Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odseparowny Primera P11


eszi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Czy fabryczne przewody wystarczą do Helixów DB(62.1+6.1)?Do zestawu odseparowanego planuje dać grubszy przewód tylko na midbas od zwrotnicy,tweeter zostanie na przewodach z zestawu, a sygnał od radia do zwrotnicy idzie na fabrycznych, czy to poprawi jakość(odczuwalnie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nei uslyszysz roznicy, mozesz zadbac jedynie zeby kable nie byly poprzecinane.

pozdro

 

[ Dodano: Pią 05 Paź, 2007 13:53 ]

zasilanie radia mozesz sobie zrobic bezposrednio do akumulatora, daj nieduzy bezpiecznik przy aku (tak z 10cm od klemy)-kabelek z 4-6mm w kwadracie.radyjko nie powinno przygasac jak bediesz glosniej sluchal.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie zestawu glosnikowego , nalezy wymienic przewody, chocby dla swietego spokoju. Nie wystarczy wymienic jakis odcinek. Nalezy wymienic wszystkie przewody poczawszy od zrodla zasilania poprzez zwrotnice do przetwornika (glosnika).

 

Zalecam do zwrotnicy dac minimu 2x2.5mm2 (optymalnie 2x4mm, zaleznie od mocy nawet 2x6,5mm), do kickbasa optymalnie 2x2,5 a do tweetera 2x1,5mm.

Takie przewody nawet te najtansze spokojnie nie wytraca swych wlasnosci nawet przez 10 lat, jezeli sa zrobione z miedzi beztlenowej.

 

Dlaczego takie przekroje? otóż zalezne sa od pasm sygnalu elektrycznego jaki zostaje poprzez nie przepuszczony, jego natezenia i niwelacji strat na odcinku przewodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wystarczą zwykłe jednej grubości?Na krótkim odcinku do metra nie wydaje mi sie aby to miało znaczenie.Co daja podawane przez ciebie grubości jeżeli chodzi o jakość, jak i tak z midbasu nie będzie lepszego basu niezależnie od przewodów.Jeżeli nie mam racji to napisz konkretniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim samochodzie wymienilem przewody. Orginalne mialy chyba 0.45mm2. Wymienilem na 2.5mm2 (roznica cenowa do 1.5mm2 nie duza) i pierwsze co zauwazylem to ze glosniej slychac na tym samym poziomie volume. Teoretycznie daje sie tak jak pisal djszmer, ale wiekszosc i tak kupuje jeden kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
a jak ci ogólnie gra ten zestaw ??

Gra o niego lepiej niż wszystko co miałem wcześniej, a uwierz mi było tego trochę.Przede wszystkim jakość dźwięku, wykonania i cena. Mam słabe radio(JVC) ale i tak jest extra, przy np. alpinie to już wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...