Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] No i wpadła...


extradd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jestem już właścicielem almerki z 98r. z motorem 1.6 i podobno 100KM.Posiada to co chciałem, czyli ABS,klima, elektryka, lakier czarny akryl(nie cierpię metaliku).Owszem wiem że jest to auto używane i na nie które rzeczy należy przymknąć oczko.Napewno muszę poprawić przytwierdzenie wydechu bo za bardzo lata i bije w podłogę, brakuje mi kontrolki od włączonych świateł(spalona żaróweczka?).Oraz muszę przetoczyć i wymienić klocki z przodu.Robocizna nic mnie nie kosztuje :) .W książce serwisowej doczytałem się 190tys.km przebiegu, a na liczniku jest 160 tys.Czyli nie jest tak źle.Numer VIN JN1ECAN15U (buda micry?).

Teraz małe porównanie pigota partnera 1.4 i almerki:

-pigot: by jechać dynamicznie trza cisnąć, ale kultura i komfort jazdy jest mocną stroną peugota, robi dosłownie to czego chce kierowca, herbaty z kubka nie uleje,

-almera: dynamiczne autko i agresywne, układ kierowniczy sporo odbiega od peugota jest bardziej .......hmmmm... nadsterowny?Powyżej 120km/h już jako nowy właściel mało obeznany z pojazdem mu nie ufam?Moze przyczyną tego jest twarde i sztywne zawieszenie, no sam nie wiem.

 

9e504c8062f9fd23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce serwisowej doczytałem się 190tys.km przebiegu, a na liczniku jest 160 tys.Czyli nie jest tak źle

Szczerze to uważam, zę bardzo źle, bo jak ktoś majstrował przy liczniku to i pewnie przy blacharce itp. Ja już bym się grubo zastanowił. Zobacz jak masz spasowane lampy z przodu, spójrz na szczeliny między maską, między drzwiami.

A uważam, że im bardziej podpicowane autko jak twoje tym większe niestety szanse , ze miał niechlubna przeszłość. Obym się mylił ! :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek w jakim ty świecie zyjesz?Wiesz ile trwa i kosztuje cofnięcie licznika?Trwa około 3 do 5 minut, koszt około 50/100 zł.Chcesz ksiązke serwisową do fiata 126p, almery, mercedesa....?Tylko 100zł.Przebieg sprawdzamy inaczej i to w zaokrągleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj usunołem EGR, kosztowało mnie to tylko 10gr które wlazło idealnie.Odkręciłem tylko przy kolektorze i zapodałem 10gr i nic nie ucinałem bo nie widzę żadnej takiej potrzeby,jest zaślepione i tyle a teraz czuję że motor ożył.Czyżby tak go to muliło?Następny będzie wydech z operacją katalizatora, jedynie ostatnia pucha jest okey reszta wymaga wymiany.No i boli brak kontrolki od świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almerka ladna, podobna do mojej.

Co do kontrolki to juz koledzy napisali ze nie wystepuje.

Co do nadsterownosci, to w mojej od poczatku nadsterownosc nie wystepuje, wrecz czuje sie pewnie.

Z tej malej fotki sie nie oceni szczegolow, przebieg jak wiadomo mozna zmienic i tylko po szczegolach zuzycia elementow mozna mniej wiecej oszacowac.

Numer VIN JN1ECAN15U : Przeciez masz N15 w VINie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam rozważyć wymianę amorków z przodu.

U mnie przed wymianą też była tendencja (nie jakaś dramatyczna) do wyjeżdżania przodu z zakrętu. Teraz dużo lepiej (gazowe TOKICO), choć wiadomo, że są pewne granice :diabel2:

Wcześniej jeździłem H.Integrą z 90' roku i Nissan wydaje mi się dużo neutralniejszy w zakrętach (nudniejszy ;) )

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej malej fotki sie nie oceni szczegolow,....

 

Kliknij w fotę :036:

 

Numer VIN JN1ECAN15U : Przeciez masz N15 w VINie

 

Nie rozumiem Cię, przecież wiedziałem że mam N15.I jeszcze mam naklejkę Ambiente :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi cos o tym ERG co daje jego zamkniecie i czy pali wiecej po jego zamknieciu??

 

Masz tutaj kolego wszystko http://www.nissanklub.pl/zrob_sam.php?pid=14 , aciśnij Ctrl+F i wpisz EGR ;)

 

 

 

vulture30 tak, dokładnie o tą budę micry.

 

PS. Czy posiada ktoś z was światła wzbudzane z alternatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje mi kontrolki od włączonych świateł(spalona żaróweczka?).

 

...chyba jednak jej definitywny brak, tak od fabryki ;)

 

A wiecie że jeżeli spali wam się żarówka od świateł mijania (np jedna) to zapala wam się kontrolka od świateł drogowych przy wlaczonych tylko swiatlach mijania? Nie wiem czy to tak ibajer czy wada instalacji w mojej byłej N15 :D

 

Poza tym almerke ładna a licznikiem nie ma co sie martwic, nawet jesli bita to grunt ze ladnie zrobiona, a czy ma 190 czy 390tys przebiegu przekonasz sie wkrotce :diabel:

 

Powodzenia i gratuluje autka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie że jeżeli spali wam się żarówka od świateł mijania (np jedna) to zapala wam się kontrolka od świateł drogowych przy wlaczonych tylko swiatlach mijania? Nie wiem czy to tak ibajer czy wada instalacji w mojej byłej N15 :D

 

w Sunnym było to samo jak się zjarała żarówka od świateł mijania to włączała się kontrolka świateł drogowych, za pierwszym razem jak mi się zapaliła myślałem, że padł mi włącznik świateł :)

 

A Almerka bardzo ładna, sam poluję na jakiś ładny egzemplarz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hamulce to są lepsze w peugocie, owszem ABS jest, opony mam 205/45/16.A to bicie przy hamowaniu muszę wyeliminować i to jak najszybciej więc z chwilowego braku kasy muszę je zapodać na tokarkę i liznąć.Zresztą w peugocie jak kupiłem nowe to też musiały trafić pod nóż bo też biło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moim zdaniem jak ktoś chce lux auto to zazwyczaj zaprasza się do salonu po nowe i prawdopodobnie bezawaryjne!! Od "dzaidków" nie ma co zawiele wymagać , ale prawdą jest, że warto zobaczyć w co się pcha kasę przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już kilka dni jazdy almerką mam za sobą i wszystko jest git(poza biciem przy hamowaniu).Czasami kusi depnąć i ciężko powstrzymać się ale to narazie początki.Mam pytanko odnośnie temperatury motoru, gdyż martwię sie jak to będzie grzało w zimie na mrozach gdyż na chwile obecną to za bardzo nie parzy.Zapodaję fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz to mam złą wiadomość.Według moich obliczeń pali mi 11/12L na 100km.W 70% jazda po Krakowie.Aż boję sie to powiedzieć żonie i zastanawiam się nad gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładniej sprawdzę po wypłacie, ale najważniejsze jest to że jestem zadowolony z almerki, no i te podgrzewane lusterka ;)

 

PS.Warto przerabiać na gaz pod względem mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...