Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Długo kręci przy odpaleniu (zimny i ciepły)


Gość KamRut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Szukałem w archiwum ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Od zakupu autka mam z nim jeden problem. Długo odpala i to bez znaczenia czy silnik ciepły czy zimny. Możecie mi powiedzieć od czego zacząć sprawdzanie co jest tego przyczyną? Wcześniej miałem inne autko i do tego benzynę, więc nie bardzo się jeszcze orientuje w dieslu. Olej + filtr oleju + filtr paliwa został wymieniony.

Czy przyczyną długiego kręcenia może być np akumulator? To mi przychodzi do głowy, bo na plusowej klemie widać, że nikt nie zaglądał tam od dawna. Mam zamiar to wyczyścić, ale wątpię żeby to było przyczyną. Podpowiedzcie coś proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Miałem podobny problem. Sprawdź szczotki rozrusznika :)

Ja już chyba wiem co to. Wydaje mi sie ze to akumulator, który nadaje sie na śmietnik. Czekam na przypływ gotówki i zobaczę. Aku ma za małego "kopa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przyczyną długiego kręcenia może być np akumulator?

Jeśli rozrusznik wolno kręci to czemu nie? Sprawdź przewód masowy, jest dokręcony do skrzyni biegów, lubi się urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przyczyną długiego kręcenia może być np akumulator?

Jeśli rozrusznik wolno kręci to czemu nie? Sprawdź przewód masowy, jest dokręcony do skrzyni biegów, lubi się urwać.

W takim razie przewód będzie następnym etapem jak wymiana akumulatora nie pomoże.

 

Wymiana jest konieczna. Ostatnio jak mi padł to zajrzałem do niego i było sucho. Ani kropli cieczy. Wody dolałem, ładowałem 2 noce z rzędu i nic. Teraz znów kiepsko kręci. Ładowanie mam, bo sprawdzałem i na mierniku jest 14,38V.

 

Szkoda tylko że nie zajrzałem, jak było ciepło, może bym go uratował, a teraz to za późno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...