Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ktore głośniki lepsze???


Gość jarros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze juz bylo o tych zestawach!!

ale czy ktos mogłby mi konkretnie poradzic ktory zestw lepiej pod wzmacniacz tj. Hertz Dsk 165 czy Helix DB 62.1 oczywiście w przednie drzwi!!

wzmacniacz Pioneer 4x60W !! :D

 

musze juz zmienic te 13cm Alpine, troche sie porozklejały i za małe!!! :diabel:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dsk 165- od niedawna pod wzmacniaczem...pioneera 55W na kanał :D. Gra to o niebo lepiej niż pod samym radiem kenwooda 3031. Drzwi jak narazie mam niewygłuszone bo niedawno głosniki podłaczyłem pod wzmaka a nie mam zabardzo teraz czasu na kombinowanie z drzwiami. Jakby co- zapraszam na odsłuch :)

A co do helixów- nie wiem nie słyszałem pod wzmacniaczem...chociaż pod samym radiem grają podobnie do dsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się w ogóle nie podoba dźwięk z Hertzów. Jest zbyt piskliwy. Dla mnie te tweetery to porażka. Nie da się długo słuchać głośno muzyki gdzie jest wokal. Może do techno są ok. Zwrotnica w Hertzach to: dla midbasu brak, dla tweetera kondensator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt- tweetery w hertzach nie są za rewelacyjne. Ale podłączone pod wzmaka naprawde gra to dużo lepiej niż pod samym radiem gdzie basu jest za mało w porównaniU z wysokimi tonami.

Mnie ten piskliwy odgłos odpowiada...chociaz nie słucham techno i innych podobnych zbyt często. Jeśli juz to pierwsze co zmienie w moim zestawie to woofery- na Signat H16 lub cos podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak bedzie zmiana!!! :D

wybiore zestaw Rainbow SLX 165 de LUXE ewentualnie Ground Zero GZTC 16MK2 !! :)

 

a wzmacniacz mam dokładnie taki : tutaj :diabel:

 

i teraz sie zastanawim ktory zestaw bedzie najbardziej odpowiedni?? :/

ale namieszałem!!! ;)

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wybrał bym Ground Zero GZTC 16MK2 i obowiązkowo pod wzmaka. A żeby efekt był lepszy wygłusz drzwi, bo jest to porządny zestaw. Ja kupiłem Lanzar-y MXKT6 ale jeszcze nie wiem jak to gra bo czekam na dystanse od radka100nx :| i nie mam zamontowane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego masz za slabego wzmaka na Hertzy i te inne, on ma tylko 30rms na kanal, choc chyba da sie go zmostkowac (bedzi emial cos kolo 50rms/kanal). Pomijajac to najlepsza propozycja sa Helixy, ktore graja ladnie juz na samym radiu, pod tym wzmakiem dostana troche powera. Czemu? najlepiej samemu posluchac i ocenic-sa gusta i gusciki. Podjedz do jakeigos MM lub Saturna i looknij.

 

[ Dodano: Pią 05 Paź, 2007 13:26 ]

EDIT

Jastrząb, nie spodziewaj sie cudów po tych Lanzarach. One graja co najwyzej przecietnie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukkil fakt cudów sie nie spodziewam :030: , ale też kiedyś ktoś polecił mi odsłuchanie tych zestawów w media m. I od razu zakładam że nie jestem fanatykiem MAX Volume :| po drugie ściana odsłuchowa to nie to samo co samochód - "to też ktoś mi powiedział" - i powiem że helixy i hertz-e niestety mają lichy "dół", odsłuchiwałem rózne zestawy tańsze droższe i tak jak też już ktoś powiedział "są gusta i guściki" mnie w przedziale głośności najbardziej pasującym ("nie za głośno ale dobrze słychać") najbardziej odpowiadały JBL 6503C, Lanzar HR61, Carpower CRB-165SET, i właśnie te Lanzary MXKT6. Jeden z tańszych zestawów jakie mile mnie zaskoczył to Mac Audio Premium 2.16 Wszystko to było testowane pod radyjkiem pionnera DEH-P77MP :> . Ale co tu mówić no kto co lubi, jedni lubią tamto a drudzy co innego. Niech każdy dobiera pod siebie i sam sprawdzi. pozdrawiam wszystkich :) :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok lukkil - mowisz ze za słaby ten wzmacniacz pod to co zaproponowałem! tylko ze w tylnej polce mam 20cm Magnaty cos ok 100rms mocy i daja rade!!! :diabel:

a po głebszym przeczytaniu roznych opinii i ich posłuchaniu to te Helixy do mnie nie przemawiaja!! a zycie mnie juz nauczylo ze lepiej odrazu dolozyc pare zlotych niz potem zalowac!!! takze wybiore te Ground Zero i chyba powinno byc dobrze!!! :one:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb, w Olsztynie nie maja?? w MM tez nie? To mnie zaskoczyles. U nas w zacofanej Ostrołęce maja na Targowej. Na cale szczescie mozna je dostac na serwisach aukcyjnych i sklepach internetowych. Warto rowniez przejechac sie na zawody (w Olsztynie tez sie odbywaja) i posluchac. Niesety juz w nastepnym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok lukkil - mowisz ze za słaby ten wzmacniacz pod to co zaproponowałem! tylko ze w tylnej polce mam 20cm Magnaty cos ok 100rms mocy i daja rade!!! :diabel: pozdr

chyba sobie zarty stroisz teraz. czy Ty czasem nei pomyliles mocy muzycznej z rms? mniejsza o to. rozumiem ze chcesz podlaczyc te dwa glosniki magnata ktore maja po 100rms kazdy no i jesczcze zestaw przedni o mocy takze 100rms? wez sie troszeczke zastanow. masz wzmacniacz ktory ma w RMS tylko 30W!!! niewiele wiecej niz ma radio, toz to bedzie brzdekac a nie grac, dlatego lepsze w tej sytuacji sa Helixy. jesli koniecznie sie uparles na te Rainbowy to tak jak mowisz lepiej odloz troche kasy i zainwestuj w porzadny wzmacniacz o mocy tak 120rms na kanal.

 

jarros, chcac miec pozadny zestaw z tych wymienionych to TYLKO rainbow deluxe !!

Ci co daradzaja inaczej najwidoczniej nie mieli z tymi przetwornikami do czynenia

Szmer, herezje siejesz. popatrz na warunki w jakich beda pracowaly te Rainbowy-to doslownie jakbys je podlaczyl pod radio. bezsens i tyle. tu nie chodzi o to zeby powiedziec tylko ktore lepsze. co Ci po znakomitym zestawie jakim sa te glosniki skoro nei ma powiedzmy sobie sczzerze czym to zasilic????

wiec reasumujac: jesli chcesz te Rainbowy to kup mocniejszy wzmacniacz pod pod ta moca ktora dysponujesz to to neiu bedzie gralo dobrze.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukkil masz racje!! teraz sprawdzilem i te Magnaty maja dokłanie 70W rms/ 150W max. mocy!!! :) takze troche sie pomylilem!!! ale mimo wszystko ten wzmacniacz daje spokojnie rade!! :D

to juz teraz zupełnie nie wiem jakie te glosniki dobrac pod tego wzmaka!!! ale zeby to tez fajnie gralo!!!

 

P.s. tylko tak z drugiej strony te wszystkie moce podawane dla tych glosniczkow to moim skromnym zdaniem sa troszeczke przesadzone!!! :diabel2: no chyba zze idzie o sprzet warty pare tysiow to moze wtedy... :D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz wzmacniacz ktory ma w RMS tylko 30W!!! niewiele wiecej niz ma radio

moc radia to zazwyczaj do 12 watt w rms i to przy duzych znieksztalceniach. mysle, ze ponad dwukrotnie wieksza moc i to z mniejszymi znieksztalceniami spokojnie napedzi 99% glosnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz wzmacniacz ktory ma w RMS tylko 30W!!! niewiele wiecej niz ma radio

moc radia to zazwyczaj do 12 watt w rms i to przy duzych znieksztalceniach. mysle, ze ponad dwukrotnie wieksza moc i to z mniejszymi znieksztalceniami spokojnie napedzi 99% glosnikow.

troszke sie zagalopowales. moc radia to max 22rms na kanal, zazwyczaj sa 18rms a nie 12 jak mowisz.

kolego, nie wciskaj ludziom kitu. glosniki o mocy 100rms chcesz napedzac wzmacniaczem ktory ma 30rms?? wytlumacz to wszystkim bop moze posiadasz jakas tajemna wiedze o ktorej nikt nie wie.

 

[ Dodano: Pon 08 Paź, 2007 20:34 ]

to juz teraz zupełnie nie wiem jakie te glosniki dobrac pod tego wzmaka!!! ale zeby to tez fajnie gralo!!!

pozdr

w koncu nie wiadomo jak Ty planujesz podlaczyc to wszytsko. mas z4kanalowy wzmacniacz, o mocy 4x30rms (4ohm) w mostku ma 2x70rms (2ohm). jesli chcesz zostawic te magnaty podlaczone do tego wzmaka to chyba nie ma sensu kupowac glosnikow o mocy 100rms a napedzac ja wzmacniaczem o 3 razy mniejszej mocy. Chyba ze wywalisz te glosnikiz tylu (najlepsza rada) i pod;laczysz zestaw przedni pod mostek-wtedy beda napedzane tymi 70rms. glosniki z tylu nie sa Ci potrzebne w ogole bo psuja scene. ten zestaw ktory chcesz kupic zagra juz fajnei przy tej mocy.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz teraz zupełnie nie wiem jakie te glosniki dobrac pod tego wzmaka!!! ale zeby to tez fajnie gralo!!!

pozdr

w koncu nie wiadomo jak Ty planujesz podlaczyc to wszytsko. mas z4kanalowy wzmacniacz, o mocy 4x30rms (4ohm) w mostku ma 2x70rms (2ohm). jesli chcesz zostawic te magnaty podlaczone do tego wzmaka to chyba nie ma sensu kupowac glosnikow o mocy 100rms a napedzac ja wzmacniaczem o 3 razy mniejszej mocy. Chyba ze wywalisz te glosnikiz tylu (najlepsza rada) i pod;laczysz zestaw przedni pod mostek-wtedy beda napedzane tymi 70rms. glosniki z tylu nie sa Ci potrzebne w ogole bo psuja scene. ten zestaw ktory chcesz kupic zagra juz fajnei przy tej mocy.

pozdro

 

dzieki za rady lukkil!!!

decyzja pdjeta! kupuje te Rainbow'y i podłącze to wszystko razem i zobacze !! jak mi sie nie spodoba to tak jak mowisz - wywale te głosniki z tyłu i zostawie sam przod na mostku!!! :D

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...