Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tiida 1,6 - co ile przeglądy?


Gość notek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Motorze podali, że co 20.000 km - i dziwi mnie to, bo wszystkie znane mi modele Nissana z tym silnikiem mają co 30.000 km.

Coś się zmieniło u Nissana czy w Motorze (i AŚ - jak to często bywa) zbyt często używają funkcji kopiuj/wklej z innych komórek tej samej tabeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

WITAM posiadaczy NISSANA,jest to mój pierwszy NISSAN- TIIDA VISIA 1,6 I mam pytanie--1 przegląd po ilu km???? w salonie dealer wciska kit że po 3 -4 tys ?w gwarancji pisze że przy 30 tys,komu wierzyć???czyżby servis chciałby wyrwać kase na gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przegląd tak zwany zerowy dealer powinien wykonać przed wydaniem samochodu za darmo. Następny po 30 tysiącach kilometrów lub dwóch latach, w zależności co nastąpi jako pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przegląd ,,0,, został wykonany przed wydaniem auta,dealer twierdzi że fabryka zapodała nie wiadomo jaki olej,i dlatego powinienem zrobić dodatkową wymiane i przegląd przy max 4000 km !?/ w gwarancji pisze że przy 30.000 km./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro będę w serwisie nissana a że mam tam dobrego znajomego wiec popytam się jak wyglądają przeglądy , apropo czy moglibyście napisać coś więcej o tym autku jak się sprawuje co mu dolega i czy w ogóle mu coś dolega ja takiego odbieram we wtorek wiec coś na początek warto by było wiedzieć czekam na odpowiedź a ja ze swej strony też zaciągnę języka

 

[ Dodano: Wto 05 Sie, 2008 21:07 ]

Witam to ja już jako właściciel Tidy ale wracając do tematu jeżeli chodzi o przeglady to wyglada to następująco

pierwsza wymiana oleju - proponowana po 2-3 tyś. km nie obowiązkowa spowodowane to jest tym iż w dokumentach nie ma żadnej wzmianki od producenta jaki olej zalany a produkuja j ą w meksyku, dlatego zaleca sie wymianę oleju po przejechaniu 2-3 tyś km koszt 340 zyla

następnie każdy przegląd gwarancyjny po 30 tyś. albo po roku czasu

jedyna zmiana to to że dla silników K9K przeglady są po 20 tysiakach km

i to już wszystko życzę szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie,

Mi sprzedawca powiedział że Tiida (1.8 benzyna) ma pierwszy przegląd po 20 kkm. A pierwszy przegląd zerowy robią przed wydaniem samochodu.

Czy zmniejszenie ilości km między przeglądami to technologiczny krok w tył?

 

pozdrawiam

Nelson38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nelson38 sprzedawca robi cie w balona pierwszy obowiazkowy przeglad jest po 20000km i tak masz ustawiony licznik km który pokazuje ci ile masz przejechane i ile zostało do przegladu oelj do wymiany masz albo co 20000km lub raz na rok a ten przeglad o ktorym mówisz to dotyczy wymiany oleju i nie jest konieczny gdyż chodzi o to ze te samochody produkowane są w Meksyku i nie ma zmianki jakim olejem sa zalane chodzi o nazwę. Nasze salony preferują swoje firmy i dlatego mówia że powinno sie go wymienić ale to nie jest konieczne olej zalany w silniku ma właściwości oleju syntetycznego więc nie ma probnlemu a gwarancja jest ważna ( informacje z serwisu nissana )

pozdro i pomyślności w nowym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
przegląd po ilu km???? w salonie dealer wciska kit że po 3 -4 tys ?

moim zdaniem ten przegląd nie jest obowiązkowy,nie ma go w dokumentacji pojazdu, chodzi zapewne o sprawdzenie czy wszystko gra i ewentualnie ponad normatywną wymianę oleju i filtra oleju w nowym silniku, silnik jest wprawdzie dotarty na hamowni ale jednak po tych paru tys. km ostatecznie się "układa", mogą pojawić się w nim jakieś opiłki itp. i tak jak wspomniał któryś z poprzedników - na początek leją do niego zwykle olej o gorszych parametrach - w oplu sugerują to samo - po 3 000 km wymienić olej. Więc przymusu nie ma ale jeśli chcesz długo jeździć i cieszyć się bezawaryjną pracą silnika - nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem "wywiad" ze sprzedawcą to dowiedziałem się, że przeglądy są co dwa lata (lub 30 000 km) a co rok trzeba wymienić olej. Koszt przeglądu - ok. 1 000 zł, wymiana oleju - ok. 300 zł. Zalecają też wymianę oleju po pierwszym 1 000 km. Jak tłumaczył człowiek w salonie wymiana ta jest po to żeby wlać do silnika ten właściwy olej, na jakim samochód będzie eksploatowany. Podobno bliżej nie wiadomo czym "zalewają" samochód w fabryce. Podobnie miałem przy poprzednim samochodzie (Hyundai Getz) - tam też zalecali wymianę oleju po pierwszym 1 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a co rok trzeba wymienić olej. .... Zalecają też wymianę oleju po pierwszym 1 000 km.

 

Jak to teraz jest? Można olej samemu zmienić czy trzeba mieć certyfikat?

Że przegląd w ASO to jeszcze rozumiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można olej samemu zmienić czy trzeba mieć certyfikat

jaki certyfikat masz na myśli? :) nikt nie zabroni ci zmieniać oleju kiedy sam sobie tego zażyczysz (domyślam się że chodzi ci o wymianę ponadnormatywną a nie przewidzianą przy określonym przebiegu lub po określonym okresie czasu przewidzianym w książce obsługi pojazdu) w takiej sytuacji (szczególnie w okresie trwania gwarancji)lepiej na wszelki wypadek trzymać się specyfikacji oleju przewidzianej dla danego modelu. W razie ewentualnej awarii silnika w okresie gwarancyjnym (co logicznie rzecz biorąc nie powinno się zdarzyć) niewłaściwy olej dla ASO będzie pretekstem do odmowy naprawy gwarancyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można olej samemu zmienić czy trzeba mieć certyfikat

jaki certyfikat masz na myśli?

 

Chodzi mi o to czy mogę sobie sam zmienić olej, czy muszę do ASO.

Przeglądy w Tidzie są co 2 lata, a wymiana oleju jest zalecana co 12 miesięcy.

Czyli można by się ograniczyć do 1 wizyty w ASO w czasie gwarancji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy mogę sobie sam zmienić olej, czy muszę do ASO.

Przeglądy w Tidzie są co 2 lata, a wymiana oleju jest zalecana co 12 miesięcy

olej dodatkowo zawsze możesz zmienić samodzielnie bez meldowania się w ASO, jednak jeśli masz taki zamiar - sprawdź w książce pojazdu jaką specyfikację musi spełnić i użyj takiego ( i pamiętaj oczywiście o filtrze !!!) ja postąpiłem identycznie - po roku eksploatacji wymieniłem olej i filtr w Notku, nie chciało mi się samemu dłubać, więc skorzystałem z pierwszej lepszej przyzwoitej stacji obsługi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj podczas odbioru samochodu (nadszedł w końcu ten dzień!!) dowiedziałem się jeszcze o konieczności corocznego sprawdzania "oblachowania" i lakieru. Na całe szczęście jest to bezpłatne i trwa kilkanaście minut i może być przeprowadzone podczas wizyty w serwisie związanej z wymianą oleju czy opon. 12 lat gwarancji na perforację to w końcu nie w kij dmuchał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałem się jeszcze o konieczności corocznego sprawdzania "oblachowania" i lakieru

radzę nie zaniedbywać tego obowiązku, tym bardziej, że jak sam zauważyłeś - jest bezpłatny. Bez wpisów o kontroli powłoki lakierniczej i blacharki w książce gwarancyjnej - w razie jakichkolwiek przygód z lakierem aso odmówi bezpłatnej naprawy. Biorąc pod uwagę długą gwarancję na karoserię - na pewno warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałem się jeszcze o konieczności corocznego sprawdzania "oblachowania" i lakieru

radzę nie zaniedbywać tego obowiązku, tym bardziej, że jak sam zauważyłeś - jest bezpłatny.

A mi o tym nic nie mówili - jest to gdzieś napisane w instrukcji/książce gwarancyjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałem się jeszcze o konieczności corocznego sprawdzania "oblachowania" i lakieru

radzę nie zaniedbywać tego obowiązku, tym bardziej, że jak sam zauważyłeś - jest bezpłatny.

A mi o tym nic nie mówili - jest to gdzieś napisane w instrukcji/książce gwarancyjnej?

Strony 15 do 25 książki gwarancyjnej są poświęcone corocznemu przeglądowi nadwozia. Mechanik dokonujący przeglądu zaznacza miejsca gdzie wystąpiły (o ile wystąpiły) odpryski lakieru, rysy, wgniecenia itp. A warunki gwarancji lakieru i gwarancji perforacyjnej są opisane na początku książki serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strony 15 do 25 książki gwarancyjnej są poświęcone corocznemu przeglądowi nadwozia

zaliczyłem takie dwa przeglądy (jeden przy okazji bytności w pobliżu aso, drugi przy przeglądzie po 2 latach. W sumie to pic - głównie liczy się pieczątka aso w książce gwarancyjnej. To wymóg utrzymania 12ltniej gwarancji na blachę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Na pewno co 30.000 km lub CO ROK? W Note 1,6 jest przegląd z olejem co 30.000 km lub co DWA LATA...

Jak pisze u Was w książce przeglądów?

 

http://www.nissan-odyssey.pl/main.php?idp=8

 

Note z silnikiem HR16DE ma przeglad z olejem co 2 lata.

Ciekawe ze Tiida z takim samym silnikiem jest 30000/1 rok.

Chyba jest drozsza wiec wlascicieli mozna czesciej kosic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno co 30.000 km lub CO ROK? W Note 1,6 jest przegląd z olejem co 30.000 km lub co DWA LATA...

Jak pisze u Was w książce przeglądów?

 

http://www.nissan-odyssey.pl/main.php?idp=8

 

Note z silnikiem HR16DE ma przeglad z olejem co 2 lata.

Ciekawe ze Tiida z takim samym silnikiem jest 30000/1 rok.

Chyba jest drozsza wiec wlascicieli mozna czesciej kosic ...

przegląd też jest co 2 lata.a wymiana samego oleju co rok(ciekawostka przeciez to ten sam silnik)ale wegług szczeg.czynności serwisowych czymś się różnią bo:

1)note E11-MODEL" D"wymiana oleju co 1 rok

2)note E11-MODEL"E"wymiana oleju co 2 lata

http://www.nissan-odyssey.pl/files/wykaz_c...serwisowych.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość maxpokoje
Ciekawe.

Myślę, że coś tam w Tiidzie jest jednak inaczej - albo kasy szukają dodatkowej... :|

Zakupiłem note 1,4 ale instrukcja obsługii dotyczy wszystkich modeli Note sprzedawanych w Polsce. Dla silnika 1.6 (czyli twój) - przegląd co 2 lata lub 30 tyś. km. poniżej napisane jak byk - wymiana oleju po 30 / lub po 1 roku .

Czytałem twoje różne wcześniejsze wątki i wiem, że uzasadniasz sobie nie raz, że jedziesz olej zmienić po dwóch latach. Przez pierwsze sto tyś. różnicy nie odczujesz ale rekordów na przebieg bez remontu silnika to twój egz. juz nie wyśrubuje.

Czy miałeś fabrycznie zalany olej syntetyczny long life? Co dali ci na dolewkę? Mój Note zalany był 10w... więc silnik ma się na nim dokońca ułozyć, olej ma zebrać opiłki i wymiana po 1600km, na 5w-30 syntetyk.

Jeżeli twój Note po dwóch latach jazdy na półsyntetyku dostanie 5w-30 to oczywiście będzie jeździł ale idealne smarowanie olejem rzadszym wlanym po gęstszym jest utrudnione. Wydłuzone przebiegi są dla aut, które jeżdżą dużo km ale w krótkim czasie - autostrady, spedycja itp. specyfikacje ustawione pod auta flotowe. Jeżeli robisz około 15 tyś km rocznie a autem chcesz jeździć długo a nie sprzedać auto flotowe po 3 latach to zmieniaj olej co rok - tak jak podaje instrukcja twojego samochodu.

Olej w silniku starzeje się inaczej niż w bańce na półce w sklepie - odpowiedzi szukaj na forum.

Pozdrawiam klubowiczów , Darek K. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...