Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] - głośniki do tyłu


Gość pawelu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę wszystkich zapoznanych w temacie forumowiczów o wskazanie możliwie najlepszego doboru głósników tylnich do N15. Z przodu, w tym momencie, funkcjonuje HXS136 Espirit bez jakiegokolwiek wygłuszenia (koszty były zbyt duże jak na moją kieszeń - 2 x 400 zł min.).

Dźwięk przednich głośników jest zupełnie do zaakceptowania - nie trawię niestety dźwięku głośników tylnich - są to jakieś tam Blaupunkty.

Proszę o wskazanie możliwych ścieżek doboru.

 

PS. Nie zależy mi na słuchaniu muzyki w stylu bum-bum-bum. Preferuję subtelne dzwięki a nie łomotanie.

 

Dziękuję

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość PEPS SUPREME

podlacze sie pod temat i zapytam jaka srednice powinny miec glosniki na tyl w almerze n15 hatchback.Chodzi mi o to zeby dopasowac glosnik na seryne miejsce. :zdziw:

pozdrawiam

>> PEPS SUPREME, jestes nowy wiec przeczytaj REGULAMIN!

zerknij tu http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=31959

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

 

Wymianie uległy już frontowe głośniki na system odseparowany, teraz tył :) nie chcę ciąć pułki gołśniki mają mięć brzmienie bardziej tłuste niż kick bassowe... w bagażnik pójdzie tez skrzynia ale wpierw głośniki...

 

pod uwagę brane są Lanzar HR 64 9niestety brak mojego doświadczenia, ale są chwalone)

są też Heartze nie pamiętam dokładnie modelu....

 

ale może ktoś ma jakieś doswiadczenia..nie chce topić tony kasy w to, chce by to grało sensownie i nie pierdziało przy większej mocy :) czyli jednym słowem klasyczne budżetówki ale z dobrym brzmieniem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart, z regoly by nie psuc sceny nie montuje sie glosnkiow na tyle

oczywiscie sa "uparciuchy"

tym bardziej ze zamierzasz miec suba w kuferku

tlusciej niz kickbass bez obudowy i zwrotki raczej nie mozliwe

Namiastka niższych tonow za budzetowe pieniadze to moga byc Lanzary HR64

u dystrybutora 179zł

mozna wyrwac za 160zl

Moge Ci zalatwic powystawowe za 140zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź, wnioskuję że pracujesz w owej branży :) No no co do ceny to znalazłem tak jak mówisz....

 

Heh, chyba będę tym uparciuchem, ale to kwestia chyba przekonań :) Jakoś tak wydaje mnie się że brak tylnich sprawi że wszystko będzie kulało :)

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart, kazdy ma swoja szkole.

Ja od lat montuje sprzet roznej klasy, i jesli tyl gra czysto to wrecz polecam by cos gralo.

Ktos kiedys mi mowil, ze tyl jest dla pasazerow z tylu i ze uszy ludzkie sa skierowane do przodu.

Nie zgodze sie z tym, bo czlowiek tak samo dobrze slyszy dzwiek, jak ktos za nim stoi.

Z reszta i tak tylnie w N15 graja za glową pasażerów.

Odsluch na 4-5 kanalach jest dla mnie przyjemniejszy niz 2-3.

Najwazniejsze aby tyl nie gral za glosno.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze aby tyl nie gral za glosno.

 

Ja też dołaczam się do tej opinii - lubię jak na tyle coś brzdąka nizszym tonem, ale niekoniecznie wyrywa nerki pasazerom :)

Poza tym do solidnych głosników na przodzie wystarczy dodać jakieś małe (ale dobrej jakości) gwizdeczki sopranowe i słychać nawet jak DJ pryknie podczas grania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to mówią co kraj to obyczaj :)

Nie no z tylnich głośników nie zrezygnuję gdyż najwyraźniej w świecie słyszę je podczas jazdy i tak jest dobrze :)

 

Myślę że skuszę się na te lanzary. Ciekawi mnie też Wasze zdanie na temat wzmacniaczy firmy Pyle, jest taki jeden do łyknięcia , tylę że nie miałem nigdy doczynienia z tą firmą.

 

Pozdrosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość seba_malpa

Ja w mojej N15 3D głośniki tylne seryjne wymontowałem i wyrzuciłem, nieakceptuje papierówek, ogólnie totalny shit tam był. wyciołem w pułce odpowiednie otwory i zamontowałem 3 drożne blaupunkty o mocy 55W RMS podłączyłem je do wzmacniacza blaupunkt GTA4, lecz zrobione mam je na pułce tak aby niegrały niskich tonów tylko średnie i wysokie, ponieważ w bagażniku mam suba, i nadrabia zaległości :) głośniki kupiłem za 149zł grają całą moca, i powiem wam że naparwde ładnie grają czysto i swobodnie :), słyszałem że blaupunky niegrają ładnie ale jednak się niezawiodłem bo graja fantastycznie. pozdrawiam.

 

Robiłem to najtańszym kosztem, ale na kablach nieoszczedzałem kupiłem droższe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...