Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprzęgło N15 1,4 rok 99


Gość IRENEUSZKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość IRENEUSZKA

Witam szanownych użytkowników forum.Moje pytanie dotyczy sprzęła,a ścislej mówiąc średnicy.Otóż teoretycznie ma ona wynośic 180mm na zewnątrz i 125 wewnątrz tarczy dla modelu 1,4 ccm.Ale w momencie kiedy chciałem zakupić komplet sprzęgłowy na aukcji poinformowano mnie że wersje N15 po Styczniu 98 roku posiadają nietypową kombinacje a mianowicie iż średnica zewnętrzna docisku jest większa od średnicy tarczy.Podobno klient handlujący na aukcji zajmuje się mechaniką i dwukrotnie wymieniał sprzęgło w tych wersjach Almery.Jeśli któryś z kolegów wymianiał sprzęgło w swojej Almerce w roczniku 99 lub zna ten temat to prosiłbym o sugestie i potwierdzenie lub zaprzeczenie o takowej kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mianowicie iż średnica zewnętrzna docisku jest większa od średnicy tarczy

To prawda. Może to wynika z tego, że w N15 1.4 w pierwszych latach produkcji pękały dociski. Zastosowano inne, w raz z innym też kołem zamachowym, a średnica tarczy pozostała bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych użytkowników forum.Moje pytanie dotyczy sprzęła,a ścislej mówiąc średnicy.Otóż teoretycznie ma ona wynośic 180mm na zewnątrz i 125 wewnątrz tarczy dla modelu 1,4 ccm.Ale w momencie kiedy chciałem zakupić komplet sprzęgłowy na aukcji poinformowano mnie że wersje N15 po Styczniu 98 roku posiadają nietypową kombinacje a mianowicie iż średnica zewnętrzna docisku jest większa od średnicy tarczy.Podobno klient handlujący na aukcji zajmuje się mechaniką i dwukrotnie wymieniał sprzęgło w tych wersjach Almery.Jeśli któryś z kolegów wymianiał sprzęgło w swojej Almerce w roczniku 99 lub zna ten temat to prosiłbym o sugestie i potwierdzenie lub zaprzeczenie o takowej kombinacji.

 

Sprawa jest prosta.Do roku 01.1998 tarcza miała 180 mm/125 mm średnicy.Po01.1998 zamieniona na 190 mm/132 mm :one:

Jeżeli Twoja Alma jest z 1999r to masz średnicę tarczy i docisku 190 mm.

DOCISK NKK -> http://www.auto-moto.sklep.pl/index.php?pr...p;prod_id=30372

TARCZA NKK -> http://www.auto-moto.sklep.pl/index.php?pr...p;prod_id=34358

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IRENEUSZKA

Wielkie dzięki za wszelkie informacje.Myślę że można skłonic się ku temu iż ostatnie wersje Almery N15 1,4 po roku 01.98 zostały jakby lekko wzmocnione tzn.zastosowano sprzęgło od wersji 1,6 jak również hamulce przednie z większą średnicą tarcz.Ot taki sobie dyskretny tuning mechaniczny jaki wprowadźił producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...