Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wejscie audio P-12 / Transmiter FM


Gość puchatek2000

Rekomendowane odpowiedzi

Najprościej transmiter FM tanio i bez ingerencji w elektryke (pełno tego na aukcjach).

Trudniej..wykorzystać np. przyłącze do zmieniarki ... ale tu musisz znależć kostke do której dochodzi sygnał, trzeba wykołować coś w rodzaju przełącznika (4 tory) <pstryk> mp3 wsadzić wtyczke - zmieniarka OFF <pstryk> zmieniarka ON - mp3 wyciągnąć wtyczke, do tego dołożyć gniazdo na chincha , da się ale trzeba pogrzebać (do tego dochodzi kłopot z poziomem sygnału)

 

PS nie wiem czy jest jeszcze jakieś inne potencjalne wejście (tlf to mono) w Audio, bo i po co?

jak coś wykombinujesz daj znać.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość puchatek2000

Tak myslałem na kablu zmieniarki zrobić przełacznik mp3 lub zmieniarka ale to za dużo kombinowania lepszym wyjściem będzie transmiter .Najtansze są już od 5 zł .Dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość puchatek2000

Fakt kupiłem transmiter fm na allegro za 5 zł działa ale jakość kiepska czego zresztą można sie było spodziewać za takie pieniądze.Mam pytanie czy może ktoś testował te droższe transmitery z mp3 pilotami i bajerami jak to działa czy jakość jest podobna do radia czy do starej kasety z lat 80 tych,bo w tym tanim to tak jakby zgrać z analogu na starą kasetę sprzętem Kasprzakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puchatek2000, Transmiter FM, jak naza wskazuje transmituje poprzez ultrakrótkie fale radiowe. Zasieg dobrego sygnalu to okolo 3-4m wokół urzadzenia (zasieg z tabliczki nawet do 20m - tak ale z trzaskami i modulacjami). Skompresowane mp3, potem znieksztalcenie transmitera, straty w FM'ie, straty w odbiorze, staraty na tunerze a reszte slyszysz.

Mam markowa samochodowa ladowarke do iPoda, na przewodzie jest ("świetnej jakości") transmiter FM, sygnowany ta marka. żadna rewelacja, a kosztuje okolo 120zl nowy. Ładuje od czasu do czasu iPoda, nie uzywam. W smochodzie slucham CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...