Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Poduszki silnika i skrzyni biegów


Dragomir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc udało mi się znaleźć firmę która produkuje takowe poduszki :D

http://www.tedgum.pl/pl/index.html

 

Zamówiłem cały komplet (w ratach, bo nie były przez pewien czas dostępne), a najlepsze jest to że mają dostępne same wkłady (w cenie 50-60zł).

Oczywiście poduszka z przodu jest w normalnej cenie i kupuję się cały komplet (80zł).

 

Jest tylko pewien mały problemik :

Niby nie maja poduszki od skrzyni biegów "lewej", ale dostałem wkład do poduszki prawej (najpierw myślałem że jest do tylnej bo pokręciły mi się nr. katalogowe) i porównując stwierdziłem że może będzie pasować do lewej :D

Wymontowałem całą lewą łapę, wybiłem starą poduszkę (na prasce) i wcisnąłem nową od łapy prawej, pasowała jak ulał :D

Teraz będę testować i sprawdzać co jakiś czas czy się z nią nic nie dzieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witaj Dragomir. Powiedz mi ile w sumie zamowiles poduszek? bo ja nie wiem dokladnie ile potrzebuje i która jest która? Napewno wiem ze mam zerwana ta która widac po podniesieniu maski po lewej stronie na gorze kolo nadkola i wytłuczona poduszke pod skrzynią biegów. Ile jest wszystkich poduszek i czy wystarczy kupic same gumowe wkladay czy któras musi byc kompletna z metalowym uchwytem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa dwie poduchy ktore sa na belce pod silnikiem, (ta od str chlodnicy mam w domu) tylna jest z metalowa obudowa i ta przy nadkolu tez jest z metalem.

 

 

w poniedzialek jade na podnosnik to strzele ci foto poduszek. ale juz zamontowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
sa dwie poduchy ktore sa na belce pod silnikiem, (ta od str chlodnicy mam w domu) tylna jest z metalowa obudowa i ta przy nadkolu tez jest z metalem.

 

Tak ale są jeszcze dwie lewa na łapie mocowanej do skrzyni biegów i prawa od silnika (ta właśnie którą widać po otwarciu maski). ( cały czas patrząc z punktu widzenia kierowcy).

 

imgp8059eu5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie mieliście oznaki uszkodzonych poduszek silnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam takie pytanie - musze wymienic w mojej micrze dwie poduszki silnika, pod silnik - nie wiem jak to sie zwie.... obie przednie - znaczy srodkowa - i nie wiem ktora jeszcze (nawet nie wiem ile ich jest) wymiana spowodowana uszkodzeniem przy stluczce

 

Wie ktos gdzie cos takiego mozna dostac, ile mniej wiecej kosztuje? ja szukam ale nie bardzo wiem jak to cos wyglada wiec mam troche utrudnione zadanie...

 

Licze na jakakolwiek pomoc, bo ja sie na tym kompletnie nie znam....

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iguana, w pierwszym poście podałem linka :)

 

Tam szukaj, a najlepiej zadzwoń.

Ja trochę czekałem na niektóre, jak były to dostałem meilem powiadomienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

odświeżę trochę temat ;)

 

A więc poleciała mi poduszka pod skrzynią (inaczej tylna silnik). Generalnie ta o której mowa w temacie.

 

W intercarsie krzyknęli ponad 300zł więc obróciłem się na pięcie.

 

Już myślałem że tylko używana wchodzi w grę ponieważ powiedzieli mi przy okazji że zamiennik tej części nie występuje :/

 

Na allegro znalazłem:

http://www.allegro.pl/item606240250_nissan...ni_silnika.html

 

Już miałem kupować i się nie pier w tańcu ale coś mnie tknęło i poszperałem w google.

 

Natknąłem się dokładnie na tą samą firmę co jest link w 1 poście. Dzwonię i pytam o cene - 50zł!

Ale gościu mówi że nie mają całej tej części tylko wkład. :027:

Pytam się, co to jest wkład w takim razie, czy to znaczy że sama guma?

Gościu niby potwierdził, że to tylko guma.

 

Zadzwoniłem do mojego mechanika, opowiedziałem co i jak, a on stwierdził że ta guma to jego zdaniem jest niewymienna... :028:

 

No i bądź tu człowieku mądry. Może ktoś zna szczegóły?

 

Aha - mowa o części http://www.tedgum.pl/pl/katalog/NISSAN/MIC...YNIA-TYLNA.html

Numer katalogowy : 00461502

Chyba że ja coś powaliłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA szukam takiej gumy ze śrubą w srodku, bo jest do wymiany. ktoś wie jak to sie fachowo nazywa i gdzie można to dostać ? bo mechanik moj niestety znalezc nie może a puka coś straszliwie przy ujkmowaniu gazu na wstecznym czy na biegach 1,2 podczas jazdy w korku. to napewno ta poduszka..czy jest jakas inna fachowa cześć o ktorej mowa ?

Btw: jak ktoś te poduszki zamowi od teda niech da znać jak sie sprawują, może i ja wezme :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA szukam takiej gumy ze śrubą w srodku, bo jest do wymiany.

 

Możesz zrobić jakieś foto :?:

 

[ Dodano: Czw 16 Kwi, 2009 23:32 ]

A więc poleciała mi poduszka pod skrzynią (inaczej tylna silnik).

 

Tą zamówiłem ale jej w sumie nie montowałem bo stara była w dobrym stanie.

Może jeszcze ja gdzieś mam, o ile nie została sprzedana razem z micrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
NAJTAŃSZE i dosyc dobre są POLCARowskie , polecam !!!

Tylko że nie mają tej tylnej poduszki (pod skrzynią) nawet w ofercie ;)

 

Witam ponownie,

Powracam do starych tematów. A dlaczego? Bo guma firmy tedgum starczyła na kilka tysięcy kilometrów!!! Pytanie za 100 punktów! Czy jest alternatywa dla tej firmy teraz? Ja nic nie znalazłem, ale może ktoś z forumowiczów wie gdzie tego szukać? I co najciekawsze, poduszka w tedgumie podrożała przez 2 lata o 100%!!! Badziew i w dodatku drogi, więc zastanawiam się nad używką z allegro. A może jednak jest jakiś inny sposób?

pzdr

Edytowane przez Nikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Szukam poduszek do K11 Diesel 2000 rok. Na pewno prawa, pozostałe jeszcze nie wiem. W tedgum (niezależnie od opinii powyżej, że ponoć słabe) nie mają nic do Diesla, tylko benzyna.

Pytanie czy nie będą pasować od CItroen Saxo lub Peugeot 106.

 

Z tego co udało mi się wygooglać to może być ten sam silnik TUD5, więc może da się dopasować.

 

Samochód trzęsie się cały od silnika. Tylną poduszkę można znaleźć choć nie tanio, z pozostałymi gorzej.

 

Macie jakieś pomysły gdzie szukać lub z czego dopasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...