Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Rozrząd 2,2 dCi


Gość almera2003

Rekomendowane odpowiedzi

Gość almera2003

Podobno w tym modelu jest łańcuszek zamiast paska a jego diagnostyki można dokonac jedynie na słuch? Przynajmniej tak mi jeden meches mówił. Wole sie szanownych kolegów poradzić. Po ilu km wymiana jeśli w ogóle no i jak go sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc łańcuch jest praktycznie dożywotni !!!! nie zmienia się go po iluś tam tys km, chyba że są objawy takie jak metaliczny odgłos przy pracy silnika. Acha jeżeli słychać to tylko na zimnym silniku to się nie przejmuj wszystko kwestia oleju nie lej mobile1 i będzie dobrze !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panów

No ja mam 2.2 dci 122 tyś ( mam 0d 110 tyś go) przejehane i wymieniłem olej na 5-40 syntetyk shela, był lany taki tylko Castrola do tej pory i po wymianie przy 116 po przejehaniu jakiś 5 tyś właśnie mam odgłosy metaliczne w silniku właśnie paska Rozrządu i to na ciepłym silniku własnie i w przedziałąch 1900 to 2100 obrotów. co mam zrobić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem u dilera nissana w ełku, też mi tak powiedzieli ze najperw spróbować olej zmienic na 10W-40 ( a może Castrola wlac?), ale jak niepomoże to łańcuch ten górny do wymiany , ale niespytałem nawet ile to by kosztowało bo pewnie niemało. Przecież one mialy być dożywotnie !!!!!!!!!!!! K..... ja to sie mam. Czy ktoś kiedyś może wymieniał ten łańcuch? dlaczego tak isie dzieje? ile to może kosztowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

NO i tak:

Olej mam wymieniony na Valvoline 10-40, po odpaleniu rano jest metaliczny dźwiek łańcucha ale kilkanascie sekund a nie kilka minut jak było w przyadku Castrola. Dziś wymiene paski klinowe, ale pierw mechanik je zdejmie bo niewiadomo jakie tu idą (2.2dci 100KW). W ASO koszt 1- 75 zł a 2- 150. wymiana 50 zł. Jak pisałem mam metaliczny odgłos po rozgrzaniu silnika w granicach 1800- 2100 obrotów i coraz głośniej , zobaczymy czy paski coś pomogą. Jeszcze łożysko alternatora sprawdze w warsztacie jak nie to już sie dowiadywałem częsci do rorządu i tak:

1 łańcuch 1 334 zł

2 łańcuch 318 zł

1 prowadnica 106 zł

2 prowadnica 122 zł

3 prowadnica 122 zł

4 prowadnica 122 zł

napinacz 318 zł

Robota ok 600 zł

RAZEM 3 000 zł SZOKKKKKKKKKK mam nadzieje że niebęde musiał tego robić! To są ceny z ASO!!!

Przebieg 131 TK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrące się troszeczke bo mam 1.8 16v też na łańcuchu i u mnie też jest taki dźwięk przy odpaleniu i paru mechaników go oglądało i stwierdziło ze moze być to łożysko na pompie wody i ono moze tak świszczeć. Druga sprawa jest taka że u mnie to zaczęło się dziać po umyciu samochodu i nie zawsze tak jest rano. Zauwazyłem że to się dzieje tylko w deszczowe dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrące się troszeczke bo mam 1.8 16v też na łańcuchu i u mnie też jest taki dźwięk przy odpaleniu i paru mechaników go oglądało i stwierdziło ze moze być to łożysko na pompie wody i ono moze tak świszczeć. Druga sprawa jest taka że u mnie to zaczęło się dziać po umyciu samochodu i nie zawsze tak jest rano. Zauwazyłem że to się dzieje tylko w deszczowe dni.

 

Pytanie -co mają deszczowe dni do łożyska pompy wody???? Te łożyska zazwyczaj są smarowane roztworem wody i glikolu(płyn chłodzący). Poszukaj przyczyny w paskach.Odpal i polej paski wodą (delikatnie). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...