Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskaźnik gazu w instalacji Bigas


Gość slawekk78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od niedawna jestem posiadaczem Almery N16 FL z instalacją gazową i w związku z tym mam jedno pytanie. Wskaźnik gazu jest mało dokładny tzn. świeci się rezerwa jak w zbiorniku jest jeszcze ok. 20l gazu. Da się to jakoś wyregulować czy TTTM?? Jeśli to możliwe to mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak działa ten wskaźnik a dokładniej skąd bierze sygnał o ilości gazu w zbiorniku??

 

Pozdrawiam,

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to instalka sekwencyjna to pewnie masz wskaźnik diodowy i jego można ustawić tylko podłączając całość pod komputer, wtedy zmienia się poziomy napięcia dawanego przez czujnik w butli dla zapalania się (lub gaśnięcia nie pamiętam dokładnie) poszczególnych diod na wskaźniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

przy buli jest srubka regulacji rezerwy... wyjezdzij gaz zatankuj z 6-9L zalezy ile chcesz miec na rezerwie i krec tak dlugo az zapali sie rezerwa [nie pamietam w lewo czy w prawo] :) jak sie nie bedzie dalo to zawsze pozostaje komputerek ew. pojezdz do gazownika ci to zrobi tylko zebys mial tyle gazu ile chcesz miec na rezerwie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Bigaza sekwencje montowany w ASO i zadnej rezerwy nie mam, tj mam 4 lampki ktore pala sie nastepujaco

4 lampki -pelny zbiornik

3 lampki -3/4 do 2/3 zbiornika

2 lampki - ok. 1/2 zbiornika

1 lampka- ok. 1/3 zbiornika (moge na tym przejechac ok. 100 km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Proszę o informację, czy w tej instalacji (Bigas-nova) wystarczy autokalibracja, czy też trzeba robić tzw. mapę wtrysków. U mnie po autokalibracji jest jeden mnożnik np. 15% i tyle (dla wszystkich zakresów obrotów).

Mam także pytanie dotyczące autokalibracji. Gdy komputer prosi o gwałtowne dodawanie gazu i puszczanie w jakich odstępach czasu to robić i do jakich obrotów?

 

Bardzo dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...