Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie świece do N16 1.8 2003r.


Gość DAREK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem zwiazany z wymianą świec zapłonowych do N 16 2003r 1.8l silnik QG18DE.

Serwis poleca mi stosowane fabrycznie NGK LFR5A-11, a znajomy BRISK PRENIUM LGS DOR 15 LGS.

Proszę o radę doświadczonych klubowiczy, którzy już przerobili ten temat w swoich Nissanach.

Pozdrowienia DAREK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zmieniał na żadne inne.

Skoro fabrycznie są montowane NGK, to po co to zmieniać.

Zresztą to dobre świece są... stosuję je też w moim alternatywnym samochodzie gdzie mam instalację gazową i na NGK V-line zrobiłem 25 tyś km a w sumie do 30 tysi też by wytrzymały bo jeszcze nie były takie złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Briski sobie darujcie, maja tule nagatywnych oponi... o do tego mogą stanowićzagrozenie dla silnika bo często sie rozlatują.

 

Ja sam smigam na NGK i je polecam kazdemu, ew. mozesz minimalnie zmniejszyć przerwe, u mnie instrukcja podaje 8-9mm a twoje maja 11 :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Robert K.

Hej

 

Mam pytanie, jaki trzeba klucz kupić do wymiany swiec zaplonowych ?

 

Jak odkrece srubke srubokretem, to cewke wyciagam na sile ?

 

Czy jak juz dostane sie do swiec to przydaloby sie wydmuchac ten kurz (ciekwae czy tak robia w ASO :) ) ?

 

Czy przy wymianie swiec trzeba zdjac zacisk z akumulatora ?

 

Kupilem NGK made in europe - pewnie francja, czy mozna jeszcze nabyc NGK japonie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odkręcenia cewki lepiej niż śrubokręt nadaje się nasadowa 10. Po odkręceniu śruby wyciągasz cewke do góry. Swiece w N16 siedzą dość głęgoko. Ja do ich odkrecania zaopatrzyłem się w nasadową 16 z gumową wkładką (wkładka ułatwia wyciąganie świec). W hipermarketach dostaniesz taki klucz bez problemów. Klemy zdejmować nie trzeba. Kluczyk w pozycję off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można dostać świece NGK made in Japan :!:

Jeśli chodzi o firme, to godne polecenia są Champion REC10YC4. /silnik QG 15DE lub 18DE/ Jeździłem na nich dwa lata, były bez zarzutu :!: :!: :!:

Teraz przeszedłem na NGK i nie widzę żadnej różnicy w pracy silnika. Znaczy to, że Championy są również dobre jak NGK :o

Nara Modest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...