Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

sprzeglo


Gość tz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz czy mają tutaj:

http://www.motocom.pl/

Mają części dość tanio.

Jeśli nie to trzeba troszkę poszukać. Wiem, że ciężko znaleźć.

 

[ Dodano: Wto 04 Wrz, 2007 12:11 ]

Albo tutaj:

WWW.AUTO-MOTO.SKLEP.PL

Najlepiej napisz do auto moto jest na naszym forum. On Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebny docisk do sprzegla od sereny 2.0 16v lub od czego pasuje moze od p10 ktos wie a ponadto oznaczenia lozyska oporowego do tego

 

Który rok sereny bo ma to znaczenie,jeżeli chodzi o łożysko oporowe.Co do docisku.Miałem jeszcze tydzień temu oryginalne Japońskie NKK.Zobacz tutaj -> http://www.auto-moto.sklep.pl/index.php?pr...p;prod_id=30381

 

Jak interesuję Cię nowe,to mogę takie zamówić,tylko trzeba poczekać do 10 dni max. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznań Luboń 350 zł na zamówienie, tarcza 155zł docisk orginał japan jutro podam namiary

 

[ Dodano: Sro 05 Wrz, 2007 21:15 ]

Ok znalazłem tarcza 127 zł Aisin lub 105 zł Valeo

docisk 350 zł Aisin łożysko oporowe 72 zł tel.501-432-566

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazalo sie ze poszlo cos innego lozyska wewnatrz skrzyni nie na choince tylko na walku drugim srodkowe i to od strony walu ktos wie czy idzie to zrobic gdzie mozna dostac tanio skrzynie do 2.0 16v i do tego na chodzie bo ciezko sciagnac tuleja pod lozysko igielko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
okazalo sie ze poszlo cos innego lozyska wewnatrz skrzyni nie na choince tylko na walku drugim srodkowe i to od strony walu ktos wie czy idzie to zrobic gdzie mozna dostac tanio skrzynie do 2.0 16v i do tego na chodzie bo ciezko sciagnac tuleja pod lozysko igielko
jakie byly obiawy tego co by wiedziec na przyszlosc ?:>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tz ty szukasz łożyska oporowego do sprzęgła czy łożysko do skrzyni biegów

 

[ Dodano: Czw 27 Wrz, 2007 19:19 ]

chłopaki wymieniłem tarczę,walka była nierówna ale dałem radę samochód cudo teraz można dopiero wyprzedzać :619:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
okazalo sie ze poszlo cos innego lozyska wewnatrz skrzyni nie na choince tylko na walku drugim srodkowe i to od strony walu ktos wie czy idzie to zrobic gdzie mozna dostac tanio skrzynie do 2.0 16v i do tego na chodzie bo ciezko sciagnac tuleja pod lozysko igielko

Jak tam uporałeś się. Ale żeby tak odrazu wymieniać skrzynię. Ściągaczem nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taki jaki przewiduje instrukcja.

W Serenie do skrzyni biegów olej powinien być zgodny z Api GL-4 np. 75W/90, natomiast do mostu zgodny z API GL-5 np. 80W/90. Są takowe oleje, które są zgodne z obydwoma normami.

Warto zapłacić troszkę drożej a mieć spokój. Firm dobrych jest sporo, a hipol jest słaby jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
Gość Grzywacki

Witam,

 

po jakim przebiegu wymienialiscie sprzeglo?

W mojej Serenie 2.0 jest jeszcze oryginal czyli od prawie 300 tys km i ciekaw jestem czy mam sie szykowac...

 

pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W SERENIE JAK I W WIEKSZOSCI SAMOCHODOW JAK SIE KONCZY SPRZEGLO Z REGULY PEDAL SPRZEGLA ZACZYNA BRAC POD SAM KONIEC A POZATYM Z TEGO CO ZAUWAZYLEM ZACZYNAJA CIECKO WCHODZIC BIEGI

SPRZEGLOPRAWIDLOWO UZYTKOWANE BEDZIE JEZDZIC I JEZDZIC ALE 300TYS ZADKOSC JESTES PEWIEN ZE TO ORYGINAL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam problem ze sprzęgłem. Tak jak pisze pawel2163, bierze mi już u samej góry i na przyszły tydzień jestem umówiony do jego wymiany. Zauważyłem, że gdy samochód jest jeszcze nie rozgrzany to jest jeszcze jako tako, ale im dłużej jadę, tym coraz słabiej autko ciągnie. Daję gazu, silnik wchodzi w obroty, a przyspieszenia nie ma. Na liczniku mam 296 tys. ale oczywiście pewności nie mam czy to rzeczywisty przebieg no i nie wiem czy to co mam to jest od nowości czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest już koniebc oczywisty raczej nie wybieraj sie za daleko bo możesz nie wrócić do domu i będzie cie to kosztować cholowanie :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów, juz w kilku samochodach wymieniałem sprzegło, jeżdżąc na tych sprzegłach przez cały okres ich życia. Śrenio wychodzi trawałośc sprzęgła przy mojej jeździe od 180 do 250 tyś. Jeżdżę w większości na trasach. Mechanicy którzy wymieniali te sprzegła mówili że to duże przebiegi. Dlatego przebieg 300 tys na sprzegle wydaje mi sie nierealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu zgadzam się w 100 % , auto to tylko czysta mechanika, jak się ma względne pojęcie w tym zagadnieniu, nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. I ilekroć jestem w warsztacie , stacji obsługi czy serwisie , każdy mechanik czy serwisant powie , że jeśli auto jest obsługiwane , nie jest zajeżdzane do maksimum wytrzymałości elementów ekspoatacyjnych , może być używane wiele wiele lat. A przy tak prostej konstukcji jak Serena to można się znudzić tym autem , prawidłowo je obsługjąc i jedzić lata całe bez awarii. Ale podkreślam PRAWIDŁOWO OBSŁUGJUĄC. A co to znaczy to już każdy wie. Byliście w MON to wiecie co to obsługa sprzętu. Nie byliście wasza strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzywacki
W SERENIE JAK I W WIEKSZOSCI SAMOCHODOW JAK SIE KONCZY SPRZEGLO Z REGULY PEDAL SPRZEGLA ZACZYNA BRAC POD SAM KONIEC A POZATYM Z TEGO CO ZAUWAZYLEM ZACZYNAJA CIECKO WCHODZIC BIEGI

SPRZEGLOPRAWIDLOWO UZYTKOWANE BEDZIE JEZDZIC I JEZDZIC ALE 300TYS ZADKOSC JESTES PEWIEN ZE TO ORYGINAL?

 

Czesc,

tak jest to oryginalny przebieg tego samochodu - kupilem go od pierwszego wlasciciela, auto jezdzilo glownie w trasy.

Tez jestem zaskoczony ze sprzeglo tfu tfu jeszcze zyje ;) stad moje pytanie.

 

pzdr

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie ma objawów jakie opisywałem i nie pracuje ciezko przy wciskaniu pedału to tylko jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...