Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Wzrost spalania


Gość mifal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym się poradzić czym może być spowodowany wzrost spalania w mojej Almerze N15 1.4 GX.

Jak do tej pory auto po mieście i nawet przy ostrzejszej jeździe nie spaliło mi więcej niż 8 litrów. Od dwóch tygodni jednak zauważyłem drastyczny wzrost zużycia paliwa. Normalnie na baku wyjeżdżałem ponad 600 km, niestety ostatnio udało mi się tylko 430 do zapalenia rezerwy (po zatankowaniu wyszło mi 10l na 100km) a teraz już przy 330km zaczyna być pusto w baku. Czym to może być spowodowane, bo ani spadek temperatury ani korki w Warszawie chyba nie są w stanie aż tak zwiekszyć spalania. Niestety nie miałem okazji sprawdzić w trasie. Auto jeździ normalnie, ani zbyt szybko ani zbyt mułowato, nie ma problemów z odpalaniem.

Proszę o rade co sprawdzić i co to może być ? Nie widziałem żadnych wycieków w okolicach filtra paliwa ani nie czuć benzyny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję wyskoczyć w trasę 400km Warszawa - Świdnica (Dolny Śląsk), prędkość w miarę możliwości utrzymywałem na poziomie 130 km/h i ...... o dziwo po ponownym tankowaniu spalanie wyszło na poziomie 6,3 l/100km

 

Więc moje zddziwienie jest tym większe dlaczego w mieście spaliła mi 4 litry więcej !!!!!

Obroty na luzie są w okolicach 700-800 obr/m a to przecierz pojemność tylko 1.4 .....

Gdy miałem Poloneza Caro 1.5 to po mieście palił mi 11....

Więc czy to normalne czy może jednak jechać na diagnostykę.

Filtry (Mann) i świece (NGK) wymieniane regularnie, świeży olej (Shell 10W60)

 

Jakieś propozycje czy mam to uznać za normę i się nie przejmować .... bo kasy mi szkoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość msmarcinek

Ja mam dokładnie tak samo. Trasa ok 6 litrów, po mieście ok 9 litrów. Ostatnio się wkurzyłem i zrobiłem dokładne pomiary spalania w mieście. Pierwszy pomiar 8,5 litra drugim razem 9,1 litra na 100km. W tym samym czasie na trasie 6,2 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...