Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Rozpórka kielichów


Kamilus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym zamontować w almerze N16 rozpórkę kielichów. Czy ktoś robił już coś takiego? Gdzie można taką rozpókę nabyć i ile ona kosztuje? Czy można zamontować ją samodzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilus a jaki masz silnik w tej N16? Masz tam stabilizator z przodu?

 

[ Dodano: Czw 20 Wrz, 2007 20:14 ]

A na twoje pytanie... tak mozna kupić w jakichś 250zł sie zmiescisz, montaż to dosłownie 4 śruby. Ale ... nie wiem czy jest sens... ja juz to testowałem zamocowanie takiego kawalka żelastwa. Nie ma ..efektu "Chicauuaua,,," ...

Są lepsze mody... a na czymCi zależy? Co chcesz poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.5 z 2000 r. 90KM. Słyszałem ze samochody po paru latach użytkowania na naszych "wspaniałych" drogach po prostu "rozjeżdżają się", a rozpórka pomaga zachować sztywność samochodu, a tym samym poprawić prowadzenie na zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę z tym rozjeżdżaniem się samochodu. Samochód, który się rozjeżdża nie powinien być dopuszczony do ruchu. Inną rzeczą jest np pękanie przedniej szyby - o to ma miejsce na naszych drogach w N16. Sam ćwiczyłem i nie tylko ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... rozpórki na kielichy mcphersona owszem coś wzmacniają. Z założenia jednak mają pomóc zachować geometrie zawieszenia przy obciążeniach dynamicznych - czyli po ludzku w winklach gdzie jedziesz na maksa. Jesli auto Ci sie "rozciapciało" na naszych drogach gatunku ementaler to wymień elementy metalowo gumowe, jeśli to nie pomoże wahacze.. jeśli to nie pomoże można pomierzyć auto na ramie. Kiedyś miałem taka rozpórkę w oplu... minimalnie pomogła na zmniejszenie mega pozytywu w przednim mega zglebionym zawieszeniu ktory mi wykańczał opony.

Rozpórki nie poprawiają efektu "rozciapciania" , nie prostują skrzywionych już wahacz i nie pomogą prostym zostac proste.

Jesli ktoś zapyta to polece rozpórkę ale dolną łączącą przednie mocowania wahaczy ..to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...