Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N16 LPG czy CNG?


Gość skrzat11

Rekomendowane odpowiedzi

po tytule posta - widzę, że się wahasz- po treści posta - możesz zostać pionierem - może nie w kraju, a przynajmniej na tym forum. Pytanie zadam Ci jedno a propos CNG - gdzie umieścisz butle w tym aucie i czy robiłeś przymiarki - cel jest ambitny i nie chcę Cię do tego zniechęcić. Na LPG w tym bolidzie jeździ niejeden, na CNG ? ale zintrygowałeś mnie pytaniem. LPG vs. CNG, ja jestem zadowolony z LPG, ale czekam na opinie innych...///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

CNG nie ma narazie stji.. koszt instalki + butle = 5000-10000 tys o0 warto ? tym bardziej ze nie ma stcji za duzo byl o tym artykul w AŚ mowili ze nie warto bo sie splaca przez wiele lat a czesto sie nie splaca... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CNG nie ma narazie stji.. koszt instalki + butle = 5000-10000 tys o0 warto

Stacje mam 500 m od domu a w promieniu 150 km jest jeszcze 4. Koszt instalki jest przeciętnie 2000 zł wyższy niż LPG. Tylko jak na tym pracuje silnik i czy nie rozleci się po 20 tyś km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzat11, gdzie zakładają w Kozim CNG? Do tej instalacji potrzebne są bardzo wytrzymałe zbiorniki i zwykła butla w koło tu nie poradzi. Nasze MPKi ganiają na ziemnym ale mają butle na dachu. Poza tym nie wiem czy warto sobie zawracać głowę i wykładać 2tys więcej (to prawie drugie tyle co intalacja LPG) jak różnica w cenie gazu LPG i CNG waha się w 30gr. (mogę się mylić ale wczoraj widziałem CNG - 1,75zł) Uważam że warto poczekać na zbiorniki z kompozytu które będą wytrzymałe i lekkie i dopiero zakładać o ile nie będzie miażdżącej różnicy w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za zbiorniki kompozytowe + instalka wyjdzie prawie 6 tys PLN-ów jak nic a zmieści się paliwa na 100-150 km. To jest najwiekszy problem tego. Jeśli jednak się zdecydujesz i dokupisz "pompownię domową" możesz na nockę autko podpiąć do domowego gazociągu i dobijać sam. Cena wówczas hmmm ... powali wszystkich. Ale zasiegu na swoim CNG nie będziesz miał wielkiego. Polecisz w trasę i bulba co 2 godziny będziesz szukał stacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...