Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik cofania w zderzaku


p_flori
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po nawierceniu dziurek - już amba, jednak wiadomo, że umieszczenie za wysoko nie wyłapie wyższych krawężników, za nisko z kolei - będzie piszczał ponieważ będzie widział cały czas grunt - jako przeszkodę.

na jakiej wysokości od podłoża założyć optymalnie czujki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy od samego systemu jaki kupiles - jego czułości. Moze spróbu te czujniki przymocować na powiedzmy power-tape 4 w pionie na roznych wysokosciach i wykonaj próbe. Jak masz 4 odddzielne wskaźniki dla nich to odrazu zobaczysz który pokazuje optymalnie dla 2 przeszkód. ..taka rada..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie opis - wezme pod uwagę, ale opis - opisem, sugestia zrobienia próby - na pewno jest trafna. Zderzak zdjęty będzie - więc przymocuję czymś do auta i zrobię próbę przed odwiertem.

Dzięki za sugestie. Zobaczymy jak przyjdzie czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, właśnie dokładnie o sedana mi chodziło, miałem podobne mysli i przymiarki, sugerowano mi, że nie nizej niż pół metra od ziemi. Aguśka - za swój czujnik zapłaciłem 94 pln-ów, montaż nie wiem ile, ale postaram się założyć sam - o efektach dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - jak przyjdzie czujnik - będą na 100 % testy....

czy to micra, czy Navarra jeden diabeł - wszędzie się da.

i nie omieszkam zrobić przymiarki "typu hak"

czujnik zamówiłem dlatego, że mi jeden cwaniak zaj... w tył i bedą musiał zdjąć zderzak i poprostować co nieco, więc postanowiłem zamieścić już w nim czujniki, a dzięki w/w wypowiedziom już mam mniej więcej wyobrażenie jak to zrobić.

Tylko teraz jeszcze - ile czujników dać w zderzak - u Kolegi widziałem 3 ; w komplecie przyjdzie 4. Czy np do Micry Koleżanki wystarczy 2?

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapakowałem 4 czujki w zderzak. Widzi krawężnik 20 cm, jakieś 0,5 m od zderzaka - potem już go nie widzi - jak chowa się pod zderzak. Jeszczetylko muszę gdzieś umieścić wyświetlacz - najlepiej chyba na lusterku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżę z lekka temat.

Mam już czujniki i 2 lewe ręce do elektryki :(

Gdzie i za ile założą mi to w Warszawie lub zachodniej jej okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...