Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

"Bzyczący" reflektor


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mial ktos z kolegow do czynienia ze sterowaniem swiatlami a mianowicie:

jeden leflektor ani drgnie jak chce zmienic zakres oswietlenia (jak mam obciazony tyl i redukuje pole oswietlenia zeby nie oslepiac jadoacych z przeciwka) Caly czas po wlaczeniu swiatel slychac jak cos tam rzęzi a leflektor sie nie rusza. NIe wiem jak sie do tego zabrac i na jakiej zasadzie sa sterowane te leflektory (czy jest tam jakas przekladnia czy cos innego? czy to tylko zarowka sie pochyla?) Prosze o pomoc, co moge z tym zrobic.

Z gory dziekuje

P10 2.0SLX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość heineken72

jak rzezi to może silniczek od relfektora napotyka na opór i dopóki nie ustawi swiatła we własciwym położeniu brzeczy ... bo próbuje ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adasko240

za sterowanie w reflektorze odpowiada silniczek który znajduje sie z tyłu reflektora. Można go wyjąć przekręcając w lewo o 1/4 okrążenia i gotowe. Ale niestety na 90% nadaje sie do wymiany :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u MNIE WYGLADA NA TO ZE TEN SILNICZEK JEST PRZYMOCOWANY NA WKRETACH DO REFLEKTORA. JESTES PEWIEN ZE NALEZY GO PRZEKRECIC W LEWO I WYJAC BO SZKODA BY MI BYLO COS URWAC A CIEZKO SIE ZABRAC DO ROZKRECANIA BO ZBIORNICZEK WYROWNAWCZY I AKUMULATOR PRZESZKADZAJA A NARAZIE ZA ZIMNO NA ZOZBIERANIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darecki

Ja mialem podobny problem, a mianowicie wykruszył się plastik i wkręty nie trzymały a silniczek miał delikatny luz ok 1mm. Zrobiłem obejmy z drucików od wkręta do wkręta żeby przylegał i wszystko OK.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam Almerkę N16. Kupiłem ją uzywaną i miała lekkiego.... no wiecie.

W wyniku tego nie działa mi jeden z silniczków reflektora. Podpowiedzcie ile to coś może kosztować i czy mozna wymienić sam silniczek

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...