Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] nie jedzie lecz pływa


Gość druck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W zeszłym tygodniu kupiłem N15 2.0D Jest to już druga Almera w rodzinie. :)

Oba to te same roczniki tylko jedno to benzyna a nowy to diesel. (97)

Zauważyłem ze komfort prowadzenia się strasznie różni. Przy dodawaniu gazu ściąga w prawo a przy odpuszczaniu w lewo. Poczytałem trochę opinii na forum, ale w końcu jak się zakończyły podobne przypadki nie wiem.

Sprawdziłem już zamianę kuł lewych na prawe. Luzów na kierownicy nie ma ani poduszki wahacza nie wydają się być wyrobione. Hamulce nie sa zblokowane.

Po za tym odnoszę wrażenie ze samochód dziwnie pływa – nie wiem jak to wytłumaczyć… druga almerka po prostu sunie po nie równościach i nie zmienia kierunku ta dieslowata zachowuje się nie obliczalnie. Zupełnie jak by się płynęło starą taryfą.

Czy możecie się podzielić swoimi doświadczeniami? Jak możecie to proszę załączać jakieś orientacyjne ceny części lub usług? Obawiam się ze będę musiał sprawdzić punkty bazowe oraz geometrie niestety nie wiem ile jeszcze to kasy będzie kosztowało.

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może sklejona z dwóch połówek? ale raczej w przypadku N15 to mało prawdopodobne ze względu na wartość samochodu

Jaki przebieg?

Jak narazie stawiam na niedbałego poprzedniego użytkownika i cofnięty licznik

Sprawdź amorki i ogólnie zawieszenie na szarpakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 184000km. Jutro postaram się umówić do stacji diagnostycznej i żeby sprawdzili. Amortyzatory na oko wyglądają dobrze, ale niech się wypowiedzą mechanicy.

Dziwne, kierownica nie jest prosto w pozycji zablokowanej i w trakcje jazdy ma lekkie przykoszenie. Po za tym odnoszę wrażenie ze w jedna stronę łatwiej skręca. Jak to jest samochód po dzwonie to chyba skorzystam z „rękojmi” ;) zanim wpakuję w niego fortunę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dodawaniu gazu ściąga w prawo a przy odpuszczaniu w lewo.

 

Typowy objaw uszkodzonych tulei metalowo - gumowych wahaczy. Sprawdzenie za pomocą łomu, ew. długiego mocnego stalowego druta. Na oko może wyglądać OK ale przy naciąganiu wyjdą uszkodzenia. Miałem tak w Punto - po wymianie tulei na wahaczu objawy zniknęły.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje,

W czwartek/piątek sie wszystko wyjaśni. Jadę do serwisu na pełen przegląd. Odnośnie tulei wahacza to nie wydaje mi się żeby to było to, ponieważ nie słychać żadnych stuków. W tej drugiej Almerze nawet jak były wywalone tleje wahacza objaw był trochę inny. Tutaj stawiam raczej na: zbieżność, kiepskie opony, amortyzatory, uszkodzoną sprężynę itp. Mam nadzieje, że się nie okaże ze samochód płytę podłogową ma posklejaną z dwóch części.

 

pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napewno ten stworzeń:) czyli gumowe mttalowe to cos:) miałem to coś też zepsutego i już czyli dziś zrobiłem... koszt to 46zł za stworzeń i 30 zł za robote:) polecam obie strony wymienić i stabilizatory wachacza i końcówki drążków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dopiero wczoraj udało mi sie pojechać na stacje diagnostyczną.

Sytuacja wygląda następująco:

Samochód nie jest po dzwonie :)

Przyczyna okazały się opony (nalewki) i drobna zbieżność w ustawieniu geometrii zawieszenia przedniego.

Ustawienie zbieżności poczeka na wymianę tulei wahacza i nowe opony.

Niestety okazało się ze jest wyciek z pompy wtryskowej i poziom spalin jest powyżej normy.

Z tego, co się dowiedziałem koszt naprawy pompy to ok. 1200zł ;(

Dziękuje wam za wasze uwagi.

Pozdrawiam,

Druck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...