Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skaczący szybkościomierz


SFCTOMEK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i zaczyna się , w mojej Serenie dziś skakała mi wskazówka szybkościomierza , jak w Nysie którą kiedyś jeżdziłem u mojego ojca w pracy. Czy przyczyną może być przyblokowana linka , jeżeli tam jest takowa czy coś innego, jakaś elektryka czy inne paskudztwo. Musze jednak dodać ze po przejechaniu ze Słonecznego do Zdrojów i spowrotem( Ci ze Szczecina wiedzą o co chodzi) wskazówka uspokoiła się, tzn,zaczeła normalnie płynnie wskazywać prędkość pojazdu. A może ten typ tak ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

styknie ze trza wyciagnac licznik a to juz jest pol auta:D hehe :> chodzilo mi ze trza grzebac a komu sie chce do takiej pierodly ;) pamietam jak bratu w uno wskazowka z licznika skakala od 0-40 nikt nie wiedzal ile sie jechalo tym autem bo zawsze skakala w przedziale +-40 km hehe smieszne to bylo ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdoła w sumie , chociaż sam nie wiem czy ja nie wieksza. Dziś pojechałem normalnymi drogami nie osiedlowymi (gdzie się najwiecej paliwa traci) i przy normalnych prędkościach wszystko pracowało normalnie. A jak się jeżdzi na 2-3 biegu bo szybciej sie nie da, to wszystko w tym aucie skacze. Ale, to też wynika troche z mojej natury "niemca" że wszystko musi pracować tak jak powinno i musi być w porządku. Można by napisać, trzeba było kupić niemieckie auto. Ale wiem z własnego doświadczenia i z tego co w życiu widziałem, że japońskie auta są nie do zajechania. Nawet te ekspoatowane w kiepskich warunkach.

Nissan Serena 1.6 Seaside

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

hmm ja mam niemieckiego japonczyka bo kupiony w Niemcach D: hyh zreszta jak 99% tych aut ktore sa u nas w kraju ;p co to wesja seaside ? :> jakies pecjalne wyposazenie ?:x

że japońskie auta są nie do zajechania
SĄ! pozdrawiam moja poprzednia mazde:D :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seaside to wersja pojazdu, tak wg mojego czaszkowania. Taki napis na tylnej klapie ma. Skórzana kierownica i dżwignia zmiany biegów, klima , ABS, elektryczne lusterka, firmowe radio, cztery głosniki, no i jest 8 osobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seaside to wersja pojazdu, tak wg mojego czaszkowania. Taki napis na tylnej klapie ma. Skórzana kierownica i dżwignia zmiany biegów, klima , ABS, elektryczne lusterka, firmowe radio, cztery głosniki, no i jest 8 osobowy.

i prawie nie jedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, no nie jest tak żle, bez problemu wjechałem na Czarną Góre w Masywie Śnieżnika mając w aucie 4 dorołse osoby i 4-ke dzieci. Hehehe, sam byłem zdziwiony że to auto tak sprawnie to pokonało, ale to prawda to nie jest auto do szybkiej jazdy i żeby wyprzedzić sprawnie, to jest w końcu van.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracam do tematu szybkościomierza

U mnie były podobne objawy plus cichy pisk pod budzikiem

parę razy rozebrałem deskę i nic

w końcu z linki wypadła gumowa podkładka ,włożyłem linkę i parę miesięcy spoko.

Tydzień temu wskazówka poleciała poza prędkość maksymalną i tak została. :(

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Mariusz Szwałkiewicz

W licznikach napędzanych linką skakanie prędkościomierza może być spowodowane dwoma przyczynami. Pierwsza to słabe "zazębienie" między linką a prędkościomierzem. Wiadomo - linka na swojej końcówce ma wyrobiony kwadrat i ten kwadrat ma pasować w gniazdo licznika. Jeśli któraś z części będzie miała "inny" kształt - będziemy mieć skaczący licznik. Drugim powodem może być zacieranie się samego prędkościomierza. Kto rozbierał ten już wie o czym piszę. Otóż między wskazówką a licznikiem nie ma mechanicznego połączenia. Wychylenie wskazówki jest spowodowane działaniem pola magnetycznego - wirujący magnes " ciągnie" wskazówkę. Jeśli wskazówka zaczyna zacierać się - mamy skaczące wskazania. Oczywiście jak napisałem na początku - to dotyczy prędkościomierzy napędzanych linka. A taki mam w swojej Vanette 2,0 D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seaside to wersja pojazdu, tak wg mojego czaszkowania. Taki napis na tylnej klapie ma. Skórzana kierownica i dżwignia zmiany biegów, klima , ABS, elektryczne lusterka, firmowe radio, cztery głosniki, no i jest 8 osobowy.

 

Mam pytanie dotyczące drugiej pary głosników, gdzie są zainstalowane w twoim samochodzie. W moim mam tylko dwa.

Jeślichodzi o linkę miałem kiedyś podobny problem w maździe 323, zacinała sie linka w pancerzu, na początku dwu krotnie wymieniałem linkę, problem częściowo znikał ale zniknął zupełnie dopiero wtedy gdy wymieniłem linkę z pancerzem - (pancerz był w środku podrdzewiały i lekko uszkodzony. Wycie licznika i skakanie wskazówki szczególnie objawiało się podczas nizszych temperatur. Jeśli nadal masz problem z tą linka polecam goscia od linek na ul.Kruszwickiej (Szczecin) :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...