Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Piszczy po otwarciu drzwi, gdy kluczyk jest w sta


Gość Maciek C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam następujący problem w P12, otóż czasem po zgaszeniu silnika i po otwarciu drzwi (kluczyk jest w stacyjce) auto zaczyna mi piszczeć... :) Nie jest to sygnalizator świateł, tylko stały jednostajny pisk, ktory ustaje dopiero po wyjeciu kluczyka. Dodam, ze pozycja kluczyka i stacyjki nie ma tu znaczenia, obojetne, czy jest wlczony zaplon, czy radio, czy tylko wlozony klucz bez przekrecania... Najciekawsze jest to, ze "pisk" ten zdarza się raz na jakiś czas, nie jest to regularne, czaem gaszę, wysiadam i nic nie piszczy mimo ze kluczyk jest w stacyjce... Co to może być? Posiadam auto od miesiąca i być może czegoś nie wiem, ale nie zauważyłem żadnej prawidłowości w zachowaniu tego "brzęczyka" ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porostu masz brzęczyk który przypomina/ powiadamia o pozostawieniu kluczyka w stacyjce gdy otwarte są drzwi. A niestety coś nie łączy i czasami nie działa. Ja mam podobny problem a mianowicie nie łączy mi wtyczka od podświetlenia panelu ogrzewania i raz świeci raz nie. Podejrzewam że też będą styki zaśniedziałe i nie zawsze będzie stykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po otwarciu drzwi (kluczyk jest w stacyjce) auto zaczyna mi piszczeć
Najciekawsze jest to, ze "pisk" ten zdarza się raz na jakiś czas, nie jest to regularne, czaem gaszę, wysiadam i nic nie piszczy mimo ze kluczyk jest w stacyjce.

Wygląda na to, że ta krańcówka, która odpowiedzialna jest również za włączanie oświetlenia kabiny w momencie otwarcia drzwi ma słaby styk. Chodzi mi o taki "cuś", który w P11 był u dołu przy progu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma.Tak ma byc to przypomina zebys nie zatrzasnął sobie kluczykow w aucie

A dokładniej, to funkcjonuje gdy kluczyk jest w stacyjce, a drzwi są otwarte, ale zaryglowane. Można to spowodować niechcący naciskając klawisz 'lock'. Trzaśnięcie nimi w tej pozycji spowoduje niemożność otwarcia z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej, to funkcjonuje gdy kluczyk jest w stacyjce, a drzwi są otwarte, ale zaryglowane.

 

tak jest piszczy gdy - kluczyk w stacyjce:

1 otwierasz przednie drzwi i zamykasz centralny (otworzenie drzwi powoduje otworzenie centralnego)

2 otwierasz tylne drzwi (przy uprzednio zamkniętym centralnym)

3 otwierasz bagażnik (przy uprzednio zamkniętym centralnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...