Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ktory to plus +?


Gość Borys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jestem na etapie zmiany glosnikow w przednich drzwiach no i o ile na nowych jest zaznaczony plus to na starych nie ma i zebym nie pomylil kabli a radia nie moge wyciagnac zeby luknac z tylu wiec moze ktos cos wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to nie ma znaczenia jak podłączysz(teoretycznie) w praktyce jak podłączysz źle to będzie grało ale będziesz miał gorsze basy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznica jest i to spora chodzi o to zeby bas "wypychalo a nie wciagalo" i oba sa tak samo grube kierowalem sie metoda ze w nowych + jest po prawej stronie i sadze ze tak samo bylo oryginalnych glosnikach ale pewnosci nie mam... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jedno gdzie jest plus a gdzie minus, ważne tylko jest to żeby wszystkie były podłączone jednakowo, kable zwykle mają jedną żyłę jakoś oznaczoną to ważne żeby wszystkie to oznaczone podpiąc albo do plusa albo do minusa, inaczej dzwięki z głośników będą przesunięte w fazie.

 

a tu stary sprawdzony sposób nie mój ale działa

Sprawa jest prostsza niż się wydaje. Trzeba wziąc płaską baterię 4.5V i podłaczyć do końcówek. Bieguny będą "na swoim miejscu" gdy membrana się wysunie do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie czy do glosnikow dwudroznych potrzebne mi beda zwrotnice czy nie? i znalazlem odpowiedz na moje pierwsze pytanie na forum car audio system 99% wszystkich głośników świata ma tak :

kładziesz głośnik magnesem do góry to plus na zaciskach masz po prawej ręce

tyczy sie to oczywiscie głośników z zaciskami obok siebie .

w przypadku wooferów łatwo sprawdzić bateryjką 1,5 v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do glosnikow dwudroznych potrzebne mi beda zwrotnice czy nie?

 

hola hola... napisz czy to sa głośniki współosiowe czy zestaw odseparowany!

 

tak potrzebne bo coś przecież musi podzielić pasmo

 

zwrotnica to najlepsza opcja ale musi byc odpowiednio dobrana, zależy co kolega Borys chce włożyć w przednie drzwi, co juz zakupi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boschmann kiepski wybór :/

czyli masz tweeterki w słupkach i współosiowe w drzwiach ??

jakoś mi się taka konfiguracja nie widzi, może lepiej troszkę kasiorki uzbierać i kupić

głośniczki odseparowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczenie cewki (w tym przypadku "głosnika") zgodnie z polaryzacja jest bardzo wazne!

Kierunek jej nawiniecia musi byc zgodny, poniewaz ma duzy wplyw na przetwarzany dzwiek, ruch membrany, odpowiedz impulsowa, dynamike, glosnosc, sprawnosc i czasu ekspoatacji (a nawet uszkodzenia jej).

 

Boschmann to shit a wdodatku wspolosiowy :(

Warto przed zakupem poradzic sie kogos "osluchanego" i samemu przed zakupem posluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz nadmienilem wyzej boschman juz jest i na razie nic tego nie zmieni a moje pytanie nie dotyczylo jakosci tych glosnikow tylko czy do wspolosiowych potrzebna bedzie zwrotka czy jest to zbyteczne z gry dziekuje za konkretna odpowiedz na wyzej postawione pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i jeszcze jeden sposób co do problemu który plus a który minus sprawdzasz baterią np:paluszkiem jak dotkniesz plusem do jednej z końcówek i wypchnie membrane tzn ze ta własnie końcówka to plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jeśli chcesz sprawdzić który kabel jest plusowy to miernik i mierzysz napięcie jak bedzie dodatnie to tam gdzie przyłożyłeś plusową sondę jest + a jak jest ujemny wynik to + jest tam gdzie przyłożyłeś ujemną sondę od miernika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...