Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Pompa paliwa - jakie ciśnienie?


nosek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wie ktoś może, z jakim ciśnieniem pracuje pompa paliwa w N16 1.5?

Pan z Bosha twierdzi, że pasuje pompka przeznaczona do Laguny/Alfy Romeo (3 bary), pozostaje tylko kwestia ciśnienia, z jakim pracuje oryginał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka ma tylko tłoczyć z odpowiednią wydajnością ciśnienie tłoczenia ustala regulator ciśnienia paliwa umieszczony na listwie wtryskowej :)

Ps w katalogach podane jest maksymalne ciśnienie paliwa tłoczone przez pompkę

np ostatnio kupiłem pompę paliwa do forda eskorta w katalogu napisane było 3bar a ciśnienie systemowe w fordzie wynosiło tylko 1bar jednak wszystko działało bez zarzutu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem okazję rozmawiać z przedstawicielami Boscha, producenta elektrycznych pomp paliwa do Almer i dowiedziałem się, że pompę paliwa należy dobierać wg oznaczeń wynikających z numeru VIN samochodu, gdyż w trakcie produkcji tego modelu wprowadzane były liczne zmiany, o których producent auta oficjalnie nie informował. Zmiany dotyczyły między innymi układu paliwowego. Dla przykładu mogę podać, iż do zasilania benzynowych silników QG18DE Almer po FL do sierpnia 2003 roku stosowana była zespolona pompa elektryczna Bosch o oznaczeniu 0580 313 120 ( oznaczenie Nissana 17040BN800 ), a po sierpniu 2003 roku stosowana jest pompa 0580 314 063 ( oznaczenie Nissana 17040BN805 ) i pompy te nie są zamiennikami. Różnią się nie tylko uzyskiwanymi ciśnieniami, ale przede wszystkim wydajnością i są dopasowane do całego układu wtryskowego. To tak w kwestii wyjaśnienia. Najbardziej bezpiecznym i uzasadnionym, przed decyzją o zakupie pompy wydaje się w tej sytuacji kontakt ( nawet telefoniczny ) z ASO i ustalenie tam, na podstawie numeru VIN naszego samochodu, oznaczeń zastosowanej w nim benzynowej pompy paliwowej. A dopiero potem na podstawie oznaczenia pompy ( jej numeru wg Boscha i Nissana ) jej dobieranie. Tak więc przy wymianie elektrycznej pompy paliwa zalecam szczególną ostrożność w szukaniu i ewentualnym stosowaniu zamienników. Można ponieść nawet spore koszty i nie uzyskać oczekiwanego efektu.

Wie ktoś może, z jakim ciśnieniem pracuje pompa paliwa w N16 1.5?

Ponieważ zadałeś konkretne pytanie, to wg serwisówki z 2004 roku do Almery N16 taka wartość podana jest na stronach EC49 i EC451 - Approximateli 350 kPa (3,5 bar, 3,57 kg/cm2, 51 psi ) - wartości podane są dla pracującego silnika.

To tyle. Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...