Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja w Navarze???


Gość G_H_O_S_T
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Ponieważ udało mi się z pomocą kolegów - Sido dzięki kolejny raz! - nagrać i zainstalować w Navarze nową płytę z nawigacją, pozwolę sobie zebrać to wszystko do kupy za przeproszeniem:

1. Pierwszy problem to ściągnięcie całego pliku (spakowanego). Z muła - to około 2 tygodnie jak dobrze pójdzie. Aktualnie są dostępne tylko 2 źródła i niestety dostępne w ciągu doby tylko przez parę godzin. :028: Plik, którego należy szukać to : Itsystem v27

2. Jest to plik spakowany programem rar i waży 3,83 Gb . Jednak po rozpakowaniu pojawia się nam plik obrazu wykonany programen NERO (stąd rozszerzenie pliku nrg), a cała nazwa to v27.nrg i to już waży 5,85 GB (bajtów: 6 286 651 560). To jest wytłumaczenie dlaczego musimy nagrać na płycie DVD 8,5 Gb typu DL.

3. Większość stosunkowo nawet nowych, ale standardowych nagrywarek DVD w naszych komputerach nie obsługują opcji DL - czyli Dual Layer. Jest to warunek konieczny, aby prawidłowo nagrać naszą płytkę. Ja zepsułem dzisiaj 3 płyty (Verbatim, TDK, i EMTEC ), zanim zrozumiałem, że przyczyna leży w nagrywarce. Kopnąłem się do Saturna i za 270zł :( nabyłem PLEXTORA PX-800A i za pierwszym razem używając załączonego programu NERO nagrałem płytę, która działa idealnie z prędkością identczną jak oryginał!

4. Nie wiem czy to ma to znaczenie, ale plik spakowany ma rozszerzenie nrg - a jest to rozszerzenie właściwe dla programu Nero, więc chyba właściwe jest użycie właśnie tego programu do wypalania. Próbowałem wcześniej z Alkoholem 120% (nie doustnie ;) i nie udało się).

5. Pozostaje więc do rozwiązania tylko kwestia jakiegoś ftp-a, czy szybkiego serwera lokalnego ;) tu uśmiech do jednego z naszych sympatycznych kolegów, a do którego zgadujcie sami, który pomoże szybko zassać plik.

To by było na tyle. A propos: mam do sprzedania TomTom-a GO910 - może ktoś reflektuje :D Pozdrawiam wszystkich Navarowiczów.

Jeśli są jakieś pytania proszę na pw, w miarę możliwości pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otoz ja mam taki problem, ze nie posiadam nagrywarki dwuwarstwowej a dokupywanie zewenetrzej nie za bardzo mi sie oplaca. Dlaczego zewnetrznej? A dlatego ze posiadam laptopa, lecz wpadlem na inny sposob i chcialbym sie dowiedziec czy ktos z was to juz probowal. Sciaglem ten pliczek v27 dzieki zyczliwosci sido (za co bardzo mu dziekuje) i wrzucilem go do UltraIso. Tam znalazlem folder MAPAL001. Domyslajac sie po nazwie uwazam, ze tam sa pliki z mapami dla poszczegolnych panst. Jest ich kilkadziesiat, wiec zaczalem usuwac te najwieksze tak aby wielkosc nie przekroczyla 4.8gb. Zapisalem spowrotem ten pliczek w tym samym rozszerzeniu (.nrg) i bede probowal wypalac na zwykle plytki DVD. Probowalem juz na plytki malo znanych marek lecz wyskakiwal blad Disk Error. Dzis bede mial plytki VERBATIM, bo czytajac poprzednie posty, na tych plytach wiekszosci sie udalo. Co wy na to? Wypali ten pomysl ;) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Moim zdaniem fizycznie owszem na płytce coś tam "wypali", ale pomysł nie wypali niezależnie do rodzaju płyty. NIe znam szczegółów, ale moim zdaniem cały problem polega na tym, że na płycie DL wypalane są pliki w odpowiedniej kolejności na odpowiedniej warstwie. Czytnik płyty w samochodzie (a może oprogramowanie nawigacji) jest chyba tak wyspecjalizowane, ze czyta tylko taki format płyty - DL. Zmniejszenie wielkości chyba nic nie zmieni, bo czytnik i tak szuka plików w konkretnej warstwie. Dlatego tak długo trwa wczytywanie błędnej płytki. On poprostu szuka konkretnej informacji w konkretnym miejscu. I mimo, że informacja na płycie jest, ale w innym miejscu - traktuje to jako błąd! Jeśli płyta jest prawidłowo nagrana (dwuwarstwowo), pełna wersja wczytuje się w ciągu 2 sekund. Ale może się mylę - jak nie spróbujesz wiedzy nie będziemy mieli. Życzę powodzenia i trzyma kciuki :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że jeszcze nie odpisałem ale jednak nie udało mi się skombinować na planowany dzień tych płytek VERBATIM. Udało mi się skombinować nagrywarkę obsługującą płyty Double Layer (LiteOn 18A1H), lecz dopiero dziś zamówiłem na allegro Verbatim 2.4 DVD+R DL AZO, bo nigdzie w mojej okolicy jej nie dostałem. Piszę z góry, że próbowałem nagrać już na płytkę FUJIFILM DVD+R DL 2.4x lecz po długim wczytywaniu płyty wyskakiwał Disc Error. Teraz pozostaje mi tylko czekać na płytkę z allegro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Sido udało mi się wypalić płytkę i poszła bez problemu. (Wielkie dzięki SIDO :) ) poszło na zwykłej Verbatim +R DL OK problem był ale innej natury, początkowo wkładałem płytę do zmieniarki naiwnie myśląc że on jest taka mądra i da radę ją przeczytać :(: , po włożeniu płytki do właściwego czytnika :D poszło jak z płatka, brak jakiejkolwiek dokumentacji troche przeszkadza i naraża na podobne wpadki, a piszę to ku uwadze innych.

 

Idąc dalej za ciosem mam pytanie czy ktoś wie jak zmienić język w komputerze samochodowym

(nawigacji i całym sterowaniu), mam wszystko po angielsku i w dostępnych językach polski nie występował, słyszałem że jest taka możliwość aby podmienić język i robi się to w specjalistycznych zakładach (pewnie w ASO niechętnie).

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekgaz69

Podziekowania dla Sido za udostepnienie pliku. Wypalilem plytke i od razu ja wczytalo,

ale nie chce obliczac trasy "new route calkulate ussukcessful".

 

Probowalem na razie na Verbatim i Philips, ale na kazdej jest to samo, sprawdzilem u kolegi w Navarce i ten sam problem.

Zorientowalem sie że potrafi wyznaczac trase ale tylko w bliskiej odleglosci (ok 15 km).

 

Jezeli ktos wie co z tym zrobic prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc dalej za ciosem mam pytanie czy ktoś wie jak zmienić język w komputerze samochodowym

(nawigacji i całym sterowaniu), mam wszystko po angielsku i w dostępnych językach polski nie występował, słyszałem że jest taka możliwość aby podmienić język i robi się to w specjalistycznych zakładach (pewnie w ASO niechętnie).

 

Witam!

Nie wiem czy w Navarze jest opcja zmiany języka, ale wiem że w ASO napewno będzie to kuuupa pieniedzy! :029: W mojej np. niema popielniczki i zapalniczki. I bardzo dobrze bo już dawno nie palę :D , ale popielniczkę chciałem dokupić bo głupio jest papierki od gumy do żucia wkładać w różne schowki. No i co? Owszem można za 360 złotych :028: Chyba ze złota by musiała być! No i wymiękłem bo nie lubię jak mnie robią w balona za kawałek kiepskiego plastiku?

Zmieniałem kiedyś język w Renówce Safrane z francuskiego na angielski, za jeśli dobrze pamiętam ok. 400 zł. Za polski chcieli 1500 złotych. Też ciekawe skąd taka różnica? Bo jest okazja co by walnąć w rogi Klienta??

Ale jeśli ktoś znajdzie rozwiązanie chętnie się dołączę.

Pozdrawiam,

Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh a u mnie dalej nic. Dzis przyszla mi plytka Verbatim, ladnie sie wypalilo, wkladam do napedu a tu zonk- disc error. Czy moze to byc wina mojej nagrywarki (LiteOn 18A1H)?

 

PS. Mam tez takie male zapytanie, czy bylby ktos sklonny wyslac mi dzialajaca plytke wypalona u siebie? Oczywiscie pokrywam koszt przesylki, plyty i ew nagrania. Czekam na odpowiedz, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekgaz69

Nagralem chyba 7 plytek róznych marek.

Kazda sie wczytuje niektore nawet szybciej od oryginalu, ale nie wyznacza dalekich tras:

"route calkulation unsukcessful".

 

Poza tym wszystko chodzi super.

 

Pomocy.

 

Jaka moze byc przyczyna?

 

Arturozo jak chcesz moge ci wyslac plytke. Przeslij adres na pv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc. Navarę mam od blisko dwóch lat,oczywiście bez mapy Polski.Ponieważ jestem laikiem komputerowym nie bardzo wiem o czym piszecie.Jeśli ktoś mógłby mi przesłac płytkę z mapą byłbym bardzo wdzięczny-oczywiście pokryję wszelkie koszty.Aha,proszę napiszcie jeszcze co potem z tą płytką się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc. Navarę mam od blisko dwóch lat,oczywiście bez mapy Polski.Ponieważ jestem laikiem komputerowym nie bardzo wiem o czym piszecie.Jeśli ktoś mógłby mi przesłac płytkę z mapą byłbym bardzo wdzięczny-oczywiście pokryję wszelkie koszty.Aha,proszę napiszcie jeszcze co potem z tą płytką się robi.

 

A jaką masz w takim razie mapę :?: CZy masz napewno fabryczną nawigację ;) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według słów sprzedawcy mam mapę całej europy(fabryczną)bez mapy Polski

 

Możliwe, że w czasie, gdy kupowałeś auto w nawigacji nie było jeszcze pokrycia na Polskę. To się zmienia z roku na rok. Załatw sobie płytkę z najnowszą mapą na 2008 rok. Jest cała Polska i kraje Europy zachodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według słów sprzedawcy mam mapę całej europy(fabryczną)bez mapy Polski

Piszesz, że według sprzedawcy. A według Ciebie :?: Przecież możesz wejść w opcję przeglądania mapy i zobaczyć czy i jakie kraje masz. Sprawdź czy w ogóle masz płytę :!: Napęd jest pod siedzeniem pasażera z przodu oczywiście. Działa jak zwykły odtwarzacz płyt CD czy DVD, więc pewnie potrafisz otworzyć i sprawdzić czy jest płyta. Jeśli jest i możesz przeglądać mapy innych krajów to wszystko jest o.k. Musisz tylko zdobyć ;) płytkę z aktualną mapą Polski i po problemie :D :!:. Pozdrawiam i do dzieła :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście że są jeszcze tacy goście jak Jerzyvv i Luk którzy potrafią podzielic się swoją wiedzą-Dzięki.A wracając do tematu,to mam oryginalną nawigację i oryginalną płytkę z mapą europy zachodniej,bez wgranej mapy Polski.Obecnie jest w sprzedaży mapa polski za ok.1500 zł ale z małym pokryciem Polski(główne drogi +duże miasta).Stąd moja prośba o płytkę z dokładną mapą Polski z możliwością odczytu w Navarze.Gdybym był bardziej biegły w informatyce to może poradziłbym sobie zgodnie ze wskazówkami jak wyżej,a tak to jestem skazany na zyczliwośc Panów.Pozdrawiam i mam nadzieję, że znajdę Życzliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE, ludzie ratunku........

otrzymalem mape od Sido, (jeszcze raz dzieki dla Sido) i zabralem sie do wypalania rozpakowanej mapy:

najpierw wypalilem programem SONIC. OKej wszystko ladnie pieknie ale tylko na kompie bo jak wlozylem do auta to: Disc error please insert orginal disc :029:

Drogi byl TLEN. Niestety to samo :< Mysle sobie wszyscy wypalali przez NERO i chwalili, a wiec ja tez musze przez NERO. No to jedziemy.

Cykkkk wypalilo ladnie pieknie :| Ide z wielka nadzieja do auta wkladam disc NOIIIIIIIII??????????????? H...J :(: to samo. Stracilem juz cale opakowanie plytek i wszystko error :551: :506:

sprawdzilem orginalna plytke na kompie i ma kilka plikow ok. 10 a ta z neta po rozpakowaniu ma tylko jeden plik V27. Czy wy tez tak macie?? Powiedzcie co moze byc zle.

Prosze :688: Plytek niemialem najgorszych Philips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem orginalna plytke na kompie i ma kilka plikow ok. 10 a ta z neta po rozpakowaniu ma tylko jeden plik V27. Czy wy tez tak macie?? Powiedzcie co moze byc zle.

Prosze :688: Plytek niemialem najgorszych Philips.

 

Zle plytke wypalasz. Stwierdzajac po tym co piszesz, to wypalasz ten plik na plytke a to jest obraz plyty i wypala sie jego zawartosc. Otworz ten plik przez Nero i ukaze ci sie okienko z opcjami. Wybiez najnizsza predkosc i wcisnij Rozpocznij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle plytke wypalasz. Stwierdzajac po tym co piszesz, to wypalasz ten plik na plytke a to jest obraz plyty i wypala sie jego zawartosc. Otworz ten plik przez Nero i ukaze ci sie okienko z opcjami. Wybiez najnizsza predkosc i wcisnij Rozpocznij.

 

Dokładnie tak. Już prościej nie można wytłumaczyć. Poza tym można użyć innego programu jak np: alkohol120%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...