Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Maxima QX30 nie chce odpalić


Gość Bronas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Piszę w imieniu mojego znajomego - posiadacza pięknej Maximy A32 1997r. QX30 automat.

 

Auto nie może odpalić. Mechanicy w jego miejscowości nie potrafią poradzić, ale przeprowadizli chociaż szczegółową diagnostykę i tak:

- rozrusznik kręci,

- przy odpalaniu auto zachowuje się tak, jakby chciało zaskoczyć, ale nie mogło,

- paliwo jest podawane (czuć wyraźnie),

- na pierwszym skrajnym cylindrze od strony kierowcy brak kompresji,

- na pierwszym skrajnym cylindrze od strony prawego reflektora (patrząc z siedzenia kierowcy) brak iskry,

- jak określił to jakiś tam diagnosta: "czujniki wałka rozrządu i wału korbowego nie widzą się".

 

Przeczytałem już wszystkie wątki o problemach z odpalaniem i wiem, że trzeba sprawdzić - kostkę w stacyjce, cewki, wtryski, sondę lambda, alternator.

 

Jeżeli macie jeszcze jakies pomysły lub możecie w jakikolwiek sposób pomóc - byłbym bardzo wdzięczny!

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna bo ma to samo (lub podobne objawy), pare osob juz sie z tym spotkalo.

Jest firma ktora za okolo 2K naprawia ta usterke, namiary ma Szalony, na maxima.org jest tez temat o problemach z odpalaniem i ponad 20 osob juz napisalo ze pomoglo im podlaczenie dodatkowych kabli masujacych (minus z akumulatora do bloku silnika, rozrusznika, skrzyni) pisali tam ze uzywaja bardzo grubych kabli. Postaram sie linka znalezc to tego watku na maxima.org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... borykam sie z tym problemem od 3 dni...

Przestrzelili wszystkie czujniki, cewki...świece...i nic!

W poniedziałek biorą sie za stworzenie nowej mapy paliwowej..i cos tam brzęczeli o zestrojeniu skrzyni do sinika...(nie wiem o co chodzi , być moze o jakiś czujnik)

O finale poinformuje :/

Poprosze jednakze Grzecha o wystawienie tegoz linka z org , kazde poszlaki sa dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem:

http://forums.maxima.org/showthread.php?t=452286

 

 

Rozwiazanie:

http://forums.maxima.org/showpost.php?p=47...p;postcount=130

 

oraz cytacik:

This thread(thanks to C MAX's advice) has helped the following solve thieir starting problem: crazy97, KRRZ350, vj72ct, Mishmosh, Ptatohed, Vettefever5, Tavarish, Mxzmax, White Shadow, T love, Max Gator(5TH GEN), acidspit86, prince starbai, JaTan, oVeRdOsE, liquidx, serfer420, UT-Max, wwjd180, maxihari77SE96, momay, Ham1987, liqidvenom, mistuhjj

 

czyli 24 osoby ktore mialy podobne objawy i pomogly im te kable do masy - cos w tym musi byc. Czytajac temat zobaczcie jak grubych kabli chlopaki uzywaja, na cienkich nie pomagalo.

 

Mam nadzieje ze pomoze! Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz wiem dlaczego ja ien mam takiego problemu. Ja mam te kable ponad 3 lata i ani razu nie bylo klopotu z zapalaniem. A zamontowalme je po to aby moje audio mialo lepsza mase. hehe jaka ekonomia 2 w 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zadnych nowych kabli nie przybylo, a jednak usterke wyeliminowali.

Zycze wam, zeby kable pomogly, bo bedzie raz na zawsze rozwiazany problem tego odpalania ..... bo jak tak sobie policze wszystkich co do mnie pisali przez te 2 lata to z 10 osob juz bedzie !

 

Kto pierwszy montuje te kable ? bo szkoda czasu i pieniedzy na wydawanie kasy na czujniki i diagnostyki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak tak sobie policze wszystkich co do mnie pisali przez te 2 lata to z 10 osob juz bedzie !

 

To sobie wyobraz co ja mam jak sie zrobie dostepny na GG lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak tak sobie policze wszystkich co do mnie pisali przez te 2 lata to z 10 osob juz bedzie !

 

To sobie wyobraz co ja mam jak sie zrobie dostepny na GG lol

 

To ty masz GG ? :P ........ wiem wiem Wacu, ze Twoja wiedza o Maximach jest Wielka i mozna zawsze liczyc u Ciebie na pomoc ! :)

 

A wracajac do tematu odpalania, to najgorsze to jest to ze nawet qrna servis nie jest sobie w stanie z tym poradzic...... i to jest najbardziej przerazajace :zly2:

A jesli chodzi o inne warsztaty, to tez roznie bywa.......niby chca dobrze i kabinuja z czujnikami itp........ u mnie nawet juz sie jeden chcial do wymiany rorzadu zabierac , bo byl swiecie przekonany ze to winna rozrzadu.

Pozdrawiam i zycze rowiazania problemu wszystkim !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...