Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

W10 1.6 przerywa na benzynie


Gość BDG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam Primerę kombi 95r 1.6 16V. Zagazowałem ją 2 lata temu. Instalacja 2 gen. komputer Autronic AL-700. Ostatnio samochód rewelacyjnie chodził na gazie, natomiast na benzynie strasznie mulił. Nie przeszkadzało mi to zbytnio, bo praktycznie cały czas jeździłem na lpg (na benzynie tylko odpalałem). Obecnie jestem za granicą i niestety jest tu bardzo mało stacji lpg - jestem zmuszony jeździć na benzynie.

 

Jak już pisałem samochód na niej mulił. Wyjąłem mikser z filtra powietrza i bezpiecznik od komputera. Niestety to nie za bardzo pomogło. Auto zasilane benzyną przerywa i nie ma mocy :| Pompa jest raczej OK - podaje paliwo. Powiedźcie co to może być. Może powinienem coś jeszcze zdemontować z instalacji lpg (może odłączyć całą elektronikę?). Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyść przepływomierz, filtry sprawdź - podstawowe rzeczy o których często się zapomina, świece, kable itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest raczej OK - podaje paliwo.

Ale to nie znaczy, że podaje z odpowiednim ciśnieniem. Ma być około 2,5 bar.

Ale pierwsze filtr paliwa do wymiany, założe się że dawno nie był wymieniany - jak to przy aucie z gazem.

Kable i świece to raczej nie to bo na LPG chodził OK.

moze za malo powitrza dostaje silnik i go zalewa ?
Wyjąłem mikser z filtra powietrza

więc nie ma za mało ;)

na ostatku przychodzi mi do głowy sonda, ale najpierw zacznij od filtra paliwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Tombolot

Odświeżam temat bo u moja nyska zaczęła się słobo spisywać na benzynie tzn. przy dodawaniu gazu ma moment zamułki a potem idzie dobrze. I jeszcze często zamula gdy przez jakiś czas utrzymuje stałą prędkość - np. jadę 100 - i nagle chce lekko dać gazu, wtedy na 2,3 sekundy jest przyduszenie i dopiero zaczyna wchodzić na obroty.

 

Filtr paliwa wymieniłem w sobotę - niestety żadnej poprawy

 

na gazie wydaje się że wszystko jest ok - furka reaguje na pedał gazu normalnie chociaz samochód pracuje mułowato - jak to na gazie :)

 

jarkk - piszesz że to raczej nie może być wina kabli i swiec,

po założeniu gazu (jakieś pół roku temu) nie wymieniłem od razu swiec a ponoć powinno się je wymienić przy założeniu instalacji. Prawda to czy nie ?

 

No i na koniec jak sprawdzić czy przepływomierz jest ok ? może to tu tkwi problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...