Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Ubywające Paliwo


Gustlik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moja primera na 350 km pali 10 gazu i 5 benzyny około ale wszystko zalezy od tego ile razy odpalasz samochód u mnie okolo 15 razy wiec przy 15 pali mi 5 benzyny jak bedzie 60 razy to spali 20 benzyny wiec moze masz wszystko ok

pozdro

 

Moja maxi podobnie, jak do pracy smigam to co 2 tankowania LPG musze zatankowac z 5-7litrow PB zeby poziom Pb byl ciagle taki sam. Jak jade w trase to na 400km wskazowka Pb ani drgnie. To poranne nagrzewanie ma swoja cene (PB) - pocieszam sie ze i tak jest taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kurde.. tez zauwazylem do sekwencji brc24 sequent na rozruchy wachy schodzi dosyc duzo... na okolo 6 tys km od kiedy zalzylem instalacje zeszlo mi kolo 70 litrow... ale wyglada na to ze sie zgadza z tym co piszecie - na 100 km jakies 1,5 litra trzeba policzyc :( zauwazylem tez ze na zimno - szczegolnie jak wyjezdzam z garazu spaliny sa strasznie smierdzace - tak wlasnie bezynowo, po rozgrzaniu czy na paliwie czy LPG bezwonne w zasadzie... no ale na zimno auto dostaje na maksa bogata mieszanke i tak chyab musi byc...

 

btw. poza zasiegiem na zbiorniku wskazania kompa od spalnia sa dosyc miarodajne dla LPG po dodaniu 2-2,5 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marunioms

Ja mam Almerke N16 1,8 i mam podobny problem. Autko pali od 9 do 11 litrów gazu na 100km i około 2-2,5 litra benzyny na 100km. Jak byłem u gazownika to mi też powiedział że to niemożliwe, że muszę mieć problem z przewodami paliwowymi. Ale ogólnie nikt nie potrafi pomóc :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego odepnij aku na noc i rano odpal autko i nic nie dotykaj az sie zalaczy sie wentylator od chlodnicy i niech caly czas auto pracuje na benzin. Jak zauwazysz ze wentylator sie zalaczyl to przelaczaj na gaz i juz komputer powinien dobrze dawkowac benzynke i nie powinna ci tak znikac ze zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też mam spalanie benzynki duże i zaczynam się zastanawiać czy to nie jakiś większy problem.

Na pełną butlę gazu (mam 40) musze spalić co najmniej 15 litrów benzynki.

łacznie robię na tym ok. 500km więc wynik niespecjalny.

tyle że w moim przypadku najczęściej jeżdżę odcinki od 6 do 7km (rano i wieczorem - dojazdy do pracy) więc zanim samochód się nagrzeje to połowę przejechanego odcinka pracuje na benzynie a do tego na pełnym ssaniu :(:

 

Na razie obstawiam że to jest główny powód, ale trochę martwi mnie fakt że wielu z Was pomimo podobnego stylu jazdy i wszechobecnej zimy ma o wiele mniejsze spalanie. Coś tu widać nie gra jak trzeba :028:

 

Póki co nie pozostaje mi nic innego jak powiedzieć - Aby do wiosny .... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zauważyłem ostatnio zwiększone spalanie benzyny. Mam instalacje sekwencyjną w primerze P12 1.8. Niedawno na jedno takowanie lpg czyli około 44l przejeżdrzałem około 420-430 km i spalał mi nawet 15 l benzyny. Z tym że gdy jeżdziłem tylko po mieście i często na ssaniu to było 15 l. Jezeli jazda mieszana to około 10l a jeżeli większość w trasie to do 5l. Wynika z tego jednoznacznie że moje spalanie benzyny zależy od tego jak jeżdrze i od pory roku. Latem benzyny brał bardzo mało bo odrazu praktycznie przelączał się na gaz. Ostatnio pojechałem do swojedo gazownika aby zobaczyć moje parametry ustawienia. Okazało się że miałem ustawioną temp przełączenia na 40 C. Zmienił mi na 30 C czyli dolną granice przyzwoitości. Teraz przełączenie następuje dużo szybciej i benzyna mniej ubywa. Poza tym nic nie szarpie auto chodzi dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CichyBart

dziś byłem na wycieczce z piękną znajomą... Konin - Poznan :) wyszło ok. 250km i... paliwka prawie wcale nie ubyło! A gdy jeżdżę po Koninie tylko, to ładuję 30l LPG i za resztę (do 100zł) benzyny... norma u mnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...