tuleje na wahaczu górnym. A teray ci przestało obcierać bo albo myłeś auto albo jechałeś w deszczu. Za kilka dni znowu wróci.

Ja stawiam na tuleje wahacza górnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są tuleje do wymiany, to czy trzeba jeszcze coś wymienić ??

No to są całe zestawy naprawcze.

Napiszę tak. Ja wymieniłem tuleje, zaczęło skrzypieć po niecałym 1000 km przebiegu - może coś było źle zrobione :?: Nie wiem - wykręcanie i smarowanie nie pomagało a raczej pomagało na dojazd z podnośnika do garażu :diabel2:

Kupiłem całe nowe wahacze i od paru tysięcy ani stuku ani puku ani skrzypu ... ;)

 

Acha warto zajrzeć do łożysk i końcówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam podobny problem jezeli przy wolnym skrecaniu kolami w miejscu zaczyna Ci skrzypiec to mozliwe ze to bedzie ktorys ze sworzni (tak powiedzial mi mechanik :P ) w momencie gdy najade na wode to przestaje skrzypiec ale niezawsze!! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...