Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[ B13] Olej w skrzyni biegów


woojtas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moj pojazd to Nissan 100nx 1,6 1991r

Poruszyłem ostatnio temat doboru oleju do manualnej skrzyni biegów i niestety nie znalazlem wyczerpujacej odpowiedzi

Postanowilem pojechac do serwisu nissana zeby sie czegos wiecej dowiedziec.

W serwisie powiedzieli ze do manualnej skrzyni leją olej syntetyczny 75W/90 GL-4/GL-5

Cena oleju troche mnie przerazila bo za litr trzeba zaplacic prawie 50 zł.

Co wy klubowicze o tym myslicie.

Prosze o podpowiedz jaki olej wlac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie od ok 3 miesiecy jezdze na oleju kagera 80w90. nic sie nie dzieje chodzi wszystko good. mam nadzieje ze tak bedzie nadal. jest napewno jedna z tanszysch opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Ja już gdzieś pisałem, że mam zalaną skrzynię olejem VALVOLINE DuraBlend 75W90 klasy GL-5 i jest bajecznie.

Jest to bardzo dobry olej syntetyczny i zapłaciłem 40zł/litr a weszły niecałe 3 litry

 

Cena oleju troche mnie przerazila bo za litr trzeba zaplacic prawie 50 zł.

W serwisie ta cena jest możliwa ale nie w zwykłym sklepie motoryzacyjnym.

 

Pozatym olej w skrzyni zmienia się rzadko bo co 60.000km więc można kupić jakiś porządny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis kupiłem olej do skrzyni shella 75W90 gl-5 podobno zalecaja gl-4. zapłaciłem za litr 49zł. W poniedziałek wymieniam razem ze sprzęgłem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za podpowiedz.

Kupiłem olej MOBILUBE 1 SHC olej przekładniowy 75W90 GL-4/GL-5 1L troche wybulilem bo az 50 zł za litr.

Skrzynia chodzi pieknie, biegi wchodza bajecznie.

Dzieki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość MadziaQDI

A wymieniał już ktoś może olej do skrzyni w 100nx ale w wersji dwulitrowego silnika (105KW)? Bo ja w sumie niedawno nabyłam takowego i chciałabym wymienić olej w skrzyni tak na wszelki wypadek. Mógłby mi ktoś pomoc bo kompletnie nie wiem jaki olej i ile tego oleju kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_nx

ja słyszałem że jeżeli skrzynia chodzi ok to nie ma co oleju w skrzyni ruszać, były przypadki że jeżeli olej w skrzyni nie był ruszany ponad 10 lat to po jego wymianie skrzynie padały- takie przypadki miał mój mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem że jeżeli skrzynia chodzi ok to nie ma co oleju w skrzyni ruszać, były przypadki że jeżeli olej w skrzyni nie był ruszany ponad 10 lat to po jego wymianie skrzynie padały- takie przypadki miał mój mechanik.

 

zmień mechanika....

 

MadziaQDI, jutro na PW Ci wyślę oznaczenie oleju, bo dziś już nie dam rady....

 

i zapraszam na forum 100NXa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MadziaQDI
zmień mechanika....

 

MadziaQDI, jutro na PW Ci wyślę oznaczenie oleju, bo dziś już nie dam rady....

 

i zapraszam na forum 100NXa ;)

 

dziękuje będę czekać na wiadomość.

A na forum NX też jestem :)

 

Swoja drogą to pytam się ponieważ w obecnej chwili posiadam dwa NX jeden 1.6 oraz 2.0 w tym 1.6 te biegi jakoś lżej wchodzą i pomyślałam że to może ten olej już czas najwyższy wymienić... sama nie wiem może się po prostu nie znam. Tak samo mam ze sprzęgłem w 1.6 niedawno wymieniałam i chodzi leciutko natomiast w tym 2.0 chodzi ciężko ale podobno nie jest złe i generalnie się nie ślizga. wiec sama nie wiem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komorokoro

Obawiam się ze to poprostu subiektywne odczucie jak chodzą poszczególne elementy. Wsiadłabyś do mojego to też coś by chodziło lżej coś nie a napewno inaczej niż w Twoich

 

screenshot072d.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rzeznik_Rnk
ja słyszałem że jeżeli skrzynia chodzi ok to nie ma co oleju w skrzyni ruszać, były przypadki że jeżeli olej w skrzyni nie był ruszany ponad 10 lat to po jego wymianie skrzynie padały- takie przypadki miał mój mechanik.

 

to zmień w swoim i porównaj sobie samemu jak było przed i po :) moim zdaniem(przynajmniej u mnie) różnica była znaczna :) wymiana oleju szkodzi skrzyni? chyba jak wlejesz olej z opiłkami metalu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_nx

wymieniłem olej w skrzyni w almerze jak miałem przy przebiegu 200tys i nie było żadnej różnicy. Także pozostaje przy stanowisku że jak chodzi dobrze to nie ma co ruszać.

 

[ Dodano: Sro 01 Lip, 2009 22:31 ]

a co do mechanika to akurat mam takiego który nie naciągnie mnie na koszty bez potrzeby byle by tylko kase wziąć, setke mam długo pod jego opieką i nic nigdy nie było źle z jego robotą dlatego przytoczyłem jego opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...