Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] ZAPALNICZKA - jak się do niej dobrać


Gość HAGHI

Rekomendowane odpowiedzi

hahhh

ja wymieniając gniazdo zapalniczki - akurat w innym aucie roz... je tak by wsadzić w ten plastik nowe nie uszkadzając plastiku, tylko gniazdo, by po podmianie bez problemu tam siedziało nowe. Sądzę , że po wyjęciu ramki w N16 (uważaj na mieszek lewarka zmiany biegów delikatny jest) może być podobnie poddłubując i niszcząc elementy metalowe gniazda - obudowa plastikowa musi zostać niezmieniona (wiekszość plastików w Europejskich autach jest z rodzimego Groclinu - więc z szacunkiem... :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dalej Cię to interesuje to mogę opisać dokładnie jak dostać sie do zapalniczki, bo akurat niedawno podłączałem GPS lutownicą "na krótko" od wewnętrznej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro przed południem porobię kilka fotek i opisze wszystko dokładnie, powiedz mi jeszcze tylko jak wygląda u Ciebie środkowy panel. Ja mam klime automatyczna i na samej górze wyświetlacz, ale jeżeli masz w tym miejscu (na górze) półkę to też nie będzie problemu, miałem tak we wcześniejszej almerce i tez się tam dobierałem do zapalniczki :D

 

[ Dodano: Sro 26 Wrz, 2007 23:07 ]

Domyślam sie że wnętrze Twojego auta wygląda tak jak na zdjęciu które znalazłem na necie:

 

C3492255_4.jpg

 

Pomazałem trochę na nim i już tłumaczę... Czerwone kropki to śruby pod plastikami które powinny być mniej więcej w tych miejscach. Najpierw zdejmij tą część plastiku na dole (nr 1, szarpnij mocno do siebie, jest na zatrzaski). Nie pamiętam czy trzeba też górę ściągać (nr 2, tez jest na zatrzaski), czy wystarczy odkręcić śrubki, które zobaczysz jak wydrzesz ten plastik na dole. Jak nie będzie chciało puścić to zdejmij plastik nr2 (tutaj ostrożnie z szarpaniem bo jest tam wpięta kostka do awaryjek). Poodkręcaj wszystkie śruby i masz dostęp do numeru 3. Jak wyciągniesz nr 3 (nie wyciągniesz tego całkiem bo materiał od drążka biegów będzie to trzymał) to ten plastik z zapalniczka(nr4) też jest na zaczepy,wystarczy odpiąć kostkę od zapalniczki wyciągnąć cały plastik z zapalniczką i postukać trochę młotkiem żeby ten metal wyskoczył. Tylko ostrożnie z tym plastikiem żeby nie pękł, tak jak pisał wcześniej p_flori, nie jest to plastik najwyższej jakości :D Bułka z masłem, mam nadzieje że nie namotałem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...