Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Problem z pedałem gazu


Gość mar80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno nabyłem primerke model P11.144 silnik 1.8 16V. Mam problemik z pedałem gazu, a mianowicie:

Po odpaleniu prawie za każdym razem, gdy go naciskam dosłownie jak by się przycinał, trzeba mocno nacisnąć. Jak już się trzyma nogę na naciśniętym gazie cały czas, to wszystko jest OK, chodzi leciutko, chodzi mi o ten pierwszy ruch naciśnięcia pedału (coś jakby go trzymało). Gdy silnik się już rozgrzeje to zazwyczaj już jest w porządku przez cały czas. Na nieodpalonym silniku pedał gazu chodzi ok, nic go nie trzyma itd.,tylko po odpaleniu tak się dzieje. Czy ktoś się może spotkał z taki problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem sie z tym w oplu też pedał gazu zacinał się przy ruszeniu go z martwego punktu,szczególnie gdy akurat chcemy jechać po jakimś czasie sprawdziłem linke ok zacinało sie na przepustnicy przy wtrysku jednopunktowym jest tam taka mała śrubka z kontrą nieco ja podkręciłem aby przepustnica nie opierała sie o scianki gardzieli dosłownie kilka obrotów i było ok żadnych zacięć poprostu przepustnica nie może opierać się o sciankę gardzieli która idealnie dopasowana kleszczy się dlatego jest ta śruba poszukaj czy jest to równiez u ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest podobny temat

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ht=peda%B3+gazu

Gdy silnik się już rozgrzeje to zazwyczaj już jest w porządku przez cały czas.

to dość dziwne, bo zazwyczaj zacinanie się pedału gazu występuje na rozgrzanym silniku

jeżeli rozwiążesz problem, to opisz co było przyczyną

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rady, postaram się w najbliższych dniach rozwikłać ten problem. Oczywiście jak rozwiąże ten problemik, napisze co i jak. Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Wto 18 Wrz, 2007 16:20 ]

Witam. Zdjąłem pancerz z linki od gazu i strzykawką wpuściłem trochę oleju i WD-40 i trochę się poprawiło. Gaz się przycina jeszcze, ale bardzo rzadko, wcześniej było o wiele częściej. Problem w tym że nie ma zabardzo możliwości rozprowadzić oleju czy WD-40 po całej długości linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

U mnie jestem pewien ze to przepustnica nadaje sie do czyszczenia. Ja mam zblokowany pedal gazu prawie zawsze po dluzszym hamowaniu silnikiem. Zrobilem eksperyment - zjechalem sobie z gorki na biegu i otworzylem maske na dole gorki. Jak chwycilem przepustnice to natrafilem na opor. Wg mnie musze ja przeczyscic tylko nie wiem czy amator powinien sie za to zabierac. Mozna cos uszkodzic najpierw wyjmujac, myjac ja np. benzyna ekstrakcyjna, no a pozniej montujac z powrotem? Aha i jak myc? Pedzelkiem jakims?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego u siebie. Kupiłem jakiś taki płyn w spreju do czyszczenia przepustnic, gaźników... Zdjąłem filtr powietrza szmatka czysta na kawałek wkrętaka i delikatnie czyściłem tym sprayem. Psiukałem do środka przepustnicy i glancowałem tą szmatką. I pomogło od tamtej pory jest idealnie nic sie nie przycina. sprawdźcie u siebie te przepustnice u mnie było widać że jest brudna.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...