Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wariujące kontrolki w N16 1.5


Gość joana

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłam dziwny objaw podczas porannego uruchamiania Almy – N16 1.5 2001. Mianowicie wkładam kluczyk do stacyjki, włączam zapłon (czyli pozycja 2 w stacyjce) czekam aż zgasną kontrolki poduszki i paliwa i potem odpalam silnik.

Gdy odpalam silnik rano (czyli już pozycja 3) zapala mi się znowu kontrolka poduszek powietrza i paliwa. I po chwili gasną. Tak jakby ponownie były testowane. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Co może być powodem takiego zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam akumulator .

Też to miałem , doładuj na prostowniku akumulator, wyczyść klemy i do póżnej jesieni wytrzyma lub też jeśli jest od nowości to pomyśl o jego wymianie - zima idzie wielkimi krokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, poprzedni właściciel wymieniał akumulator chyba 2 lata temu (zimą).

Przy odpalaniu rozrusznik kręci bez problemu. Zastanawiam się czy to przypadkiem nie jest kwestia elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba 2 lata temu (zimą).

Ale to tylko chyba , bo równie dobrze mogło to być trzy lata temu . Powiem najprościej i w miarę zrozumiale , po nocnym staniu samochodu akumulator traci po prostu swą tz. moc rozruchową sam rozrusznik w momencie kręcenia pobiera 100-150A , do tego dojdzie w trakcie rozruchu włączona klimatyzacja lub też dmuchawa , radio i coś jeszcze i już mamy większy spadek mocy akumulatora. Doładuj akumulator na prostowniku , a się przekonasz że będzie lepiej odpalał ( do czasu )

Ja u siebie wymieniałem akumulator na nowy , jak ten poprzedni miał raptem półtora roku bo dostał zwarcia na celi , więc że twój ma chyba dwa lata nie znaczy że jest jeszcze nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne jeżeli czekasz aż zgasną bo grzejesz świece żarowe? :027: U mnie przy odpalaniu czekam aż przestanie pracować pompka paliwa(2/3s) i odpalam, a kontrolki poduszki, diagnostyki i ABS gasną, czasami odrazu a czasmi po 1/2s.Owszem nie nissan ale peugeot.Więc nie masz sie czym martwić, ważne że gasną.Może się zdarzyć że któraś nie zgaśnie, wtedy zagaś motor i odpal ponownie, to taki mały restarcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...