Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana żarówek H7


Gość arthe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Czy może mnie ktoś oświecić, w jaki sposób dostać się do prawego reflektora w N16 ?

Czy żeby wymienić żarówkę H7 trzeba odkręcić cały reflektor, czy kombinować coś ze zbiornikiem płynu do spryskiwaczy ?

 

Niestety nie za bardzo mam jak dojsc tam bez demontowania czegos, za malo miejsca :/

 

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego!!!

Z tego co wiem, w mojej P12 zbiorniczek od płynu sie wykręca i wtedy masz juz doskonały dostep do żarówki.Spróbuj, mysle ze koncepcja japończyków ma zastosowanie w wiekszosci Nissanów.

Pozdrawiam!!!

Napisz czy sie udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniam bez wyciagania zbiorniczka, przyznam ze nieco sie gimnastykowalem za pierwszym razem, za drugim poszlo latwo.. a teraz jeszcze do serwisu to od razu regulacje - jak ma sie urwac mocowanie, to wole aby nie mi to pozostalo w lapce :D

 

W serwisie tez nic nie demontuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poradziłem sobie.

 

Wydaje mi się że zbiornika płynu do spryskiwaczy nie da się jakoś specjalnie łatwo wykręcić.

Poradziłem sobie w ten sposób, że odkręciłem reflektor i dosłownie o kilka cm go wysunąłem.

To dało tyle pola manewru że udało mi się zdjąć kostkę i wymienić żarówkę.

 

A japońska myśl techniczna jest w sumie OK, tyle że w tym przypadku przemyślana pod kątem małych żółtych japońskich rączek :)

Europejczycy mogą mieć w takich sytuacjach problemy ;)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...