Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Ciepły silnik, niższa moc


Gość grochu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu pojawił się problem. Na zimnym silniku auto jezdzi normalnie. Po rozgrzaniu pojawia się problem. Auto wydaje mi się słabsze, silnik wolniej wkręca się na wyższe obroty dodatkowo pojawia się dziura w mocy (auto portafi kilka razy szarpnąć) w zakresie 2500 do 3000 obr/min. Nie jest to ten typowy kop od 3000. Dodatkowo podskoczyło spalanie w miescie bierze ok 10l benzyny, a bral 7. Przeglądałem forum pod tym kątem. Zgodnie z poradami obstawiłem:

- uszkodzona sonda lambda

- uszkodzony przepływomierz

- zabrudzona przepustnica.

 

Test komputera wykazal brak bledów. Zgodnie z opisanym testem sondy lambda wychodzi na to, że jest sprawna (duzo więcej mignięć niż 5 na 10 sekund). Zostaje przepływka i przepustnica. Przepustnice przedmuchałem jakimś środkiem. Silnik chwilę poświrował i sie uspokoił. Problem mocy i dziury troche się zmniejszył. Autko odstawie do mechanika na czyszczenie. Pozostaje przepływomierz. Jak go sprawdzić? Nie chciałbym w ciemno brać nowego. Wydaje mi się, że czyszczenie przepustnicy nie załatwi sprawy Może ktoś poleci dobry warsztat od japończyków w okolicach Zabrza? Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje delikatnie pędzelkiem umyć przepływomierz bo zabrudzony błędnie odczytuje ilość powietrza (za mało) i ECU daje za mało paliwa i jest muł przez co musisz dawać więcej gazu i więcej spala

A tu masz opisane mycie przepływomierza w GA16DE :one:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=14351

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory zrobiono:

czyszczenie przepustnicy

czyszczenie silniczka krokowego

regulacja zaworow

czyszczenie dolotu

 

Bylem u diagnosty. Nic nie znalazl. Spaliny idealne, wiec sonda chyba tez zyje. Koncza mi sie pomysly, a poprawy nie widac :/ W planie jeszcze wymiana swiec czyszczenie rozdzielacza. Ale zaczynam sie martwic. Mechanicy rozkladaja rece. Moze Wy macie jeszcze jakies pomysly? Na postoju ailnik zachowuje sie normalnie. Problem tylko podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie ten sam problem, wszystko identycznie...

Również czysciłem przepustnicę, wymiana filtrów i świec trochę pomogła, ale usterka nadal jest.

U mnie czasami jeszcze potrafi szarpnąć podczas jazdy mało przyjemne uczucie:(

Może wymienię sondę tylko szkoda ładować pieniędzy jeżeli to nic nie da.

Pozdro N16 200r. 1,5 benzyna

 

Może ktoś ma jeszcze pomysł???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej

 

Pompa sprawna. Alma dzis stracila katalizator. Zapchany byl jak cholera. Narazie fundusze rezerwuje na ewentualne inne rzeczy, wiec zamiast kata pojawila sie rura. Roznica jest. Auto zaczelo duzo chetniej jezdzic. Jest wyraznie zywsze. Niestety ciagle jest dziura. Jutro idzie na szczegolowe testy elektroniczne. Zobaczymy jak to bedzie. Z ciekawosci skoczylem sprawdzic spaliny. Idealne, wiec katalizator juz od dawna chyba nie dzialal jak nalezy. Zrobilo sie zimno i auto zaczelo palic ok 11 - 12 l/100km. Co ciekawe spala cala wache. A gdzie jest energia z tego spalania?! :D Moze sprzeglo sie slizga. Kilka razy czulem lekki "zapach" sprzegla po normalnej jezdzie, ale zrzucalem to na karb moich "umiejetnosci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstakwiam jednak pompe z tego co wypytywalem to normalne obiawy zurzycia pompy paliwa. Filtr niedawno wymienial mi znajomy mechanik i raczej nie jest nigdzie zapowietrzony uklad wiec ... . z reszta sam nie wiem ale jakbyscie mieli juz 100% przyczyne to napiszcie bo w najblizszym czasie i ja musze usunac te usterke :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Bladyrunner

Witam. To mój pierwszy post

To ja też z utęsknieniem będę czekał na rozwiązanie problemu.

Kupiłem 2 tyg temu [N15] Almerę 1.6 SR i spala mi 15 l/100 km!!!

Japonia normalnie. Przez nią chyba wyłysieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...