Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

potencjometr do CB!! // Ściemniacz oświetlenia


derebere
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko do kogos kto posiadal radio COBRA 19 DX IV lub jakies podobne.

ma ktos moze takei radio na czesci? potrzebuje potencjometra bo moj jest przekrecony !! :/ chcialem kupic nowy ale z tym jest niezywkle ciezko a wrecz niemozliwe bynajmniej u mnie w miescie. jezdzilem po pkt z elektronika i serwisami CB ale nic nie udalo sie zalatwic. albo moze gdzies indziej bym kupil tzn w innym miescie tylko gdzie...

jakby co to moge przeslac foto tego cuda. tam jest jakies oznaczenie A10K(ale nie wiem o co biega w tym).

ps. prosba do panow moderatorow. specjalnie wrzucilem ten post tutaj a nie w w kupie/sprzedam/zamienie bo tu jest duzo wieksza szansa na odzew. dajcie mu tu posiedziec pare dzionkow.

z gory dziex za wyrozumialosc

pozdrawiam

 

 

POTENCJOMETR -- ZDJECIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jadac do pracy mijam najbardziej znany serwis CB w polsce, nie wiem czy do tej kobry beda mieli bo glownie presidenty maja ale jutro wracajac z pracy zapytam.

 

PS, wyglada na zwykly potencjomert, moze na allegro kupisz cos takiego?

 

Jak mozesz przypomnij mi jutro na GG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm zwykły pojedynczy potencjometr 10k ohm klasy A (liniowy) z wyłącznikiem Spokojnie możesz wstawić o większym oporze, wtedy będzie Ci się inaczej głośność zmieniała. Gdzieś miałem chyba taki musiałbym poszukać w swoich szpargałach i rupieciach, bo trochę radyjek samochodowych rozbebrałem, ale nie obiecuję, że znajdę, bo moglem to do czegoś już wykorzystać.

A tak na marginesie możesz napisać co się stało, że musisz go wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie możesz napisać co się stało, że musisz go wymieniać?

standardowo ...trzaski i grzmoty i w ogole. ostatnimi czasy poczulem smykalke do malych napraw w aucie oczywiscie w zakresie swoich mozliwosci. chcac wyciagnac stary potencjometr aby na wzor wziac, kupic i samemu wymienic, niefortunnie go przekrecilem. pozniej jak biegalem po sklepach to mi powiedizeli ze moglem go najpierw sprobowac wyczyscic... . moja wina i nie bede sciemnial.

 

wiec bede niemilosiernie wdzieczny jak uda sie zalatwic taki sam. a jak nie to skorzystam z rad i poszukam innego.

pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto 11 Wrz, 2007 22:35 ]

Kolego, jadac do pracy mijam najbardziej znany serwis CB w polsce,

 

a moze maja sklep on-line albo stronke chociaz..

na allegro szukalem ale nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

derebere, no niestety muszę Cię zmartwić, ale nie znalazłem w swoich zbiorach nic, ale dzięki tobie w końcu zreperowałem swojego wzmaka domowego :D:D za co jestem Ci wdzięczny - znalazłem część poszukiwaną od ponad roku - w sklepach nie było jej, a na zamówienie to ponad 40zł.

Dodatkowo wpadłem na taki pomysł, że można by było zrobić osobno włącznik a osobno potencjometr - to chyba będzie łatwiejsze. Możesz kupić sobie na allegro uwaloną Cobre, chyba wyjdzie taniej, niż szukanie. Ja raz tak zrobiłem, że kupiłem uszkodzoną rzecz na części sobie, po to żeby mieć na podmiankę jak się coś zwali.

To powinno podejść, tylko musisz kable podlutować sobie http://allegro.pl/item240732985_panel_cb_r...a_19_plus_.html

 

Ty chyba tego szukasz

http://allegro.pl/item231234134_potencjome...an_100_199.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dzięki tobie w końcu zreperowałem swojego wzmaka domowego :D za co jestem Ci wdzięczny - znalazłem część poszukiwaną od ponad roku - w sklepach nie było jej, a na zamówienie to ponad 40zł.

 

no to chociaz komus sie cos udalo :D ciesze sie ze "pomoglem":D:D

 

a wiec kupilem potencjometr wiekszy i narazie 2 bezpieczniki od cb spalilem. niby podpisalem sobie te kabelki jak je podlaczyc ale cos nie tak jednak. ;/ mam jeszcze 3 bezpieczniki ale to juz jutro bede sie bawil.

kupilem sobie jeszcze sciemniacz do swiatla wew auta. ale nikt nie mowil ze jest to zestaw adama slodowego zrob to sam :( . no nic bede mial zabawy na pare dni :) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze odpisalem na priv, ale jakby ktos mail problem z Cobra to SINAD serwis CB z czestochowy moze cos dosztukowac bo nie naprawiaja raczej tych radyjek.

 

Co do sciemniacza to te najtansze potrafia zyc wlasnym zyciem, brat pare razy sie w nocy zdziwil jak mu autko swiecilo sie w srodku :) jak dal do elektronika to sie koles smial ze to nie moze dzialac, w tej konfiguracji a czesci uzyte na uklad to 1,5zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sciemniacza to te najtansze potrafia zyc wlasnym zyciem, brat pare razy sie w nocy zdziwil jak mu autko swiecilo sie w srodku jak dal do elektronika to sie koles smial ze to nie moze dzialac, w tej konfiguracji a czesci uzyte na uklad to 1,5zł

dzieki. :) dalem 16 zl (wiem ze to jeden z tanszych ale tylko taki byl) i dostalem kupe czesci.mam nadzieje ze bedzie swiatlo sciemniac. a jak nie bedzie to zrzuce wine na to ze kompletnie nie znam sie na elektryce :diabel2:

www.nordelektronikplus.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam prostszy ściemniacz do podświetlania wewnętrznego - czy nie prościej wyjąć bezpiecznik?

A tak btw to może ja bym pomyślał o czymś takim do siebie, tylko ja to sobie chyba sam zrobie :D Od początku do końca

A co do CB-ka to pewnie coś źle łączysz - 2 kabelki na włącznik, albo na krótko wtedy się włącza przez włożenie wtyczki do gniazda XD i 3 przewody do potencjometru - tylko żebyś nie pomylił kolejności i polutował tak jak były, bo może Ci działać w odwrotną stronę albo wcale :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa kompletnie rozne potencjometry. tamten byl 10 a teraz jest 22. i zupelnei inne z wygladu na chlopski rozum podlaczylem tak samo jak byl tamten. ale chyba jakis dziwny mam ten chlopski rozum. jestem uzbrojony w bezpieczniki i zaczynam zabawe od nowa :)

 

sciemniacz swiatla:

jakbym sie znal troszke na tym to tez bym sie pewnie zabral za to sam ale wlasnie dla takich ludzi jak ja sa stworzone takie zestawy :D:D:D tzn zestawy gotowe do podlaczenia a nie do zlozenia :P

ale moze jak zrobie te dwie rzeczy to odkryje w sobie jakis nowy potencjal. hehe

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tu znajdziesz taki potek http://www.meditronik.com.pl/el/c3110.htm

pootencjometr juz kupilem i koles w sklepie mowil ze bedzie pasowal na 99%, tylko teraz mam problem z kabelkami.

sciemniacz podlaczylem tylko ze mam auto z dachem typu targa i nie ma opcji zeby zmiescic ta plytke miedzy podsufitowke a karoserie dlatego jest kolo czujnika niedomknietych drzwi.(byl problem ze znalezieniem odp kabli. i to dosc duzy)

i teraz moje pytanie jak zamykam drzwi to pali mi sie kontrolka ze drzwi sa niedomkniete az do momentu zgasniecia swiatla. co zle zrobilem ? czy ktos juz montowal tegu typu sciemniacz do swojego auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

derebere, masz 100nx'a??

no baaa :D mam i jestem z tego dumny... :)

 

chyba kazdy 100nx'siarz jest dumny :) ja, mimo ze juz sprzedalem 100nx;a to nadal jestem!

 

Co do lampki to pewnie swiatlo jest sterowane masa, jak w wiekszosci nissanow, a ukladzik ze wzgledu na swa prostote nie radzi sobie z tym. Czy wszystko podlaczyles jak kazali? Jakas masa nie zostala gdzies niepodlaczona? Najlepiej jak masz jakis schemacik to daj jego fotke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka niedomkniętych drzwi dziala na takiej samej zasadzie jak lampka w suficie i jeżeli zamontowales to przy drzwiach to bedzie dzialac tylko po otwarciu tych drzwi.Musisz odszukac przewod, który idzie do sufitu i do niego sie wpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystko podlaczyles jak kazali? Jakas masa nie zostala gdzies niepodlaczona? Najlepiej jak masz jakis schemacik to daj jego fotke.

 

Musisz odszukac przewod, który idzie do sufitu i do niego sie wpiąć.

 

jest podlaczone jak kazali. jak odszukam stery do skanera to jutro dam photo. a ztym kablem jest taki problem ze laczy sie on gdzes u gory z drugimi drzwiami. normalnie to bym sie tam wpial...tylko wiecie. malo msc. no ale bede musial chyba jedank rozebrac gore albo przerobie kontrolke na drzwi i lampke(zmienie rysuneczek :P)

pzdr

 

[ Dodano: Sob 15 Wrz, 2007 01:02 ]

jeżeli zamontowales to przy drzwiach to bedzie dzialac tylko po otwarciu tych drzw

 

to czaje i tego sie spodziewalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie troszke namieszalem z tym sciemniaczem i odstawilem cb na bok. ten alarm mnie wkurza i musze jeszcze raz obejzec bo moze cos z kablami namieszalem. prawdopodobnie rusze z tym doopeiro w sobote. bo sezon sie zaczal i tyranka w pracy jest wiec jak koncze job to nei ogarniam sie. :)

a z tjm cb to jest tak ze jak podlaczylem kable od zasilania na krotko to bezpiecznik siada. tzn ja myslalem ze to sa te kable ale musze innych poszukac czyli mam 10 kombinacji. zakladajac ze jeden z nich to czarny to juz tylko cztery :D

pzdr

 

 

masz moze miernik unwersalny?

 

nie mam. ale sadze ze pomoglby mi teraz. postaram sie wyczaic na weekend i porobic pomiary. ale najpierw sie nauczyc obslugi tego. poczatki sa zawsze trudne. wazne sa checi i pozniejsza satysfakcja ze nie dalem tego zrobic "fachowcom" ktorzy kazali kupic nowe radio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

derebere wstaw diodę prostowniczą w obwód tego ściemniacza (po wyłączniku drzwiowym a przed ściemniaczem) i powinno być dobrze, oczywiście ważna jest polaryzacja diody, bez miernika niewiele zdziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...