Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana łańcucha rozrządu


Gość ŁYSY37
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie - dobre pytanie- nie wiem czy koledze chodzi o to samo-ale ja u siebie czasem mam cos takiego ze jak jade(obroty do okolo 2,5 tys ale raczej przy mneijszych predkosciach niz wiekszych) to po stronie kierowcy jakby w okolicach schowka(przy pasazerze) słysze takie jakby szuranie łancucha o cos- czy to jest kwestia poluzowania czegos, czy o co biega?Ktos mial podobny problem moze?(choc nikomu zle nie zycze!) z czym to sie pije? :D jak to sie pije? :D

podpisano:sprite :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Znajomy leśnik ma na swojej Almerce N15 nakręcone 380000 (słownie: trzysta osiemdziesiąt tysięcy ) wymienia co ko 100000 napinacz łańcucha rozrządu. Ale samego łańcucha nie wymieniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w N14 tez ok 3tys. obr. slychac takie jakby dzwinienie-szuranie czy cus!!! to chyba jest lancuszek!?? ale mam tak jak kupowalem autko! zrobilem 30 tys. km. i jest tak samo!!! wiec jak nie zacznie sie porzadnie tluc to nie tykam!!!! :twisted: wymienialem tylko napinacz!!!! 8)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chlopaki, lancucha nie trzeba zmieniac...Jaki dzwoni to wystardczy zmienic tylko napinacz lancucha.....ale lancuch wytrzyma tyle co i silnik...

 

Sławciu nie wprowadzaj chłopaków w błąd. Wymiana napinacza to półśrodek i doraźna pomoc. Wytarty łańcuch i kółka zębate i tak szybko dadzą o sobie znać. Przy przebiegu 200tys km i od nowości nie robionym rozrządzie nawet bym nie próbował oszczędzać na wymianie samego tylko napinacza.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
No własnie - dobre pytanie- nie wiem czy koledze chodzi o to samo-ale ja u siebie czasem mam cos takiego ze jak jade(obroty do okolo 2,5 tys ale raczej przy mneijszych predkosciach niz wiekszych) to po stronie kierowcy jakby w okolicach schowka(przy pasazerze) słysze takie jakby szuranie łancucha o cos- czy to jest kwestia poluzowania czegos, czy o co biega?Ktos mial podobny problem moze?(choc nikomu zle nie zycze!) z czym to sie pije? :D jak to sie pije? :D

podpisano:sprite :D:D

otworz maske i sie wsluchaj czy to z lancucha czy nie.

 

U mnie tez slychac szum, jednak jak otorze maske i sie wsluchuje to jednak szum jest z innego miejsca :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

U mnie jak dzwoniło to też pierwsze co to podejrzewałem łańcuch.

A to tylko niedokręcona osłona tłumika ;-)

 

Jeżeli już okarze się, ze łańcuch na na tym nie warto oszczędzać i wymienić komplet, najlepiej oryginalny, bo zamienniki to są do d*py.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przedszkolak
ile kosztuje sam napinacz, czy można wymienić go samemu i gdzie kupić ???

Gdzieś na Forum pisałem ceny poszczególnych części z JC. Komplet nie przekroczył 900 zł. Nie sprawdziłem, kto jest producentem. Po południu poszukam i napiszę jeszce raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przedszkolak

Podaję symbole i ceny części w JC, które są potrzebne do wymiany rozrządu w Macximie QX

E91015 - łańcuch długi - 39.60 zł

 

E91016 - łańcuch krótki - 237.60 zł stosować 2 sztuki

E71009 - Napinacz łańcucha rozrządu 202.40 zł

 

E71010 - Napinacz łańucha przód 202.40 zł

 

E71011 - Napinacz łańcuha tył 206.80 zł

 

łyzwa łańcucha rozrzadu o symbolu - E71009P,ale to czy ten element należy wymieńić ocenić musi mechanik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...