Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Jaki to autoalarm


kabi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś podpowie mi jaki to model autoalarmu. Producent to Clifford ale żadnych instrukcji nie mogę znaleźć. Są podobne ale nie takie same. Używam tylko tego dużego przycisku. O uzbrojeniu informuje mnie tylko błyskiem świateł - raz rozbrojony, dwa razy rozbrojony. Do czego służą te trzy małe przyciski? Jeden środkowy też działa jak ten duży. Jest jeszcze z boku jeden przycisk. Po jego naciśnięciu dioda świeci się cały czas. Przy naciskaniu tych czterech dioda miga. Ma ktoś podobny autoalarm? Szukałem też głośniczka, syreny ale nic nie zauważyłem. Może w centralce? Kiedyś po uzbrojeniu go próbowałem odpalić silnik i ku mojemu zdziwieniu zapalił ale świeciły się wszystkie kontrolki. Czy to prawidłowe objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obajwy po częsci zanam. Co do syreny to poprostu jej nie masz (wg mnie wyrzucona lecz nie wiem z jakich powodów)> Aby sprawdzić resztę spisz wszystko z cetralki i www.google.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obajwy po częsci zanam. Co do syreny to poprostu jej nie masz (wg mnie wyrzucona lecz nie wiem z jakich powodów)> Aby sprawdzić resztę spisz wszystko z cetralki i www.google.pl

Pozdrawiam

 

Gdyby na centralce coś pisało to próbowałbym znaleźć ale to czysta skrzyneczka z nalepką gwarancji, która dawno sie skończyła. Dlatego pokazałem pilota do tego autoalarmu. A może to nie jest autoalarm tylko zamek centralny? A reszta to może atrapa? Znalazłem pod deską taki mały przełącznik, który chyba to urządzenie wyłącza, bo po przełożeniu w drugą pozycję tego wyłącznika i zamknięciu centralnego nie świeci się dioda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co opisałeś tzn reakcja na dany przycisk ( tak po czesci zachowuje sie alarm boxera) i miganie swiateł. Byc i moze jest to tylko sterownik do centrala ,a ile masz tam przewodów w tej centralce i jakiego koloru.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co opisałeś tzn reakcja na dany przycisk ( tak po czesci zachowuje sie alarm boxera) i miganie swiateł. Byc i moze jest to tylko sterownik do centrala ,a ile masz tam przewodów w tej centralce i jakiego koloru.?

 

Od tej "niby" centralki jeden przewód biegnie do reflektora. Ale najlepiej pokazuje zdjęcie, które dołączam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam prawdopodobnie identyczny alarm. W książce serwisowej mam wpisane, że to Clifford CONCEPT 20. Mam auto z tego samego roku, tym samym silnikiem, no i pilot do alarmu ten sam ;-)

Instrukcja obsługi jest na stronie producenta

link: http://www.clifford.com.pl/instrukcje/inst...je-obslugi.html

Co do "głośniczka" alarmu, to być może masz tak ustawiony, że nie "pika" - jest takie ustawienie. Poczytaj instrukcję, tam chyba wszystko jest. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Instrukcja jest ale bardzo uboga. Może dla wtajemniczonych. Opisane są fukcje przycisków ale do mnie to nie przemawia. Próbowałem kombinować z przyciskami i nic nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po prostu włóż do centralki ten maly kluczyk od alarmu i przekręć go to będzie Ci piszczał. i wtedy ten duży zamyka i otwiera z dzwiękiem, a ten wspomniany mały -bez dzwięku.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...